Тема: Вибір та обґрунтування теми проекту. Планування роботи із виконання проєкту. Історична довідка. Ескіз виробу.

Про матеріал
Конспек уроку із технології для учнів 6 класу .Об'єкт проєктної діяльності "Новорічний чобіток" На вивчення проєкту відводиться 6 годин
Перегляд файлу

6 клас

Об’єкт проєктної діяльності  »Новорічний чобіток»

 Тема: Вибір та обґрунтування теми проекту. Планування роботи із виконання проєкту. Історична довідка. Ескіз виробу.

 

Мета:

формування предметних компетентностей:

                                                         

- проєктно-технологічної : забезпечити  здобуття знань про технологію виготовлення; формувати вміння та навички учнів виготовляти ялинкову прикрасу, використовуючи різні техніки; застосовувати особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності;

- інформаційної: розширити та доповнити знання учнів про застосування  друкованих джерел інформації, ІКТ для ознайомлення з історією новорічних прикрас;

- міжпредметної естетичної розвивати – творчі здібності учнів, логічне мислення, творчу уяву, художній та естетичний смак, почуття прекрасного

- комунікативної:  формувати навички роботи в групі, в парі;

формування загальних ключових компетентностей:

- уміння вчитися: розвинути здатність до пошуку, поглиблення  і вдосконалення знань,умінь та навичок роботи у різних техніках, логічного обгрунтування своєї думки щодо вибору виробу;

- загальнокультурної: розвивати в учнів мистецькі смаки;

- уміння спілкуватися державною мовою;

- соціальної: вдосконалювати вміння працювати в колективі на результат, виховувати працелюбність, потребу проявити себе в різноманітних видах діяльності;

 

Наочність та обладнання уроку: презентація до  уроку, виставка виробів (новорічні прикраси)

Тип уроку: Комбінований

 

Структура уроку.

І.  Органiзацiйна  частина …………………………………………… 2хв 

ІІ.   Актуалiзацiя   навчальної  діяльності  учнів …………………… 10хв

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності  …………………………………..5хв

ІV. Оголошення теми і мети уроку………………………………………3хв

V.  Вивчення нового матеріалу…………………………………………25хв

VІ.  Практична робота  ……………………………………………………35хв

VІІ.   Рефлексія  ………………………………………………………………5хв

VІІІ. Підведення підсумків уроку………………………………………5хв

Хід уроку

І Організаційна частина

Привітання:

Добрий день вам, гості любі,
Ми вітаєм  щиро вас!
Хай урок наш буде світлим,
Принесе натхнення  в клас!

 

Налаштування  на урок

Майстри гарного настрою” (рухливе налаштування)

Хід:
Сьогодні ми всі – майстри! А щоб створювати красу, треба мати гарний настрій.
Коли я скажу слово «Майстри!», ви покажіть великий палець угору.
Коли скажу «Творимо!», зробіть долоньками сердечко.
А на слова «Разом!» усміхніться один одному

ІІ Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування «Коло ідей»

*Як  називається процес створення будь-якого виробу? (проєктування)

* Що таке проєкт? (задум, щодо створення індивідуального стилю виробу)

Вправа:»Доповни речення»

Проєкт це-………………..

Інтерактивна вправа «Розташуй етапи  в правильній послідовності»

Знайдіть відповідність між етапом та його змістом?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Наближається  найчарівніше свято року Новорічні та Різдвяні свята. У цей час кожен дім наповнюється теплом, радістю і світлом ялинкових прикрас. Але найціннішою є та іграшка, яку зроблено власноруч — з душею, фантазією та любов’ю.

Сьогодні ви зможете відчути себе справжніми дизайнерами новорічного декору, створити унікальну прикрасу в стилі сучасного мінімалізму. Вона може стати окрасою шкільної ялинки або подарунком для найдорожчих людей.

Тож запрошую вас у світ творчості, натхнення й святкового настрою!
Нехай кожна ваша іграшка несе добро, радість і частинку вашого серця

ІV. Повiдомлення теми, мети i завдання уроці

Сьогодні на уроці  ми сплануємо свою роботу із виконання проекту,

Обговоримо історичну довідку , та виконаємо графічне зображення виробу

(Учні записують у робочий зошит тему уроку.

V. Вивчення нового навчального  матеріалу

План роботи з виконання проекту

  1. Визначити мету творчого проекту.
  2. Обговорити тему з батьками на предмет необхідності такого виробу, його практичного застосування, виділення коштів на придбання матеріалів.
  3. Дібрати  інформацію про виріб  в інформаційних джерелах.
  4. Проаналізувати  моделі-аналоги виробів.
  5. Виконати  ескізний  малюнок  свого виробу.
  6. Підготовити матеріали, дібрати  обладнання та інструменти.
  7. Розробити технологічн ікартки послідовності виготовлення виробу, підібрати технологію його виготовлення.

Виготовити чобіток

  1. Розрахувати  собівартість виробу.
  2. Виконати  міні-маркетингові  дослідження.
  3. Захистити проект.

Обговорення банку ідей

Виконаємо завдання організаційно- підготовчого проекту:

  1. Організаційно-піготовчий етап

1 Обґрунтувати тему проекту

2 формування мети

3 завдання проекту (поглибити удосконалити сформувати розвинути виготовити) вимоги до проектної моделі (практичність, корисність естетичність)

4 історико-технологічна довідка про об’єкт проектування (історія про виріб)

5 пошук виробів аналогів та їх аналіз

Модель 1

Модель 2

Модель 3

(оригінальність та естетичність зовнішнього вигляду, практичність, простота виготовлення, зручність і безпечність у використанні, економність)

 

 Історична довідка про новорічну іграшку

docx
Додано
30 грудня 2025
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку