Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання

Про матеріал

Тема: Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання.Еволюція знар

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об'єкт навчальної праці: орнаментна композиція.

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об'єкт навчальної праці: орнаментна композиція. Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.

Перегляд файлу

Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання

Тема: Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання.
 

 

Еволюція знарядь праці. Основи техніки та технологій.
 

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.
 

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція.
 

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.
 

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.
 

 

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.
 

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція. Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.
 

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.
 

 

 

Хід заняття.
 

 

I.    Організаційна частина.
 

  • перевірка присутніх;
     
  • призначення чергових.
     

 

II.    Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовую питання):
 

1 .Поясніть будову і призначення столярної ножівки.
 

2.Наведіть приклади столярних інструментів?
 

З..Яку форму зуба мають всі різальні інструменти?
 

4.Чим різняться ножівки для поперечного і поздовжнього пиляння?
 

5.Перелічіть правила безпечної роботи під час пиляння.
 

 

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
 

На цьому уроці ми продовжимо з вами оволодівати уміннями працювати з ручним інструментом для обробки фанери – лобзиком. Завдяки цьому ви зможете виготовляти багато інших цікавих іграшок з фанери.
 

 

IV. Повідомлення теми, мети, завдань заняття:
 

  • намалювати орнаментну композицію;
     
  • вміти виконувати етапи і правила пиляння лобзиком;
     
  • випиляти орнаментну композицію.
     

 

 

Завдання.
 

  1. Випиляти лобзиком. Вступний інструктаж
     

До початку роботи методом розповіді ознайомити учнів з наступним матеріалом:
 

 

 

Столярні вироби, особливо з фанери, що мають криволінійні обриси, неможливо випиляти столярною ножівкою. У таких випадках користуються лобзиком. Він складається з металевої рамки і станка з ручкою. На станку є два затискачі – верхній і нижній , в яких зубчиками до низу кріпиться пилочка.
 

У ході демонстрації звертаю увагу учнів на такі моменти:
 

  • лобзик беруть за ручку правою рукою;
     
  • пересувати лобзик потрібно повільно;
     
  • заготовку, яку пиляють, міцно притискують лівою рукою до підставки;
     
  • на згинах контуру фанеру повільно повертають, не припиняючи руху в пропилі;
     
  • коли пилочка займе потрібний напрям, можна пиляти далі по лінії. Поточний інструктаж
     

Під час роботи звертати увагу учнів на те, щоб:
 

  • лобзик тримати перпендикулярно до заготовки;
     
  • під час роботи сидіти прямо;
     
  • станок лобзика повинен рухатись на рівні плеча працюючого;
     

в пиляти рівномірно, не натискаючи сильно на пилочку, щоб вона не зламалась;
 

  • тиск на пилочку може бути таким, як на олівець під час малювання;
     
  • через кожні 3-5 хв робити перерву для того, щоб пилочка охолола.
     

 

 

Заключний інструктаж:
 

  • знову звернути увагу дітей на дотримання правил безпеки (повторюють учні методом «незакінчене речення» – кожен по черзі завершує речення: «Під час роботи необхідно…»);
     
  • перевірка виконаного завдання;
     
  • визначення найкращого виробу.
     
  •  

VII. Підсумок заняття.
 

1 Рефлексія
 

  1. Що робили на уроці? Що вдалося найкраще?
     
  2. Над якими уміннями ще необхідно працювати?
     

 

 

Виставлення оцінок за урок
 

Домашнє завдання: Ознайомлення з виробами які містять елементи ажурного випилювання.
 

 

 

Прибирання робочого місця.

 

docx
Додано
12 січня 2018
Переглядів
1854
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку