Надзвичайні ситуації природного характеру Надзвичайні ситуації природного характеру — це наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, гідрологічних морських та прісноводних явищ, деградації ґрунтів чи надр, природних пожеж, змін стану повітряного басейну, інфекційних захворювань людей, сільськогосподарських тварин, масового ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміни стану водних ресурсів та біосфери тощо.
Надзвичайні ситуації техногенного характеру. Надзвичайні ситуації техногенного характеру — це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічних аварій на греблях, дамбах тощо.
Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру — це ситуації, пов'язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об'єктів ядерних устав і матеріалів, систем зв'язку та телекомунікації, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.
Надзвичайні ситуації військового характеру Надзвичайні ситуації військового характеру — це ситуації, пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок зруйнування атомних і гідроелектричних станцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, сильнодіючих отруйних речовин, токсичних відходів, транспортних та інженерних комунікацій.
Агресія, військові дії країни-агресора завдали великих втрат нашій країні, загинули тисячі українців…Нажаль, військові дії продовжують відбуватися на території України і зараз. Саме тому, нам потрібно бути максимально обережними! Дотримуватися правил та норм суспільної поведінки в умовах військового стану!
Діти, будьте максимально обережними! Спілкуючись в соціальних мережах, уникайте незнайомих людей. Не фотографуйте місцевість та не публікуйте, не репостіть інформацію, яка містить фото з координатами інфраструктури, розташування ЗСУ тощо. Не розповсюджуйте інформацію, яка несе загрозу для України!
Ні в якому разі не підпалюйте суху траву, очерети, чагарники тощо. В умовах військового стану такі дії прирівнюються до диверсії!!!Так, у статті 113 «Диверсія» Кримінального кодексу України входить до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
Обвал – ковзаючий зсув мас гірських порід вниз по схилу під впливом сили тяжіння. Сель – грязекамʼяний потік, що раптово виникає унаслідок різкого паводку. Цунамі – руйнівна океанічна хвиля, що виникає в результаті підводного землетрусу. Повінь – тимчасове затоплення значної частини суші, викликане збільшенням рівня води.
Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:1. Зберігайте спокій, уникайте паніки.2. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.3. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.4. По можливості негайно залишіть зону затоплення.5. Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).6. Відчиніть хлів - дайте худобі можливість рятуватися.7. Підніміться на верхні поверхи або на горищні приміщення.8. До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
Ви опинилися в осередку пожежі: Якщо ви прокинулися від тріску пожежі або запаху диму потрібно не сісти в ліжку і не встати з неї, а скотитися з ліжка прямо на підлогу. До дверей або балкону потрібно пересуватися поповзом, але двері не можна відкривати відразу, а потихеньку і повільно, щоб не викликати ще більше загоряння. Якщо двері не гарячі, можна їх відкрити і швидко вийти з приміщення. Якщо двері гарячі, немає сенсу їх відкривати - дим і полум'я не дадуть вам вийти. Потрібно закрити тканиною або одягом всі отвори, щоб дим не проникав у приміщення, де ви знаходитесь. Слід обережно відкрити вікно і покликати на допомогу. Якщо поруч мобільний телефон, зателефонуйте за номером телефону «101» і викличте пожежників. Якщо відкрити вікно не вийшло, потрібно розбити його якимось важким предметом: табуреткою, вазою, стільцем. Якщо вийшло вийти через двері потрібно поповзом вибратися з будівлі, закриваючи за собою всі двері, щоб дим не поширювався далі. При пожежі не можна користуватися ліфтами! У висотних будинках бігти крізь вогонь небезпечно, в таких випадках є можливість врятуватися на даху будівлі.
КОЛИ ПОРУЧ ВІЙНАЯк вберегтись під час мінометного обстрілу. Якщо ви потрапили під обстріл, необхідно:негайно лягти на землю й ні в якому разі не вставати.падати там, де стоїте. Краще робити це до того, як міни почнуть падати.закрити голову руками, обличчя притиснути до землі.не намагатись втекти із зони обстрілу — уламки міни все-одно швидші.відрахувати 8-10 розривів, почекайте хоча б 3 хвилини, а тоді швидко змінити позицію – повзіть до укриття.після 10 розривів оглянути місцевість, та шукати якесь заглиблення (яма, підвал) — чим нижче ви будете лежати, тим більше шансів вижити. Чому важливо лежати і не рухатись? Міна детонує під час удару об землю, і осколки розлітаються вгору і в сторони. В середньому після вибуху міни утворюється 500 осколків. Вони достатньо легкі, тому будь-яка перешкода може змінити їхній рух. Наприклад, бетонний стовп, дерево, або цегляна стіна.
Правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв: ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ НА ВУЛИЦІ: Негайно зателефонуйте до служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102;Попередьте перехожих про можливу небезпеку;Очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100м). Для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Торкатися предмету і пересувати його;Користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);Заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;Торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.