Урок на тему “Харчування". (Традиції харчування в Німеччині та Україні) для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів до підручника німецької мови Надія Басай, 6 клас. Тип уроку: урок систематизації знань та вдосконалення навичок.
Відкритий урок німецької мови у 6 - ому класі.
Тема: “Харчування.” (Традиції харчування в Німеччині та Україні).
Практична мета: 1) Навчити аудіювати текст “Їда в Німеччині” та вести бесіду за змістом
прослуханого.
2) Навчити вести діалоги по темі “Моя їжа”
3) Навчити вести бесіду і робити короткі повідомлення по темі
“Традиції харчування у моїй родині.”
4) Навчити будувати речення та відповідати на них, описуючи малюнки.
5) Розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення
описуючи фото по темі “Традиції харчування в Німеччині та Україні.”
6) Розширювати лексичний запас за темою, активізувати лексику
за допомогою ігор, декламування віршів.
7) Перевірити навички писемного мовлення (написання листа
німецькому другу, подрузі ).
Загальноосвітня, розширення загальноосвітнього та філологічного кругозору учнів,
розвиваюча, розвиток інтелектуальної, пізнавальної діяльності учнів, їх мовних
виховна мета: здібностей; розвиток мислення, пам’яті, активності, самостійності;
вміння узагальнювати, робити висновки; естетичне виховання учнів,
виховання поваги до традицій німецького та українського народів.
Наочність: підручник, ілюстрації, фотографії, плакати по темі, проектні роботи,
роздатковий матеріал, граматична таблиця “Відмінювання іменників
без артиклів, присвійних знаменників, заперечення” kein”
Тип уроку: Урок систематизації знань та вдосконалення навичок.
Хід уроку.
Das Thema unserer Stunde heißt: “Essen und Trinken.”
Ziel: - den Text “Mahlzeiten in Deutschland” hören und besprechen;
der Salzstreuer (-)
das Müsli (-s)
die Milchkanne (-n)
die Kaffekanne (-n)
die Teekanne (-n)
die Butterdose (-n)
die Marmeladendose (-n)
die Untertasse (-n)
der Teller (-)
die Gabel (-n)
der Teelöffel (-)
das Messer (-)
der Honig.
Текст “Mahlzeiten in Deutschland.” (Учні сприймають на слух текст).
Текст “Традиції харчування в Німеччині.”
5) Розвиток навичок діалогічного мовлення.
- Mein Frühstück besteht gewöhnlich aus Müsli mit Milch. Woraus besteht gewöhnlich dein Frühstück?
- Meine Mittagsmahlzeit besteht gewöhnlich aus einem Teller Gemüsesuppe. Woraus besteht gewöhnlich deine Mittagsmahlzeit?
- Mein Abendbrot besteht gewöhnlich aus zwei Würstchen mit Reis und einem Gurkensalat. Woraus besteht gewöhnlich dein Abendbrot?
- Mein Festessen besteht aus Fleischspeise, einem Salat und einem Nachtisch? Woraus besteht gewöhnlich dein Festessen?
- Mein Geburtstagsessen besteht gewöhnlich aus Torte, Eis und Cola. Woraus besteht gewöhnlich dein Geburtstagsessen?
- Mein Nachtisch besteht gewöhnlich aus Pudding und einer Tasse Kaffee. Woraus besteht gewöhnlich dein Nachtisch?
6) Навчання бесіді та розвиток монологічного мовлення по темі “Традиції харчування у моїй родині.”
Erzähl deinen Mitschülern über die Essgewohnheiten deiner Familie. Beantworte dabei ihre Fragen.
7) Розвиток навичок говоріння.
Учні будують запитання за підстановочними таблицями та відповідають на них, описуючи малюнки (в парах).
8) Навчання бесіді та короткі повідомлення по темі “Традиції харчування у Німеччині та в Україні.”
Опис фотографій. Was ist auf den Fotos? Erzähle. Gehe dabei auf die folgenden Punkte ein:
(Учні працюють в групах. “Спікер”- керівник групи розподіляє завдання, заохочує групу до роботи, зачитує завдання, визначає доповідача).
9) Relaxpause.
1. Гра “Kofferpacken.”
2. Декламування віршиків.
- Auf dem Tisch ist frische Butter,
weiches Brot ist auch dort,
und die liebe, gute Mutter
macht mir ein belegtes Brot.
- Peter, Jascha, schnell zu Tisch.
Eier, Käse, - alles frisch,
Hier die Wurst, und da – die Butter
Ruft den Kindern zu die Mutter.
- Kaffee, Zucker in der Mitte,
Nehmt den frischen Kuchen, bitte,
Trinkt auch Milch mit weißem Brot, Und dann sind die Wangen rot.
10) Повторення граматичного матеріалу.
1. Граматичне правило.
2. Вправа 15 (в), с. 57.
11) Перевірка сформованості навичок писемного мовлення.
Написання листа німецькому другу, подрузі. (Учні зачитують листи, які вони написали своїм німецьким друзям).
12) Удосконалення техніки читання вголос.
Учні читають лист Моніки українським учням.
13) Заключний етап уроку. Рефлексія.
1. Пояснення д/з. Скласти 5 запитань до листа Моніки.
- Was haben die Deutschen zum Frühstuck?
- Was haben sie zum Trinken?
- Was gibt es manchmal?
- Was isst Monika zum Frühstück?
- Was gibt es zum Abendbrot?
2. Підведення підсумків уроку.
- Was haben wir heute gemacht?
- Haben wir den Text gehört?
- Haben wir ihn besprechen?
- Haben wir viele Übungen gemacht? unsw.
3. Коментування оцінок.
Ihr habt heute gut beantwortet, und bekommt gute Naben. Sch1 bekommt
eine “10”, Sch2 bekommt eine “9”,unsw.