Технологічна карта дистанційного уроку з біології
в синхронному режимі
вчителя біології
Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №42
Панасюк Світлани Ігорівни
Тема уроку. Живлення і травлення. Травні системи
Клас: 7
Мета:
навчальна – розширити поняття про типи живлення, дати їм
характеристику,
поглибити знання учнів про закономірності травлення,
систематизувати знання щодо різноманітності травних систем
формувати в учнів уміння активно й послідовно відстоювати
власну точку зору, уміння знаходити переконливі аргументи
для її доведення;
розвивальна – розвивати цілеспрямованість, працелюбність, вміння
працювати в діалоговому режимі,вдосконалювати
навички працювати з різними джерелами знань , вміння
порівнювати, аналізувати факти та систематизувати здобуту
інформацію;
виховна – виховувати свідоме, дбайливе та відповідальне ставлення
до природи, через усвідомлення унікальності і складності прояву життя, самостійність в роботі.
Завдання уроку:
1. Вивчити основні типи живлення тварин.
2. Охаракткризувати процес травлення і визначити важливість цього процесу.
3. Порівняти між собою різні типи травних систем тварин.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі Google Meet.
Обладнання: ноутбук/телефон з доступом до мережі Інтернет, презентація та застосунки до уроку.
Інформаційні навчальні матеріали: електронні варіанти підручників, комп’ютерні навчальні системи (Meet), презентації вчителя.
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі Meet, чат, обмін приватними повідомленнями, веб-сервіс «Google Classroom», месенджер Viber/Telegram, електронна пошта.
Організація спільної діяльності учнів у шкільному середовищі: відеоконференція, чат в Meet, месенджер Viber/Telegram.
Глосарій з теми дистанційного уроку: живлення, травлення, органи, системи органів, класифікація.
№ з/п |
Етап уроку |
Хід уроку |
Додаткові матеріали до уроку, електронні освітні ресурси
|
І |
Організація класу |
1.Привітання. Перевірка присутніх. 2. Повторення правил роботи в Meet. |
- інструкція щодо роботи в Meet; - налаштування на позитивний настрій.
|
ІІ |
Актуалізація опорних знань учнів |
1. Прийом “Мозковий штурм”
2. Фронтальне Опитування. 3. Бесіда. |
- робота з презентацією у Meet; (що таке травлення і яке його значення?).
Робота в Meet.
|
ІІІ |
Повідомлення теми, мети й завдань уроку |
1. Визначення теми уроку. 2. Оголошення мети й завдань уроку. |
- робота з презентацією у Meet
|
ІV |
Мотивація навчальної діяльності |
1.Вправа «Знайди пару». 2.Різні тварини використовують різні джерела органічних речовин, таким чином можна виділити:...
|
- робота з презентацією у Meet;
|
V |
Сприймання та усвідомлення учнями фактичного матеріалу |
1.Розповідь вчителя з елементами бесіди (обговорення і порівняння різних типів травних систем тварин) 2.Фізкультхвилина. |
- презентації учителя;
|
VI |
Узагальнення і систематиза-ція знань |
Повторення обговореного матеріалу та спроба скласти “Логічну пару” між назвою ділянки травної системи та органу, що їй відповідає. |
- презентація вчителя - використання відеоконференції та чату в Meet;
|
VIІ |
Підсумки уроку |
Знаходження методів виконання домашнього завдання та та пошук прийомів для ефективного засвоєння великого обсягу знань |
- використання відеоконференції та чату в Meet; |
VІІІ |
Домащнє завдання |
Завдання в асинхронному режимі: 1. Опрацювати додатковий матеріа у classroom 2. Пройти самоперевірку (тест) за посиланням у classroom |
- покликання на домашнє завдання в Google Classroom. |