Тема: «Україна у моєму серці!». Мета: формувати в учнів усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими мають бути справжні українці; закріплювати знання про символи

Про матеріал
Тема: «Україна у моєму серці!». Мета: формувати в учнів усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими мають бути справжні українці; закріплювати знання про символи Батьківщини. Виховувати любов до Батьківщини, патріотизм.
Перегляд файлу

Перший урок

Тема: «Україна у моєму серці!».

Мета: формувати в учнів усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими  мають бути справжні українці; закріплювати знання про символи Батьківщини. Виховувати любов до Батьківщини, патріотизм.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ.Вступна частина

1.1 Привітання учнів з Днем знань.

Пролетіло тепле літо,

В школу повернулись діти.

Відпочили всі нівроку.

Із новим навчальним роком!

Дорогі мої четвертокласники, бажаю вам в цьому навчальному році, щоб навчання давалось легко, а якщо й виникали труднощі, то зі швидкістю блискавки ви їх долали. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, адже на вас чекає багато нового, незвіданого та цікавого у Країні знань.

1.2 Вправа «Спіймай мій настрій»

-Чи радісно вам сьогодні? В кого не сходить посмішка з обличчя передайте, будь ласка, її іншим дітям та зарядіть їх своїм настроєм.

ІІІ. Основна частина

  1. Читання вірша.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня.

Аніж земний в чужині рай.

їм красить все їх рідний край

Нема без кореня рослини,

А нас, людей ,без Батьківщини.

-         Як ви гадаєте про що йтиме мова на сьогоднішньому уроці?

 

  1. Асоціативний кущ

-         Які асоціації у вас виникають коли ви промовляєте слово «Україна»?

  1. Бесіда

-         Ми проживаємо в Україні, тому нас називають …..

-         А хто такі патріоти своєї Батьківщини?

-         Хто вважає себе патріотом? І чому?

-         Які часи зараз проживає наша країна?

-         Хто мужньо встав на захист нашої держави?

-         Якими ви уявляєте наших захисників?

-         Щоб ви їм хотіли б побажати?

-         Які сучасні пісні надають сили нашим воїнам?

-         Тож, давайте заспіваємо одну з них, щоб надати сили та витримки нашим захисникам.

  1. Виконання пісні «Ой, у лузі червона калина…»

Ой у лузі червона калина похилилася,
Чогось наша славна Україна зажурилася.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

  1. Розповідь учителя.

Наша країна дуже гарна, різноманітна, багата своїм тваринним і рослинним світом, корисними копалинами. А найголовніше – своїми працьовитими, мужніми, дружніми людьми, які заради цілісності своєї держави готові на різноманітні подвиги. Українець-патріот буде любити українську мову, цінуватиме звичаї і традиції рідного краю, встане на захист своєї Батьківщини, знатиме народні і державні символи.

Зараз український народ згуртувався наче одна родина. Багато людей втратили власні домівки і їх прихистили в інших містах і селах не лише України, а й усього світу. Але всі, хто вимушено покинув власну Батьківщину, мріють повернутися на рідну землю і відбудовувати зруйноване ворогом, будувати нову процвітаючу країну, зміцнювати державу. Тому українці почали ще більше цінувати державні символи.

Чи добре ви знаєте символи своєї держави? А ось зараз це ми і перевіримо?

 

  1. Відгадування ребусів.

-         Можливо ви пригадали прислів’я про народні символи України?

-         Молодці! Ви справжні патріоти!

 

  1. Доповни вірш.

Фарби дасть мені матуся,

 Малювати я ……(навчуся).

Намалюю рідний…( край) –

Дім в селі, ставок і …..(гай),

 Синє небо, жовте….( сонце)

Загляда до нас у…..( віконце),

 Чорнобривці в квітниках,

Полуниці на грядках,

І хліба вже чималі,

В небі линуть …. (журавлі).

 Тут і гори, і долини,

Тут річки, моря, рівнини,

Тут тварини і ….(птахи),

Ось струмок сховавсь в мохи.

 Мати в аркуш подивилась,

Посмішка в очах….( з’явилась).

 І сказала мати сину:

- Як люблю я Україну!

Ця країна чарівна

 І єдина в нас вона.

-          Чому мама любить Україну?

  1. Вправа «Гронування» (проміння сонця)

-         Якою  б ви хотіли б бачити свою державу?

І V. Заключна частина.

  1. Читання вірша учнями.
  • Моя найкраща в світі сторона,
  • Чарівна, неповторна, Україно!
  • Для мене в цілім світі ти — одна
  • І рідна, й мила, дорога, єдина.

(Під пісню «Україна понад усе» відбувається прощання з дітьми)

-Любі мої, ви є справжніми патріотами своєї країни, адже в маленьких серцях ви несете любов до своєї землі, віру у ПЕРЕМОГУ!

- До зустрічі! Україна переможе!

 

docx
Додано
28 січня
Переглядів
253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку