Тема: Тематичне оцінювання за темою «Літосфера»
Мета: Узагальнити і систематизувати рівень знань учнів про літосферу ; закріпити практичні вміння
учнів працювати з картами і схемами в атласі; провести тематичний контроль навчальних
досягнень учнів.
Обладнання: аркуші з тестовим завданнями.
Тип уроку: контроль і оцінювання знань.
Хід урок
I.Організаційний момент
Учитель оголошує учням тему та форму проведення уроку. Урок може бути проведений у двох варіантах.
II. Перевірка та оцінювання рівня знань.
Тестові завдання
I варіант
I рівень (завдання з однією правильною відповіддю, буде оцінюватися по 0,5 балу за кожне завдання)
1.Літосфера – це
а)земна кора з верхнім шаром мантії до глибини 150 – 200 км;
б)тверда оболонка Землі;
в)водна оболонка Землі.
2.До основних форм рельєфу Землі відносять:
а)гори і рівнини;
б)височини і плоскогір’я;
в)рівнини і низовини.
3.Проявом внутрішніх сил Землі є:
а)зовнішні сили Землі;
б)руйнівна сила морів;
в)рух літосфери;
4.З геологічної історії Землі найдавнішою ерою є :
а)кайнозойська;
б)палеозойська;
в) архейська.
II рівень (відкрите завдання з короткою відповіддю, 1 бал за кожне завдання)
5. Пояснити, що таке мантія Землі?
6.Пояснити, як утворюються серединно - океанічні хребти?
7.Дайте визначення поняття « сейсмічний пояс»
III рівень (завдання для роботи з контурною картою, 2 бали за кожне завдання)
8.Позначте на контурній карті :
1) літосферні плити : Індо - Австралійська, Євразійська;
2)вулкани: Етна, Ключевська Сопка;
3)гори: Альпи, Гімалаї;
4)рівнини: Західносибірська рівнина, Бразильське плоскогір’я;
9.Визначити за географічними координатами назву обєктів, позначити на контурній карті.
а)32 пн.ш., 35 сх. д.
б)28 пд. ш., 138 сх. д.
IV рівень (творче завдання відкритого типу, 3 бали.)
10.Пояснити вплив внутрішніх процесів земної кори на формування рельєфу земної поверхні.
III.Домашнє завдання
II варіант
I рівень (завдання з однією правильною відповіддю, буде оцінюватися по 0,5 балу за кожне завдання)
1. Наймолодшою епохою горотворення є:
а)мезозойська;
б)архейська;
в)альпійська;
г)протерозойська;
2. Вид вивітрювання, при якому в роботу вступає повітря й вода з розчиненими в ній речовинами називається:
а)фізичне;
б)хімічне;
в)біологічне.
3.Віддалення літосферних плит одна від одної призводить до утворення:
а)гір;
б)океанічних западин
в) серединно-океанічних хребтів.
4. Речовина, що, вилившись на поверхню Землі, втрачає частину газів, називається:
а)магма;
б)лава;
в)мантія.
II рівень (відкрите завдання з короткою відповіддю, 1 бал за кожне завдання)
5.Поясніть поняття «рельєф».
6.У яких напрямках поширюються сейсмічні хвилі?
7.Що таке абсолютна висота?
III рівень (завдання для роботи з контурною картою, 2 бали за кожне завдання)
8. Позначте на контурній карті:
1)літосферні плити: Північно -американська, Африканська;
2)вулкани: Везувій, Кракатау;
3)гори: Скандинавські, Памір;
4)рівнини: Амазонська низовина, Східноєвропейська;
9. Визначити за географічними координатами назву географічних обєктів, позначити на
контурній карті :
а)36 пн.ш., 115зх.д.
б)43пд.ш., 65зх.д.;
IV рівень (творче завдання відкритого типу, 3 бали.)
10. Як впливають зовнішні процеси, що відбуваються на земній поверхні, на формування її рельєф?
III. Домашнє завдання: Повторити основні терміни і поняття по темі літосфера.