Урок фізика 8 клас.
Тема: Сила струму. Амперметр. Вимірювання сили струму.
Мета: - заохочувати учнів до засвоєння нового матеріалу, розуміння поняття «сила струму», « амперметр» , формувати уміння одержувати нові знання з ілюстрацій, вчити учнів мотивувати свої дії, давати їм повні і вірні обґрунтування, розв’язувати задачі на застосування формул;
Завдання уроку:
Демонстрації. Мультимедійний проект , фізичні прилади: амперметр, вимикач, електрична лампочка, з’єднувальні проводки, гальванічний елемент (батарейка),карточки, таблички.
Тип уроку. урок вивчення нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірити підготовку учнів до уроку
За екраном: - Ігор ти мене чуєш? – Я чую добре.
Едік ти мене чуєш? – Я чую добре.
- Який зараз урок? - Яке сьогодні число?.
- електричний струм,
- ЕЛЕКТРИЧНИЙ ЗАРЯД( Кл) ,
- Кулон – французький фізик.
- час ( сек, хв, год.) 1хв = 60с.
-акумулятори,
І девіз нашого уроку.
Слайд №2.
« Не махай на все рукою,
не лінися а учись,
Бо , чого навчишся в школі,
знадобиться ще колись.»
І говорив китайський мислитель та філософ Конфуцій.
Портрет Конфуція.
Слайд №3 ( портрет)
Слайд №4
« Те, що не зрозумів, потрібно з'ясувати.»
Сьогодні на уроці ми будемо працювати за планом.
Слайд №5.
( План уроку)
План уроку.
1. Повторювати пройдений матеріал.
2. Вивчати нову тему.
3. Розв'язувати задачі.
- Прочитайте план уроку.
-Що ми будемо робити на уроці?
- Ми будемо: - ………………………….
Зараз ми будемо повторювати пройдений матеріал.
І перше завдання продовжити речення.
Слайд №6.
Продовжити речення.
1. Електричний струм – це ( впорядкований рух заряджених частинок.)
2. Вольт - ……………..( італійський фізик.)
3. Акумулятор – це ( хімічне джерело струму.)
4. Акумулятори бувають : - …… ( кислотні.)
- ……..( лужні).
Слайд №7.
Виберіть правильну відповідь.
1. Напруга в електромережі ……. V.
а) 50V , б) 120V, в) 220V.
2. Провідники електричного струму:
скло, метали, гума, людське тіло, розчини солей та кислот.
Слайд №8.
Назвіть умовні позначення електричного кола.
Що ми з вами робили?
Ми повторювали пройдений матеріал.
Повернемось до плану уроку.
Друге по плану, що ми будемо робити?
Вивчати нову тему.
lll.Вивчення нового матеріалу.
– Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку.
Слайд №9
«Сила струму. Амперметр. Вимірювання сили струму.»
Прочитайте тему уроку.
Ми з вами вивчаємо електричний струм. І сьогодні на уроці ми познайомимось із новою фізичною величиною - силою струму.
Слайд №10.
« Електричний струм , що проходить через провідник за 1 секунду визначає силу струму в колі.»
Слайд №11. ( Сила струму.)
Сила струму – фізична величина.
І – сила струму ( А, кА)
Одиниця сили струму Ампер ( А)
Формули:
І = q/t t = І •q q = t/І
q – електричний заряд (Кл.)
t – час ( с, хв, год.)
Слайд № 12 ( Портрети Ампера, Кулона.)
Слайд № 13.
Силу струму вимірюють амперметром.
Амперметр – це фізичний прилад.
Позначення амперметра ------- ---------
Слайд №14.
Види амперметрів.
Слайд №15.
ІV. Хвилинка релаксації.
– Закрийте зошити.
Встаньте всі із-за парт.
Повільно підніміть руки вгору.
Порахуйте мовчки до трьох.
Так само повільно опустіть руки.
Сядьте за парти.
Не повертаючи голови, подивіться вправо, вліво, вверх і вниз.
Відкрийте зошити.
Слайд №16.
Вимірювання сили струму. ( провести техніку безпеки).
Учні самостійно і за допомогою вчителя складають електричне коло і вимірюють силу струму в електричній лампі.
І = 0,2 А.
V. Розв'язування задач.
Слайд № 17.
Задача.
Сила струму в колі електричної плитки дорівнює 1,5А. Який електричний заряд проходить через поперечний переріз її спіралі за 5 хвилин?
Відповідь: І = 450А. (б)
а) 400А, б) 450А, в) 1450А, г) свій варіант.
Слайд № 18.
Усно: Розв'язати задачі на вивчені формули.
І = q/ t q = І•t t = q/І
І , А |
q , Кл |
t ,с. |
( 0,7 А) |
1.4 Кл |
2с. |
0,8А |
2,4Кл |
( 3с ) |
1,2А |
( 4,8 Кл) |
4с |
VI. Підсумок уроку.
Звернутися до плану.
Ми все виконали по плану.
Підвести підсумок уроку.
Оголосити оцінки за урок.
Слайд № 19.
VIІ. Домашнє завдання
1. Вивчити конспект.
2. Індивідуальні картки.
Слайд№ 20.
Дякую за урок.