Тема: Особливоливості повідінки тварин восени.Як спілкуються тварини між собою.Спостереження за свійськими тваринами

Про матеріал

Мета: Розширити й уточнити знання учнів про різноманітність тварин,

середовище їхнього існування; про тварин, які живуть поряд з
людиною; розкрити цінність тварин для людини; розвивати вміння
спостерігати за тваринами; формувати уміння порівнювати тварин,
групувати їх; виховувати шанобливе ставлення до тварин.

Перегляд файлу

 Тема: Особливоливості повідінки тварин восени.Як спілкуються тварини між собою.Спостереження за свійськими тваринами.
Мета: Розширити й уточнити знання учнів про різноманітність тварин, 
середовище їхнього існування; про тварин, які живуть поряд з 
людиною; розкрити цінність тварин для людини; розвивати вміння 
спостерігати за тваринами; формувати уміння порівнювати тварин, 
групувати їх; виховувати шанобливе ставлення до тварин. 
Обладнання: Навчальна презентація. Предметні малюнки. Таблиця "Свійські тварини", тема уроку штучні листочки,зображення осені,листочки від клена,вата,мішечки згорішками,сонечко з промінчиками,голуб,свічка,комп ‘ютер,проектор,мішок з предметами,дитячий стільчик,хризантеми.

       Хід уроку

 

I Організація класу

 

Привітальна

Вас покликав на урок

Голосистий наш дзвінок

Всі зібрались в класі разом

Ми урок почати раді

 

 Подивіться на мене

 Посміхніться усі

 Посміхніться один одному

 Передайте тепло долонь

 А разом з ним і гарний настрій

 

Шановні гості!

 

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас

Всіх радо ми вітаємо

Подивіться що ми знаємо!

II Актуалізація знань

 Ой а що це?

 

 

Відкриває лист

 Загадка

 

В парках і садочках

На доріжки й трави

Падають листочки

Буро-золотаві

Метушні немає

Тиша й прохолода(Осінь)

 

Правильно це осінь. Давайте послухаємо ,як ходить осінь. Релакс- підкидують листочки.На парту,на підлогу.

Вчитель прикріплює промінчики до сонця!

 

 

А очікую від вас цікавої співпраці,змістовних відповідей!

Послухайте легенду від Сонечка

 

 Легенда

Осінь старша дочка Сонця.Вона останньою залишила батьківський дім.І стала на землі четвертою.Посилаючи Осінь на землю Сонце сказало:Збирай усе моє багатство.Я віддаю усе золото ,що маю.Будь щедрою і люди любитиме тебе.

 

 

Чим щедра осінь?(Фруктами ,овочами,грибами)Смакують грушкою.У кожного в серветці шматочок грушки.

Яка груша за смаком?

Релакс –Варення.Облизування нижньої губи

 

 

Якими квітами пахне осінь?Жоржинами,чорнобривцями,хризантемами.

 

 

Релакс-Квітка.Нюхаємо.Здуваємо листочок.Бджілка сіла.

Діти тримають у руці квітку.

 

Які природні матеріали дарує?(Шишки ,жолуді,каштани)

 

Релакс-Мішечок з каштанами.

Діти розминають у двох руках ,в одній руці.Сідають на мішечки.

Ш.Повідомлення теми і мети уроку

 

 

На уроці будемо говорити про свійських тварин,як вони спілкуються між собою.

VI Опрацювання нового матеріалу

Гра Хочу додому

 

Любителі природи Господарі Відправляють тварин:Білка,Свиня,Корова,Курка.Олень.

 

 

Як називаються тварини ,які живуть в лісі?(Дикими)

 

Хто їх годує?

Хто будує житло?

Як називаються тварини ,що живуть біля господарів?

Хто їх годує?

Яку користь приносять?

 

 

Станція Ігрова

 

Гра Хто зайвий?

 

 

_Лисиця,кіт,індик,порося.

 

_Собака,тигр,пес,гуска

 

_Кріт,корова,вівця,півень

 

Гра Дитинчата

 

Кішка-котенята

Коза-козенята

Качка-каченята

Голубка-голуб ‘ята

Гуска-гусенята

Корова-теля

Вівця-ягня

 

Гра Клички тварин

 

Придумати клички тваринам

Корова,собака,кіт,кіньГра Чарівний клубочок

Вчитель тримає у руці клубочок з ниток і задає питання

 

Якою твариною ви б хотіли бути?Чому?

 

 

 

Гра Чарівний мішок(Кожух,стіл дитячий,голка)

З якою твариною асоціюються ці речі?

 

 

Гра Будинок

 

 

Будинок собаки-будка

Домівка курей-курник

Будинок бджіл-вулик

Будинок коров-коровник

Будинок коня -конюшня

Будинок свині-свинарник

Будинок вівці -вівчарня

 

 

Робота із зошитом с.27

 

 

Станція Відпочивальна

 

Танцювальна фізхвилинка Розбудило сонечко

Станція Дослідницька

 

 

Весь час люди тісно повязаны були з тваринами .Вони здавна  були його вірними помічниками,вірними друзями.Тварини часто народжуються сліпими завжди безпорадними,а підростаючи ведуть себе ,як діти –рухомі,пустотливі,грайливі.Дуже скоро у них проявлються щирість почуттів.Усім тваринам в будинку люди давали клички.Проводилась велика кількість досліджень,як же спілкуються тварини між собою.Вони не можуть розповісти про минуле .У тварин ніби три мови спілкування-голос,звуки,запахи.

Ось наприклад голуби у шлюбний період воркують.

Кури видають-13 різних звуків.Курка вміє подавати попереджувальні знаки курчатам.

Півні знають-15 різних звуків.

Свині 23 звука.

Розгнівані гуси сичать і витягують шию.3 рази га-Вітаємо.4рази га-іти швидше.8раз га-затримуйтесь тут багато корму.

Індик настовбурчує пір я_відлякують ворога.

 

Бджоли трудівниці передають інформацію коловими рухами-приліт до вулика.

 

У мові жестів звірів не останню роль відіграє роль хвіст.Якщо собака крутить хвостом задоволений.інша річ ,коли хвіст напружений наближатися небезпечно.Гарчання звуків р-р-р-загроза,ау-тоскотно

 

У котів хорощий настій ліниво хвостом мотає.Якщо розгніваний крутить з боку в бік.

 

Коні сопять вітаються гучне іржання попередження про небезпеку.По вухам можна прочитати настрій.

 

 

Кролики видають звуки при сильній болі.Коли молоді кролі голодні пищать ,іноді ворчать.

 

 

Діти прослуховують звуки тварин.І фантазують про що тварини говорили-кішка,індик,свиня,собака. Метереологічна.Якщо кіт дряпає дерево ,килим  холод.

 

 

Кіт треться об щось-тепло.

 

Багато спить –опади.

 

Кіт загортається клубочком-мороз

 

Кінь фиркає до тепла.

 

Корова жадно їсть ввечері-дощ.

 

 

 

Поетична станція

Діти розказують вірші  про тварин і в руках тримають іграшку

 

Скочив котик . Ходить коник по лужку.

Сів на плотик. По зеленім бережку.

Миє ротик. Коник сам себе пасе.

І животик. Коник гривкою трясе.

Він миленький. Золота вуздечка брень.

І чистенький. Золота підковка дзень.

Гарний Мурко.

Мій маленький

 

 

Відпочивальна танцюють зі своїми іграшками.

 

 Музика Сонячний зайчик або Маленькая страна

 

Перегляд мультфільму « Три порося» Яким має бути будинок?

V Підсумок уроку

 

Підсумкова станція

 

Релакс- Дзеркало в коробочці.

Вчитель проносить коробочку з дзеркалом і питає

Кого ви бачите?

Кожна людина починається з добра .Із світла ,що в серці переповнюється.Це істина.Прикладіть свою праву ручку до свого доброго серця .Чуєте ,як воно бється .Так і у тварин бється серця.

 

 

 Кожна тварина варта любові.Кожного дня,кожної хвилини..Оберігайте всяку звірину.

 

 

 Щоб повернутися в клас треба відповісти на запитання.

 

 

 

 

Що найбільше сподобалося на уроці ?

 

За допомогою чого спілкуються тварини?

 

В якій країні побували?

 

На якій станції сподобалося?

На сердечках малюють настрій і прикріплюють до кульки!

 

Сюрприз.Вчитель заносить кролика.Тварини приносять радість.

 

Гладять тварину.Вчитель роздає посвідчення.

 

30 листопада День Свійських тварин.

 

 

 

 

 

doc
Додано
16 липня 2018
Переглядів
1452
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку