Тема: Інфекційні захворювання. Захист від інфекцій

Про матеріал
. Організаційний момент Що корисно? Що шкідливо? Як здоров’я нам зміцнити, Відчувати повінь сили І ніколи не хворіти? 2. Перевірка виконання домашнього завдання 2.1. Бесіда. — Що означає бути здоровим?
Перегляд файлу

Основи здоров’я

Урок 3

Тема: Інфекційні захворювання. Захист від інфекцій

Мета: поглиблювати знання учнів про здоров’я, хвороби та їхні ознаки; дати дітям уявлення про інфекційні хвороби, що таке щеплення і для чого їх роблять; пояснити правила поведінки з інфекційними хворими; формувати в учнів прагнення та вміння запобігати поширеним хворобам; розвивати вміння бути обережними; виховувати бажання зміцнювати та берегти власне здоров’я.

Очікувані результати: учні повинні розуміти тлумачення таких понять, як «інфекційні хвороби», «щеплення», «віруси і бактерії», «епідемія»; учні повинні вміти захищатися від інфекцій.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, демонстраційний матеріал, аркуш ватману, паперові кружечки.

Тип уроку: комбінований.

1. Організаційний момент

Що корисно? Що шкідливо?

Як здоров’я нам зміцнити,

Відчувати повінь сили

І ніколи не хворіти?

2. Перевірка виконання домашнього завдання

2.1. Бесіда.

 Що означає бути здоровим?

 Чому важливо займатися спортом?

 Які ознаки здорової людини ви можете назвати?

 Чим відрізняється поведінка здорової та хворої
людини?

2.2. Індивідуальне опитування. Робота з картками.

3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Постановка проблемного запитання.

 Чому люди хворіють?

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Розповідь учителя.

Розповідь учителя.

Хвороби бувають застудні та інфекційні.

Інфекція (від лат. отруюю, заражаю) — проникнення хвороботворних мікробів до організму людини. Заразитися можна від людини або від тварини. Заразні хвороби переносять кровосисні комахи, воші, блохи, кліщі, комарі.

Якщо людина перенесла яку-небудь інфекційну хворобу, як правило, вона більше на неї не хворіє. В організмі з’являється несприйнятливість до цієї хвороби — імунітет.

Вірус — збудник багатьох інфекційних хвороб.

Грип — гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане вірусом грипу. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Іноді розповсюджується у вигляді епідемій (коли багато людей хворіють на одне захворювання).

1) Що таке мікроби і віруси?

2) Інфекційні захворювання.

3) Застудні захворювання та можливі способи їх передачі. (Ангіна, вітрянка, грип, дизентерія, дифтерія, коклюш, кір, кон’юнктивіт, краснуха, менінгіт, скарлатина.)

4.2. Оздоровча хвилинка.

Руки за голову ставимо сміло
І повертаємось вправо і вліво:
Двічі наліво, двічі направо —
Будемо мати гарну поставу!

4.3 Гра «Збери та поясни».

Мета: поширювати знання учнів про здоров’я.

— Утворіть прислів’я з поданих слів та поясніть його зміст.

(Слова записані на дошці.)

у твоє твоїх руках здоров’я

(Твоє здоров’я у твоїх руках.)

Висновок: Ми самі повинні піклуватися про своє здоров’я.

4.4  Гра-змагання «Хто більше знає?»

Мета: пригадати ознаки здоров’я.

Діти розподіляються на групи. Представники груп мають назвати по черзі якомога більше слів, пов’язаних з ознаками здоров’я. Перемагає та група, яка назве найбільшу кількість слів.

(Весела, добра, енергійна, у неї чиста шкіра, гарний настрій, блискуче волосся, міцний сон.)

4.5   Тест «Твоє здоров’я».

Мета: дати оцінку стану свого здоров’я.

— Оцініть стан свого здоров’я: поставте «+» чи «–». Полічіть, чого більше.

  • У мене часто болить голова.
  • У мене часто буває нежить.
  • У мене хворі зуби.
  • Інколи болить вухо.
  • У мене часто болить горло.
  • Кожен рік я хворію на грип.
  • Інколи мене нудить.
  • Деякі продукти та ліки викликають у мене алергію.
  • До мене легко «прилипають» різні хвороби.

4.6 Відгадування загадок.

— Відгадайте загадки і розкажіть, для чого потрібні ці предмети.

Я густий і зубастий,
Учепився за чуб вихрястий.

 (Гребінець.)

В рот вона потрапить швидко
І почистить зуби всім —
І великим, і малим.

 (Зубна щітка.)

Руки мити йде Людмила,
Їй потрібним стало ... (мило).

 

5. Узагальнення та закріплення нових знань

5.1. Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.2. Робота в зошиті.

5.3. Бесіда.

 Які хвороби називаються інфекційними?

 Як хвороботворні бактерії і віруси можуть потрапити в організм людини?

 Для чого потрібно робити щеплення?

 Що треба носити вдома, якщо хтось у родині захворів на грип?

 Як треба поводитися під час карантину?

5.4. Практична робота. Моделювання поведінки з інфекційними хворими. (Інсценування.)

а) Як поводитись з інфекційними хворими?

б) Як допомогти хворому при застуді?

в) Як уникнути інфекційних захворювань?

5.5. Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу.

Намагайся не ходити в гості, не відвідувати громадських місць.

Частіше перебувай на свіжому повітрі.

Оберігай себе від переохолодження.

Частіше провітрюй кімнату.

Частіше мий руки з милом.

Щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.

6. Підбиття підсумків уроку

6.1. Гра «Додай слово».

Мета: узагальнити знання учнів про те, як здоров’я впливає на настрій людини.

Учні продовжують почуте речення, користуючись словами, записаними на дошці. (Енергійна, зла, добра, сердита, щаслива, похмура, життєрадісна, ображена, весела, сумна, привітна, втомлена, працьовита, плаксива.)

Якщо людина здорова, то вона…

Якщо людина хвора, то вона…

Висновок: Стан здоров’я людини впливає на її самопочуття.

6.2. Виконання плакату «Краплини здоров’я».

Учні отримують кружечки — краплинки. Кожен учень пише на краплинці, як він буде берегти своє здоров’я, як буде загартовуватися. Потім наклеює свою краплину на аркуш ватману, який висить на дошці.

Висновок: Про своє здоров’я треба дбати змалечку.

6.3. Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: закріпити знання учнів про хвороби.

 Що ми називаємо хворобою? Назвіть ознаки хвороби.

 Хто є збудниками хвороб? (Мікроби.)

 Які інфекційні захворювання ви знаєте?

 Як називається опір організму хворобі? (Імунітет.)

Висновок: Щоб уберегтися від хвороб, слід знати їхні ознаки.

6.4 Колективна робота. Складання правил поведінки з хворим.

Як поводитися з інфекційними хворими.

 Виділити хворому окрему кімнату, посуд.

 Щодня робити вологе прибирання кімнати.

 Щодня провітрювати кімнату.

 Ходити в марлевій пов’язці.

Як допомогти хворому при застуді.

 Укутати.

 Дати тепле пиття.

 Покласти грілку.

Як допомогти хворому при високій температурі.

 Давати рясне пиття.

 Покласти хворому на голову холодний компрес.

 Зробити обтирання (1 ст. ложка оцту, 1 ст. ложка води).

Як уникнути інфекційних захворювань.

 Добре харчуватися, їсти продукти, багаті на вітаміни.

 Більше гуляти на свіжому повітрі.

 Одягатися по погоді.

 Провітрювати приміщення.

 Не спілкуватися з хворими людьми.

7. Домашнє завдання

 

 

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Балазюк Неля Віталіївна
    Дякую! Дуже пригодилося.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 березня 2019
Переглядів
3923
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку