Тема уроку: Введення, редагування та форматування символів і абзаців.
Автор: вчитель математики та інформатики Ганнівського НВК
Сафата Аліна Сергіївна
Мета уроку:
навчальна: ознайомити учнів з принципами форматування символів, абзаців, сторінок; удосконалювати навички роботи в текстовому редакторі, вміння змінювати шрифт, розмір, накреслення, колір, вирівнювання, встановлювати відступи абзацу, міжрядковий інтервал, змінювати орієнтацію та поля сторінки;
розвивальна: розвивати логічне мислення та інтерес до предмета; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2010
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня. Я дуже рада вітати вас на уроці інформатики. Але мені цікаво дізнатися, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок. В кожного із вас на парті є картинки із смайликами, виберіть те обличчя-смайл, яке покаже як ви себе відчуваєте. (Наприлад: радість, страх, сум.)
(Учням, що обрали «сумні» або «веселі» смайли, раджу налаштуватися на роботу.)
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розгадай ребуси
Відповідь: введення.
Відповідь: редагування.
Відповідь: фрматування.
Ось, ви і відгадали перші три слова теми нашого уроку.
Читаючи підручники з різних предметів ви бачите, що надрукований текст: різного кольору, різного розміру, різного накреслення тощо. Вам цікаво, як це робиться? (Відповіді учнів)
На цьому уроці ми вивчатимемо форматування тексту, тобто зміну шрифту, розміру, накреслення, кольору тощо.
Отже, тема уроку: Введення, редагування та форматування символів і абзаців.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Завдання 1
Впорядкуй команди створення нового документа.
Завдання 2
Об’єднай призначення та комбінації клавіш для роботи з файлами.
Отже на ці питання ми і будемо з Вами відповідати. Запишіть дату і тему уроку яку ви бачити на моніторах комп’ютера.
IV. Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.
Підручник:
V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Інтерактивні вправи
Завдання 1
Назви інструменти групи абзац.
Завдання 2
Назви інструменти групи шрифт.
Робота за комп’ютером
ЗАВДАННЯ
VI. Підбиття підсумків уроку
Бесіда за питаннями
Що таке шрифт?
З якими шрифтами ви працювали на уроці?
Як змінити розмір тексту?
Як змінити забарвлення окремої літери?
VIІ. Домашнє завдання
Опрацювати параграфи підручника3.2-3.3.
Підготуватись до практичної роботи.