Технологія ажурного випилювання. Технологічний процес

Про матеріал

Тема: Технологія ажурного випилювання. Технологічний процес.

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об'єкт навчальної праці: орнаментна композиція.

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип

заняття: формування практичних вмінь та навичок.

Перегляд файлу

Технологія ажурного випилювання. Технологічний процес

Тема: Технологія ажурного випилювання. Технологічний процес.
 

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.
 

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція.
 

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.
 

Тип
заняття: формування практичних вмінь та навичок.
 

 

 

Хід заняття.
 

 

I.    Організаційна частина.
 

  • перевірка присутніх;
     
  • призначення чергових.
     

 

II.    Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовую питання):
1 .Поясніть будову і призначення столярної ножівки.
 

2.Наведіть приклади столярних інструментів?
 

З..Яку форму зуба мають всі різальні інструменти?
 

4.Чим різняться ножівки для поперечного і поздовжнього пиляння?
 

5.Перелічіть правила безпечної роботи під час пиляння.
 

 

III.    Мотивація навчально-трудової діяльності.
 

На цьому уроці ми продовжимо з вами оволодівати уміннями працювати з ручним інструментом для обробки фанери – лобзиком. Завдяки цьому ви зможете виготовляти багато інших цікавих іграшок з фанери.
 

 

IV.    Повідомлення теми, мети, завдань заняття:
 

  • намалювати орнаментну композицію;
     
  • вміти виконувати етапи і правила пиляння лобзиком;
     
  • випиляти орнаментну композицію.
     

 

 

Завдання.
 

1 .Випиляти лобзиком. Вступний інструктаж
 

До початку роботи методом розповіді ознайомити учнів з наступним матеріалом:
 

 

 

Столярні вироби, особливо з фанери, що мають криволінійні обриси, неможливо випиляти столярною ножівкою. У таких випадках користуються лобзиком. Він складаєтьс з металевої рамки і станка з ручкою. На станку є два затискачі – верхній і нижній , в якш зубчиками до низу кріпиться пилочка . У ході демонстрації звертаю увагу учнів на такі моменти:
 

  • пересувати лобзик потрібно повільно;
     
  • заготовку, яку пиляють, міцно притискують лівою рукою до підставки;
     
  • на згинах контуру фанеру повільно повертають, не припиняючи руху в пропилі;
     
  • коли пилочіса займе потрібний напрям, можна пиляти далі по лінії.
     

 

 

Поточний інструктаж
 

Під час роботи звертати увагу учнів на те, щоб:
 

  • лобзик тримати перпендикулярно до заготовки;
     
  • під час роботи сидіти прямо;
     
  • станок лобзика повинен рухатись на рівні плеча працюючого;
     
  • пиляти рівномірно, не натискаючи сильно на пилочку, щоб вона не зламалась;
     
  • тиск на пилочку може бути таким, як на олівець під час малювання;
     
  • через кожні 3-5 хв робити перерву для того, щоб пилочка охолола.
     

 

 

Заключний інструктаж:
 

  • знову звернути увагу дітей на дотримання правил безпеки (повторюють учні методом «незакінчене речення» – кожен по черзі завершує речення: «Під час роботи необхідно…»);
     
  • перевірка виконаного завдання;
     
  • визначення найкращого виробу.
     

 

 

V.    Підсумок заняття.
1 Рефлексія
 

  1. Що робили на уроці? Що вдалося найкраще?
     
  2. Над якими уміннями ще необхідно працювати?
     

 

VI.    Виставлення оцінок за урок.
 

VII.Домашнє завдання: Ознайомлення з виробами які містять елементи ажурного випилювання.
 

 

 

Прибирання робочого місця.
 

 

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
12 січня
Переглядів
284
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку