Тема: Орієнтування на місцевості (синхронне заняття в Google Classroom)

Про матеріал
: Розробка заняття, яке відбувається у Google Meet, з використанням віртуальної дошку Jamboard та презентації PowerPoint
Перегляд файлу

Географія

6 клас

Тема: Орієнтування на місцевості (синхронне заняття в Google Classroom)

Очікувані результати: називає та пояснює різні способи орієнтування на місцевості; знає основні та проміжні  сторони горизонту; визначає напрямки на різні об’єкти на місцевості поблизу школи; робить висновки про важливість орієнтування для збереження власного життя.   

Обладнання: заняття, яке відбувається у Google Meet, з  використанням віртуальної дошку Jamboard та презентації PowerPoint

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 Структура уроку:

Організаційна частина  (3 хв.)

Актуалізація опорних знань, мотиваційний момент (5 хв.)

Вивчення нового матеріалу (30 хв.)

Рефлексія (5 хв)

Домашнє завдання (2 хв)

ХІД УРОКУ

     ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (3 хвилини)

1й фрейм дошки Jamboard

Доброго дня діти! Який у вас в даний момент настрій як ви себе почуваєте?

Пропоную вибрати свій емоційний смайл (сумний, веселий, сонний, злий, замріяний, зосереджений) та поєднати його з написом «Я сьогодні…» або відмітити його позначкою 

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотиваційний момент (5 хв.)

презентація PowerPoint

Ми живемо в прекрасній країні з широкими степами, темними лісами та загадковими горами. Кожний куточок нашої країни вабить туристів. Створено багато різноманітних маршрутів. І незважаючи на те що є досвідчені екскурсоводи – провідники, періодично люди губляться. Чому ж так трапляється? Можуть відволіктись на якусь цікавинку, сходять з стежки або ж коли в горах, то погода швидко змінюється. І тоді від того,наскільки мандрівники вміють поводитись у критичній ситуації, орієнтуватися на місцевості, часто залежить їхнє життя.

Уміння орієнтуватися на місцевості є дуже важливим у житті людини. Відомі випадки,коли через втрату орієнтиру гинули цілі експедиції. І навпаки,вміння знайти орієнтири на місцевості допомагало людям вижити. Отож, сьогодні на уроці ви набудите навичок, що допоможуть вам вижити, якщо опинитесь в таких складних обставинах.

ІІІ. Вивчення та закріплення нового матеріалу (30 хвилин)

презентація PowerPoint

 

 

 

2й фрейм дошки Jamboard

 

презентація PowerPoint

 

 

 

1. Формування поняття «орієнтування на місцевості»

(визначення, історія походження слова, пов’язані з ним способи орієнтування в стародавньому світі) (Презентація тимчасово вимикається)

2. Сторони горизонту

(використовуючи мітки діти розміщують основні та проміжні сторони горизонту на підготовленому зображені)

 

3.Способи орієнтування на місцевості

(Орієнтування за Сонце.  Орієнтування за Полярною зорею. Способи орієнтування за місцевими ознаками) (Презентація тимчасово вимикається)

Фізкультхвилинка « Гімнастика для очей»

 

3 - 5й фрейм дошки Jamboard

 

презентація PowerPoint

 

 

Розподіл дітей на три групи. Де кожна має можливість попрацювати зі своїм фреймом відповідно до способів орієнтування ( паралельно робота з підручником ст. 39 – 40) та потім представити та прокоментувати свої результати.

 

4. Практичні вправи .

Коли ви приходите до школи на перший урок у вашій класній кімнаті за вікном добре видно як світить сонечко. Отже де буде сторона горизонту – схід?

А як, знаючи де схід, встановити інші основні сторони горизонту?

З якої сторони горизонту розміщено класну дошку, вхідні двері, де відносно вашої класної кімнати розташована їдальня, спортивна зала, кабінет директора?

 

Рефлексія (5 хв)

презентація PowerPoint

 

 

 

6 й фрейм дошки Jamboard

 

 

  1. Прийом «Продовжіть  речення» (3 – 4 речення з основними поняттями вивченої теми)
  2. Відшукайте неточності( на слайді текст з пам’ятки по способам орієнтування з допущенними помилками. Які потрібно знайти та виправити)

Вправа «Світлофор»

Червоний – було важко

Жовтий – щось було  і важко і зрозуміло

Зелений – все зрозуміло і просто

 

Домашнє завдання (2 хв)

 

  1. Прочитати текст § 8 підручника.
  2. Завдання для учнів сьогоднішніх груп. Визначити в якому напрямку від нашої школи розташовані:

Група 1  – дитяча бібліотека № 7;  Біла гора.

Група 2 – школа мистецтв; річка Саксагань.

Група 3 – станція юних техніків; центр творчості «Іскра»

  1. Підготувати компаси (у кого є, за можливість)

 

                                                                                                                                                          

 

docx
Додано
12 січня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку