Урок 3 |
2 клас |
Дата _______________ |
Тема: Види інформації
Мета:
навчальна: ознайомити з різними видами інформації та її властивостям; навчити дітей самостійно добирати приклади інформації за способом сприйняття;
розвивальна: розвивати логічне мислення, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати старанність, наполегливість, любов до природи.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: проектор, комп’ютери, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Всі почули ми дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
Доброго дня, любі діти.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Якими органами ми чуємо голос пташок, вдихаємо запах їжі, відчуваємо її смак, відрізняємо холодне від гарячого, тверде від рідкого, слизьке від шорсткого? Поміркуйте, які органи чуття допомогли нам прочитати задачі? (Учні відповідають.)
- Отже, за допомогою цих органів людина сприймає інформацію.
- Сьогодні ми дізнаємося, яких видів існує інформація.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Будь-яке повідомлення стає для вас інформацією тоді, коли ви його зрозумієте. Зрозуміти інформацію людині може завадити багато причин.
- Чому діти на малюнках не отримали інформації?
Тому повідомлення подають по-різному. При цьому отримують різні види інформації.
Текстову інформацію записують за допомогою літер, цифр або позначок.
- Яку текстову інформацію ви отримали сьогодні у школі?
Якщо повідомлення подають у вигляді малюнків, картин, фото, нот, то таку інформацію називають графічною.
- Як підписати кожний з малюнків? Чи отримаємо ми текстову інформацію?
Інформацію, яку ми сприймаємо на слух, називають звуковою. Ця інформація передається сигналами, звуками, музикою.
- Яку звукову інформацію ви отримуєте у кожному з випадків?
У мультфільмах, наприклад, інформацію подають одразу кількома способами: відео, звуком, текстом, малюнком тощо. Це комбінований спосіб подання інформації.
- Якого виду інформацію ви сприймаєте найкраще у школі, під час екскурсії, удома?
Одну й ту саму інформацію можна подати за допомогою різних повідомлень або різними способами.
- Яку інформацію ти отримав або отримала з малюнків?
V. Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.
VІ. Формування вмінь та навичок
Повторення правил роботи за комп’ютером
1. Правила поведінки за комп’ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
3. Де знаходиться клавіша ПРОБІЛ?
Робота за комп’ютером
Працюємо у програмі «Сходинки до інформатики» вправа «Стрільці по яблуках»
Релаксація
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Ви дуже добре попрацювали сьогодні на уроці. Я дякую вам за активність і бажаю вам успіху. До нових зустрічей!