Театр Шекспіра "Глобус"

Про матеріал
Матеріал для уроку з інтегрованого курсу "Драматургія і театр". Має презентація розгорнутий сюжет для написання дітьми багатолінійного сюжету.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Театр Шекспіра «Глобус»інтегрований курс «Драматургія та театр»7 клас

Номер слайду 2

Театр "Глобус" – це не просто будівля, а справжній символ епохи елізаветинського театру та нерозривно пов'язаний з ім'ям Вільяма Шекспіра. Цей театр відіграв визначальну роль у розвитку англійської драматургії та залишив свій слід в історії світового театру. Перший театр "Глобус" був побудований в 1599 році в Лондоні. Він був зведений на кошти трупи акторів, до якої належав і сам Шекспір. Театр знаходився на південному березі річки Темзи, за межами лондонських стін. Це було популярне місце для розваг серед широких верств населення. "Глобус" мав відкриту, овальну форму, нагадуючи амфітеатр. Сцена виступала в зал, а глядачі сиділи на дерев'яних лавах, розташованих по колу. Не було даху, тому вистави йшли за будь-якої погоди.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Театр "Глобус": Шекспірівська сцена

Номер слайду 6

Актова зала першого «Глобуса» вміщала, згідно з різними джерелами, від 1200 до 3000 осіб. Виступи проходили серед білого дня, під нескінченний шум голосів глядачів, котрі голосно обмінюються коментарями. Театр "Глобус" був дуже популярним завдяки тому, що на його сцені були поставлені всі п'єси Шекспіра та інших великих драматургів епохи. 1613 року, під час прем'єри вистави Шекспіра «Генріх VIII» у театрі сталася пожежа: гармата на сцені випадково підпалила солом'яний дах над сценою, театр був спалений вщент. Трагічний кінець першого «Глобуса» залишив свій слід і змінив театральну літературну епоху: приблизно в цей час Шекспір ​​перестав писати п'єси, попрощався зі світом театру і поїхав до Стратфорда.

Номер слайду 7

The Globe Theatre

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

https://www.youtube.com/watch?v=w5 ISs. VTi. P-E

Номер слайду 11

https://www.youtube.com/watch?v=Vonwx. ICHd. A8

Номер слайду 12

Архітектура театру «Глобус»Завдання. Намалювати схему театру й підписати намальовані елементи

Номер слайду 13

Схема театру 1. Овальна форма, відкритий дах (для освітлення денним світлом).2. Сцена виступала в зал, оточена глядачами з трьох боків.3. Відсутність складних декорацій.4. Місця для глядачів різних соціально-економічних прошарків.5. театр "Глобус" був побудований з дерева і мав відкритий дах. Це дозволяло використовувати природне освітлення і створювало особливу атмосферу на виставах.6.сцена була розташована в центрі, що дозволяло акторам взаємодіяти з глядачами з усіх боків.

Номер слайду 14

Акцент на слові, жесті, міміці актора. Використання простих реквізитів (стілець, стіл). Уява глядача доповнювала картину.

Номер слайду 15

https://www.youtube.com/watch?v=ur. JTFh-5l. Dk

Номер слайду 16

Домашнє завдання Груповий Проєкт Сценарій "Маскарад сердець" (Комедія дель арте з кількома сюжетними лініями)Персонажі: Смеральдіна: Красива і кокетлива комерсантка. П'єро: Мрійливий і закоханий поет. Тригелла: Хитрувата служниця Смеральдіни. Арлекін: Веселий і спритний слуга. Панталоне: Багатий старий, закоханий у Смеральдину. Доктор: Розумний, але боязкий чоловік. Місце дії: Венеція, площа Сан-Марко, різні куточки міста. Час дії: XVIII століття.

Номер слайду 17

Сюжетні лінії: Лінія кохання: П'єро закоханий у Смеральдину, але вона грається його почуттями. Одночасно, Панталоне намагається завоювати серце Смеральдіни, але вона його відштовхує. Лінія інтриг: Тригелла, щоб отримати вигоду, плете інтриги навколо Смеральдіни та Панталоне. Арлекін, будучи слугою Панталоне, намагається допомогти своєму господареві завоювати серце Смеральдіни, але при цьому закохується в Тригеллу. Лінія комічних ситуацій: Різноманітні комічні ситуації, пов'язані з непорозуміннями, перевдяганнями та несподіваними зустрічами.

Номер слайду 18

Акт IСцена 1: Площа Сан-Марко. П'єро пише вірші про Смеральдину, яка з'являється в оточенні шанувальників. Сцена 2: Будинок Смеральдіни. Смеральдіна і Бригелла обговорюють своїх шанувальників. Бригелла підмовляє Смеральдину погратися з почуттями П'єро. Сцена 3: Вулиця. Панталоне зустрічає Доктора і ділиться своїми почуттями до Смеральдіни. Доктор намагається його відговорити. Акт IIСцена 1: Карнавал. Усі персонажі переодягаються в маски. П'єро намагається зізнатися Смеральдині в коханні, але її маска приховує справжні почуття. Сцена 2: Будинок Панталоне. тригелла підробляє листа від імені Смеральдіни, в якому нібито запрошує Панталоне на побачення. Сцена 3: Таємне місце зустрічі. Панталоне приходить на побачення, але замість Смеральдіни бачить Арлекіна, який переодягнувся. Акт IIIСцена 1: Сад. Смеральдіна розуміє, що поводилася неправильно по відношенню до П'єро і хоче все виправити. Сцена 2: Будинок Панталоне. Панталоне розкриває інтригу Бригелли і звільняє її. Сцена 3: Площа Сан-Марко. Всі персонажі збираються на святі. П'єро і Смеральдіна миряться, а Арлекін і Тригелла також знаходять спільну мову.

Номер слайду 19

Розв'язка: Загальне свято, де всі персонажі щасливі. Панталоне знаходить собі нову пасію, а Доктор нарешті наважується зізнатися в своїх почуттях.

Номер слайду 20

Джерелаhttps://www.shakespearesglobe.com/whats-on/premium-globe-guided-tour/Театральная энциклопедия. Том 1. Главный редактор П. А. Марков М.: Советская энциклопедия, 1961 г. стр. 1199 Театр Глобус // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. — К. : Тека, 2006.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бондаренко Світлана Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
16 листопада
Переглядів
141
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку