Тема. ВІДНІМАННЯ ВИДУ 40-8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇ. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРУ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР

Про матеріал
Тип уроку: вивчення нового матеріалу. У розробці уроку з математики спостерігається інтеграція з інтегрованим курсом "Я досліджую світ". Конспект уроку містить цікаві завдання на картках, усний рахунок проводиться за допомогою цеглинок Лего. Вид діяльності на уроці - ігровий, що допомагає зацікавити та активізувати роботу здобувачів освти на уроці.
Перегляд файлу

Стеценко Юлія Олексіївна, учитель початкових класів

Розробка уроку математики, 2 клас

 

ТЕМА.ВІДНІМАННЯ ВИДУ 40-8.

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇ. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРУ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР

Мета: формувати

предметні компетентності:

-         Актуалізувати знання в учнів про склад двоцифрових чисел;

-         Ознайомити учнів з прийомами віднімання виду 40 – 8;

-         Удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі на три дії

-         Розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розу­мових дій (аналізу, синтезу, порівняння);

-         Виховувати інтерес до математики, цікавість до природи та дбай­ливе ставлення до неї.

ключові компетентності:

-         Спілкування державною мовою: вміння усно і письмово виражати свої думки

-         Уміння вчитися: удосконалювати вміння дотримувати правильної постави під час письма; самоорганізовуватися до навчальної діяльності

-         Інформаційні – удосконалювати вміння знаходити з підручника необхідну інформацію

-         Комунікативна - розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, виразно, використовуючі математичні терміни);

Обладнання:  мультимедійний комплект, цеглинки Лего, підручник, картки із завданнями

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу  

 

 

 

 

                                                   Хід уроку

І. Організація до уроку 

-  Сьогодні, на урок я приготувала незвичні подарунки. Ви не зможете забрати їх додому, комусь подарувати, але на душі у вас стане тепліше.

- Приготуйте праву долоньку для подарунків .

- Я дарую вам щиру посмішку,  любов,  доброту, здоров’я, мир і добро. Затисніть подаруночки у правій долоньці. А тепер приготуйте ліву. У цю долоньку я вам поставлю увагу, кмітливість, старанність, акуратність – усе те, що вам необхідне на уроці. Затисніть ліву долоньку. А для того, щоб у вашого сусіда теж був хороший настрій - поділіться своїм подарунком з правої долоньки повітряний поцілунок.

ІІ Актуалізація опорних знань, умінь, навичок

Перевірка домашнього завдання 

Запис числа, класна робота       

Каліграфічна хвилинка               

-         Яке сьогодні число? 22

-         Що можна розповісти про це число? (парне, складається з двох цифр, має десятки і одиниці )

-         Запишемо це число та розкладемо на розрядні доданки

22 = 20 + 2

Фронтальне опитування         

-         Як називаються компоненти дій при відніманні?

-         Як називаються компоненти дій при додаванні?

-         Щоб дізнатися на скільки більше одне число за інше яку дію потрібно виконувати?

-         Щоб дізнатися на скільки одне число  менше за інше яку дію будемо виконувати?

-         Що таке периметр?

III. Повідомлення теми і завдань уроку. Прийом інтриги.   

-         Яка зараз пора року?

-         Який місяць?

-         Вже зовсім скоро осінь завершить своє чарівне панування на землі і наступить нова пора року зима. Тому ми сьогодні будемо прощатися з нашою осінню. Виконаємо цікаві завдання. Дізнаємося новий спосіб віднімання. Зберемо кошик з осінніми дарами

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розміщення чисел у порядку зростання                

-         Чому місяць називають листопадом?

(На дошці розвішені листочки з числами, які потрібно розмістити у порядку спадання. Один учень біля дошки. Решта працює в зошиті

15, 65, 76, 20, 31, 9, 34. Робота з числами. Отримали букет з листя)

-         Назвіть найбільше записане двоцифрове число?

-         Скільки десятків у числі? Одиниць?

  1. Усний рахунок. Робота з цеглинками Лего

-         З настанням осені тварини починають готуватися до зими. Давайте відгадаємо загадки і пригадаємо хто і як готується до зими.

Загадка

Котиться клубочок

Зовсім без ниточок.

Замість ниточок –

Триста колючок. (Їжак)

-         Які зміни з настанням осені відбуваються в їжачка ?

-         Перед тим як залягти у сплячку їжачку потрібно відкласти жирові запаси.

     https://www.youtube.com/watch?v=-oQ5QY1lS9k

(Діти усно рахують, піднімаючи відповідну цеглинку з відповіддю. Отримали грибочки)

  1. Підготовчі вправи                                                                            

 

 

Загадка

Спритний майстер у стрибках:
На деревах, по гілках.
Вся руда, пухнастий хвіст,
Рідний дім для неї – ліс. (Білка)

-         Діти, як білочка готується до зими?

-         Давайте допоможемо їй. За правильно виконане завдання ми отримаємо горішки.

        Ланцюжки

-         80 = 10 +70        40 = 10 + …

-         100 = 10 + …     50 = 10 + …

-         90= 10 + …        20 =10 + …

-         50 =  10 + …      30 = 10 + …

-         60 = 10 +…

(Отримали пакунок з горішкам)

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=Yq18upMFTcs

4.Робота за підручником. Опрацювання нового матеріалу  

Загадка

Куций хвостик, довгі вушка,
Шерсть м’якенька, як подушка.
Скаче вгору, наче м’ячик.
Хто це, діти?
Сірий…  (Зайчик)

-Діти, пригадаймо, як зайчик готується до зими.

-         Давайте і ми допоможемо зайчику. Якщо правильно виконаємо завдання передамо зайчику морквинку

-         Отже опрацюємо новий матеріал.

Підручник ст. 48 завдання 2

  1. Первинне закріплення. Підручник ст. 49, Вирази 3.

Коментоване виконання завдання  

(отримали морквину)

  1. Робота над задачею ст. 49 Задача 5                                                       

- А як змінюється робота людей з настанням осені? (Відповіді дітей)

- У вересні місяці, коли ще тепло і немає морозів, садівники висаджують молоді дерева. Щоб коріння набрало вологи саджанці на добу ставлять у відро з водою. Викопують яму глибиною 70 см, на дно додають добрива і закопують дерево. Поруч потрібно вбити кілочок для підтримки саджанця

- В народі є така приказка: У хорошого хазяїна восени і соломина не пропаде.

- Як ви розумієте цю приказку?

- Отже, переходимо до виконання наступного завдання – розвязування задачі. Якщо правильно розвяжимо задачу отримаємо гостинець і для себе  

Гімнастика для очей

https://www.youtube.com/watch?v=RvbEX2b5wDs

V. Закріплення вивченого матеріалу

Пташки. Робота в парі

-         Ми згадали про підготовку тварин і людей до зими. А як же пташки готуються до зими? Чого вони бояться голоду чи холоду?

-         Птахи які не можуть себе прогодувати взимку відлітають у теплі краї (ластівки, шпаки, чайки, журавлі, лебеді, зозуля, соловейко) – це перелітні птахи. Пташки, які не відлітають – це осілі (горобець, сорока, ворона, дятел, синичка)

-         Отже. Давайте зробимо ще одне завдання для пташок, які залишаються у нас зимувати.

Робота в парі. На картках

1 – й ряд Знайти периметр трикутника.

2 – й ряд Знайти периметр квадрата

3 – й ряд Знайти периметр прямокутника.

(отримаємо насіння, зерно )

Домашнє завдання

Підручник ст. 49 завдання 8, завдання 9

VІ Підсумок уроку. Рефлексія.

Вправа «Відкритий мікрофон»

- Сьогодні я дізнався…

- Було цікаво…

- Було складно…

- Тепер я зможу…

Формувальне оцінювання

- Оберіть цеглинку і оцініть свою роботу на уроці :

 Зелена цеглинка-“все вийшло”,

Червона цеглинка- “було важко”,

Жовта цеглинка- “нічого не зрозумів”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

docx
Додав(-ла)
Стеценко Юлія
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 лютого
Переглядів
138
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку