Тема: Таблиця множення на 4. Обчислення значень виразів. Робота над задачами.
Мета: актуалізувати знання таблиць множення та ділення 2, 3; формувати вміння користуватися переставним законом множення та розуміння конкретного змісту множення; удосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати математичну мову, кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість.
Конспект уроку: Математика, 2 клас
Тема: Таблиця множення на 4. Обчислення значень виразів. Робота над задачами.
Мета: актуалізувати знання таблиць множення та ділення 2, 3; формувати вміння користуватися переставним законом множення та розуміння конкретного змісту множення; удосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати математичну мову, кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість.
Обладнання: таблиця множення на 4, предметні картки, цеглинки ЛЕГО, підручник «Математика» 2 клас Листопад.
Тип уроку: комбінований урок
Форма проведення: урок-казка (за казкою «Колобок»)
Освітні галузі: математична, мовно-літературна
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1.Привітання
Вже закінчилась перерва.
І дзвенить для нас дзвінок.
Всі зібралися у класі?
Починаємо урок!
- А наш девіз уроку:
Будем дружно працювати
Додавати й віднімати,
Вчитись, множити, ділити,
Щоб завдання всі зробити!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-казка.
Діти , ми вирушимо у казку, під час якої будемо обчислювати вирази з двома діями, ознайомимось з таблицею множення на 4, продовжимо розвивати логічне мислення.
Починаємо мандрівку з героями казки Колобок. Чи знаєте ви цю казку? Яке в неї закінчення?
- Сьогодні ми будемо рятувати Колобка і повернемо його до діда і баби.
Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 7
- Скільки букв у слові КОЛОБОК
- 7.
- А чого ще 7? (Днів тижня, нот, кольорів у веселці, сім чудес світу, 7 чудес України, квітка- семицвітна, сьоме небо, сім гномів…)
- З яких елементів вона складається? Напишемо красиво цифру 7 один рядочок.
- А що ви знаєте про число 7?
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Розминка
Колобок теж робить розминку. Біжить лісом…
Пригадаємо:
Як називаються компоненти дії додавання? Множення? Що означає збільшити вдвічі? Втричі? У 4 рази більше? Назвіть порядок дій у виразі на 2-3 дії
Усний рахунок з цеглинками ЛЕГО (Презентація)
- Погляньте на екран, вам потрібно за допомогою цеглинок ЛЕГО показати відповідь прикладів. Так ми з вами повторимо таблицю множення на 2 і 3.
- Молодці! Всі впорались із завданням.
- А що ж з нашим героєм? Він впевнено співає пісеньку і біжить лісом..
І зустрів Зайчика… Рятуємо нашого героя, бо Зайчик відпустить його лише тоді, коли діти 2 класу пригадають таблицю множення числа 4
ІV. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
(На дошці таблиця множення на 4 без відповідей.)
-Погляньте і скажіть, застосовуючи який закон множення, ми можемо обчислити приклади? Переставний
V. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником с.117 №712. Знайомство з таблицею множення на 4.
Читаємо таблицю ланцюжком, запам’ятовуємо
Виконуємо № 714 на с.118 (письмово) з коментуванням
Зайчик відпустив Колобка і Колобок весело наспівує свою пісеньку і біжить по доріжці…
Фізкультжвилинка
Пісня «Колобок»
Аж ось назустріч Вовчик-братик..
-Добре, я тебе відпущу, але другокласники мають порахувати , скільки бабуся спекла пиріжків з капустою, бо я дуже люблю такі пиріжки..
VІ.Формування вміння розв’язувати задачі
Робота за підручником с.118, Задача №716.
(Учень працює біля дошки) Запис розв’язання задачі
Відпустив Вовк Колобка. Біжить Колобок далі, аж ось Ведмідь…
Знову Колобок хоче втекти, але Ведмідь сказав, що відпусте лише тоді, як діти розв’яжуть задачу про фрукти, бо він дуже полюбляє фрукти з медом
Задача 717 (учень біля дошки)
- Про що йдеться в задачі? (Про лимони і ананас).
- Скільки купили лимонів ? А скільки ананасів?
- Скільки гривень коштує однин лимон? (Лимон коштує 9 грн).
-Що запитується у задачі?
- Чи можемо ми одразу знайти вартість покупки?
-А що нам потрібно перше зробити?
- Тож яку дію ми виконаємо?
1) 9 х 4 = 36 (грн) – вартість чотирьох лимонів;
- Добре, що ми дізнаємось в другій дії?
2) 36 + 55 = 91 (грн) – вартість покупки
- Розумники! Відпустив Ведмідь Колобка.
Мчиться наш герой далі… Аж ось Лисичка… Колобок намагався втекти, але Лисичка не відпустила. Погодилась його відпустити тоді, як другокласники обчислять вирази на дві дії.
VІІ.Вирази 715 (Записуємо на дошці)
Молодці! Відпустила Лисичка Колобка і він біжить до діда з бабою
Аж ось на його дорозі місточок з чарівних квадратиків, які обов’язково треба порахувати, щоб швиденько дістатись на інший берег. Треба допомогти, бо Колобок налякався Лисички і тепер дуже схвильований. Допоможемо?
Номер 713 (Усно)
І ось Колобок уже на подвір’ї у баби з дідом. Радий, що його врятували другокласники.
- Молодці! Ви справились з усіма завданнями і повернули втікача додому
VІІ. Підсумок уроку
Отже, ви дружно працювали
Додавали й віднімали,
Вчились, множили, ділили,
І завдання всі зробили!
-Чи задоволені ви своїми успіхами?
-Розкажіть про свою роботу на уроці за схемою
- Знаю… - Вмію… - Потренуюся…