Тема. Хто такі друзі.

Про матеріал
Мета: навчальна:формувати уявлення учнів про друзів і дружні взаємини, формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння, формувати уявлення про правила товаришування; формувати позитивне ставлення учнів до себе, друзів, однокласників; виділяти головне, застосовувати знання на практиці; розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивальна:розвивати вміння обирати друзів, товаришувати й спілкуватися, знаходити спільні інтереси з іншими людьми, розвивати психічні процеси (пам’ять, увагу, уяву, мислення), розвивати розумові дії (аналізувати і узагальнювати, порівнювати, встановлювати причинно- наслідкові зв’язки); виховна:вчити цінувати дружбу ти заохочувати бути справжнім другом, виховувати товариськість, дружелюбність.
Перегляд файлу

 

Тема.  Хто такі друзі.

Мета:

навчальна:формувати уявлення учнів про друзів і дружні взаємини, формувати 

 навички культури спілкування, комунікативні вміння, формувати

уявлення про правила товаришування; формувати позитивне ставлення учнів до себе, друзів, однокласників;  виділяти головне, застосовувати знання на практиці; розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників;

розвивальна:розвивати вміння обирати друзів, товаришувати й спілкуватися, 

                         знаходити спільні інтереси з іншими людьми, розвивати психічні 

                         процеси (пам’ять, увагу, уяву, мислення), розвивати розумові дії 

                         (аналізувати і узагальнювати, порівнювати, встановлювати причинно- наслідкові зв’язки);

виховна:вчити цінувати дружбу ти заохочувати бути справжнім другом, 

виховувати товариськість, дружелюбність.

 

Очікувані результати:

  •      пояснюють, кого вони вважають справжніми друзями;
  •      уміють знайомитись із дітьми;
  •      знають якi правила спiлкування один з одним.

Обладнання: комп’ютер, доступ до інтернету, мультимедійний проектор, кубики LEGO  , плакат з намальованою квiткою, пелюстки з написами, малюнки з персонажами мультфільмів, сайти, малюнок квiтки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Освітні галузі: соціальна і здоров’язбережувальна, мовно-літературна, мистецька.

Хід уроку

 

I.Організаційний момент.Ранковаз устріч з теми «Я і мої друзі»

1. Вітання (сл.1)

 

10845944-kids-hand-in-hand-around-in-circle-Stock-Photo— Любі діти! Я пропоную стати всім в коло і взяти один одного за руки. Хай це коло стане «колом добрих друзів».

(Діти разом промовляють вірш – вітання.)

Другу руку простягни,

Посмішку усім пошли.

Добрий ранок!

Добрий день!

Нашу зустріч розпочнем!

— А друзі, зустрічаючи один одного, з радістю вітаються і називають ім’я тих, до кого вони звертаються. Давайте і ми почнемо цей день з такого привітання.

110811130_large_dobrodushnoe(Діти по колу передають квіточку добра та вітаються. Всі звертаються один до одного на ім’я, що допомагає створити атмосферу дружби та причетності. Учитель звертає увагу, щоб діти вчилися дивитися один одному у вічі.)

— Доброго ранку, Максимко. Мені дуже приємно тебе бачити.

— Доброго ранку, Діано. Я радий, що ти з нами…

— Я також рада бачити всіх вас та бажаю всім гарного настрою, цікавих занять і справ на сьогоднішній день. Давайте поаплодуємо.

2.Вправа «Синоптик»(сл.2)

Робота з календарем:

  •      Яка зараз пора року?
  •      Скільки місяців триває зима?
  •      Який місяць зараз?
  •      Який сьогодні день тижня?
  •      Який день був учора? Буде завтра?
  •      Яке число сьогодні?

I.Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Вправа «Криголам».

—Покажiть менi свiй настрiй!Вiдмiчайте свiй настрiй та готовнiсть до уроку.(сл.3)

 Кожен із вас у майбутньому хоче стати хорошою, успішною людиною. Доберіть свої риси характеру,або які хочете у собі виховати, до букви, що я відкрию(сл.4)

Д (добрий, делікатний, доброзичливий, допитливий, дбайливий).

Р (розумний, радісний).

У (упевнений, уважний, успішний).

Г (гарний, гостинний, гуманний).

 Яке слово утворилося?

Бесіда.

 Хто такий друг?

 Що означає дружити?

 Продовжте речення: «Дружба — це...».(сл.5)

2.Передбачення  теми та мети уроку.(сл.6,7)

 Як видумаєте, про кого і про що ми будемо вести мову на уроці?

Отже, тема нашого заняття «Я і мої друзі».

  •        Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь хто такий друг, про дружні взаємини, про те, як товаришувати й спілкуватися. Отже, тема нашого уроку – «Твої друзі».
  •          Дружба і друзі починаються з теплого слова і щирої усмішки. Тож подивіться один на одного, посміхніться. І давайте з таким настроєм проведемо наш урок, бо тільки в теплі і добрі, в ніжності і щирості зможе розквітнути наша квітка дружби, яку ми будемо вирощувати увесь урок.

(Дiти встають хлопають на так,а топають на нi)(сл.8)

  •          Гра «Так-так-так, ні-ні-ні»
  •          Будемо міцно ми дружити?
  •          (Так-так-так!)
  •          Нашою дружбою дорожити?
  •          (Так-так-так!)
  •          Ми навчимося грати?
  •          (Так-так-так!)
  •          Другу будемо допомагати?
  •          (Так-так-так!)
  •          Друга потрібно розлютити?
  •          (Ні-ні-ні)
  •          А посмішку подарувати?
  •          (Так-так-так!)
  •                 Друга варто ображати?
  •          (Ні-ні-ні)
  •                 Чай з друзями будемо пити?
  •          (Так-так-так!)
  •          Будемо міцно ми дружити?
  •          (Так-так-так!)

-А зараз давайте пограємо в гру який повинен бути друг!(сл.9)

https://wordwall.net/uk/resource/59108518

 

  1. Вивчення нового матеріалу

Перегляд мультика «Рюкзачок»(сл.10)

- Пропоную переглянути мультик «Рюкзачок». Можливо у поведінці портфелика хтось упізнає себе? (Перегляд мультика)

Проведення вправи «Крісло автора» для обговорення мультфільму

- Дітки, а яким потрібно бути, щоб мати друзів?

- Що означає бути добрим, щедрим та ввічливим?

- А хто був уважним? Хто був друзями рюкзачка?

- Цей мультик ще й показав нам які речі потрібно брати до школи. То які речі ви візьмете до школи, коли складатимете свій портфелик-рюкзачок?

- Я впевнена, що всі ці речі і сам рюкзачок стануть вашими друзями у школі.

 

https://youtu.be/xVPTaFzVwmg?si=eNDu8NI6TUXQoAHb

  1. Руханка «Дружба».(сл.11)
  2. Практична робота в групах з метою формування уявлення про друга чи подругу(сл.12)

 Діти кожен вибирають собі кольорові квадратики і знаходять собі друзів  з квадратиками такого самого кольору. Кожна група об’єднує 4-х дітей, діти сідають групою за парту, у центрі якої великий квадрат відповідного кольору.

Так вчитель позначив стіл, за яким сядуть діти, коли утворять групу. Коли всі сіли, вчитель перевіряє, чи правильно утворилися групи (кожна група сигналізує піднятими вгору квадратиками).

Вчитель. Зараз ми працюватимемо в групах.(сл.13)

Завдання. Складіть пари друзів.( Малюнки та імена героїв записані на картках).

Чіп - Дейл, Вінні - Пух - П'ятачок, Малюк - Карлсон, крокодил Гена - Чебурашка, Буратіно - Мальвіна, Принц - Попелюшка. (взаємоперевірка) (Додаток 2)

Вчитель: Отже дійсно, ніхто не може бути самотнім, у кожного повинні бути друзі. Людина без друзів — що дерево без коріння. Без друзів складно жити на світі, тому й кажуть, що людина без друзів схожа на дерево без коріння.

2.Робота в групах Гра « Складання правил дружби» (сл.14-19)

   (Поважай тих, з ким дружиш. Ніколи нікого не обманюй, не ображай

Разом з другом переживем його невдачі. З друзями усім ділюсь.

Умій помиритися з другом! )

   Кожній групі треба виконати своє завдання, а потім презентувати роботу. Головне, кожна дитина повинна зробити свій внесок в спільну працю, вчитися спільно вирішувати проблему.

2.Пісня «Справжній друг»

Музика Б. Савельєва Слова М. Пляцковського

Переклад О. Пархоменка


1.Дружба віддана не зламається,

 не розклеїться від дощу і хуг.

 Друг в біді не лишить,

 щирим словом втішить –  

 отакий він, незрадливий, 

 справжній друг!

2.Ми посваримось – і помиримось.

«Нерозлийвода» – кажуть всі навкруг.

Вдень чи в ніч негожу

друг мені поможе –

отакий він, незрадливий,

справжній друг

-Як повинен вчинити друг у бiдi?

 

https://youtu.be/tUQzj3gcoYU?si=Vbb4-mz3zQOtbw6P

 

  1.  Гра «Вибери правильне твердження»(сл.20)
  •          Діти, а зараз ми пограємось у гру. Я буду зачитувати твердження, якщо ви згодні із почутим то піднімаєте зелену фішку, а якщо ні – червону.
  •      Дружба залежить від довіри
  •      Дружба залежить від одягу
  •      Дружба залежить від матеріальних цінностей
  •      Дружба залежить від вихованості
  •      Дружба залежить від уміння тримати слово
  •      Дружба залежить від зачіски
  •          А зараз ми з вами будемо закрiплювати правила дружби.Зараз пограємось у iнтерактивну гру «Дозволено чи заборонено» (сл.21)
  •          https://wordwall.net/es/resource/62375488

 

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ (сл.22-23)

https://wordwall.net/uk/resource/55338622 

Пiднiмiть цеглинку вiдповiдного кольору,який ваш настрiй.

  •          Я бажаю вам вірних гарних друзів і щоб ви такими були для своїх товаришів. Будьте завжди ввічливими, добрими, люблячими, допомагайте один одному, підтримуйте і цінуйте одне одного.


Похожее изображение

Картинки по запросу губка боб с кем дружит

Картинки по запросу картинки том и джерри

Картинки по запросу картинки том и джерри

Картинки по запросу картинки миньонов

Похожее изображение

Картинки по запросу картинка русалочка

Похожее изображение

Картинки по запросу картинка маша

Картинки по запросу картинка медведь из мультика маша и медведь

Картинки по запросу картинка лунтик и мила

Похожее изображение

Похожее изображение

Похожее изображение

Картинки по запросу картинка буратино

Картинки по запросу картинка мальвина

Похожее изображение

Похожее изображение

Картинки по запросу картинка смешарики поросенок

Картинки по запросу картинка смешарики крош

 

 

Картинки по запросу картинка винни пуха и пятачка

Картинки по запросу картинка винни пуха и пятачка

Картинки по запросу картинка карлсона

Картинки по запросу картинка карлсона и малыша

Картинки по запросу картинка крокодил гена

Картинки по запросу картинка чебурашка

Картинки по запросу картинка чип и дейл спешат на помощь

Похожее изображение

Картинки по запросу картинка фиксики нолик

Картинки по запросу картинка фиксики симка

Картинки по запросу картинка леопольд и мыши

Картинки по запросу картинка леопольд и мыши

Похожее изображение

Похожее изображение

 

 

 

docx
Додано
3 лютого 2025
Переглядів
430
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку