Пацієнту К., 62 р., призначено курс гірудотерапії. Назвіть показання до застосування п'явок:
. Пацієнту 18-ти років, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу загострення хронічної пневмонії, призначено застосування гірчичників. Медична сестра інформує пацієнта про тривалість накладання гірчичників. Вона складає:
На третій день після застосування п'явок пацієнтка поскаржилася на свербіж та нагноєння навколо ранок. Що є причиною такого ускладнення ?
Пациентке В., с диагнозом 'пневмония", врач назначил постановку горчичников. Выполняя план сестринского хода, медсестра приготовила горчичники, лоток с водой. Какая должна быть температура воды для постановки горчичников?
После выполнения подкожной инъекции алоэ у пациентки X. появился инфильтрат в месте инъекции. Проводя реализацию плана сестринского ухода, медсестра наложила полуспиртовый согревающий компресс на плечо. В какой последовательности медсестра должна накладывать компресс?
Пацієнту з нирковою колькою медична сестра відпускає гарячу ванну. Вкажіть температуру води та тривалість ванни:
Назвіть біологічно активну речовину, що міститься у секреті слинних залоз п’явки і має здатність гальмувати процеси згортання крові:
До медичної сестри фізіотерапевтичного кабінету звернувся пацієнт, якому лікар призначив сеанси УФ-опромінення поперекової ділянки. Що повинна зробити медична сестра перед початком проведення процедури?
Медична сестра проводить пацієнту сеанс гірудотерапії. Якщо п’явку потрібно зняти раніше, ніж вона нап’ється крові, то слід торкнутися ділянки передньої присоски тупфером, змоченим:
Хворому накладено волого-висихаючий компрес. Як медсестрі оцінити правильність накладення компресу?
У хворого підвищена температура тіла до 39 оС. Хворому призначена застосування вологого холодного компресу. Як часто медична сестра повинна змінювати вологий холодний компрес?
Вкажіть потенційну проблему у пацієнта з паралічем:
1. Пацієнтка 75-ти років перебуває в тяжкому стані першу добу після геморагічного інсульту. Якою з потенційних проблем має зайнятись медична сестра в першу чергу?
Положення Сімса – це:
Положення напівлежачи і напівсидячи – це положення:
Пацієнту необхідно закрапати у зовнішній слуховий прохід розчин з метою розм'якшення сірчаної пробки. Що використає медсестра в даному випадку?
Для об’єктивної оцінки ризику утворення пролежнів медична сестра використовує систему бальної оцінки за Norton. Сума балів 20. Як за шкалою Norton оцінити ризик виникнення пролежнів у даному випадку?
У хворого виник гострий біль в ділянці серця і задишка. Яке положення повинна надати медсестра пацієнту?
Пацієнт 60 років знаходиться в пульмонологічному відділенні з приводу бронхіальної астми, його турбує задишка. Яке відповідне положення необхідно надати пацієнту при реалізації плану медсестринських втручань?
У пацієнтки Т., 60 років, масою тіла 105 кг ,відмічається повна нерухомість (стан коми), нетримання сечі, калу. Яку мінімальну кількість балів за шкалою Нортон отримає пацієнтка:
1. Після дорожньо-транспортної пригоди до реанімаційного відділення машиною швидкої допомоги доставлений пацієнт К., 52 р. в непритомному стані. Фізичний стан пацієнта дуже важкий, пацієнт лежачий, рухомість відсутня, ступор, постійне нетримання сечі та калу. Як оцінити у балах ризик розвитку пролежнів у пацієнта за шкалою Нортон?
1. Змінюючи важкохворому білизну, медична сестра помітила інтенсивне почервоніння шкіри в ділянці крижової кістки. Яким розчином необхідно обробити уражене місце?
Хворим у відділенні дієту призначає:
У хірургічному відділенні стаціонару необхідно забезпечити лікувальне харчування хворих. Який документ повинна оформити і відправити до харчоблоку лікарні старша медична сестра:
Хворому віком 55 років призначено дієту № 7. Під час спілкування з хворим медична сестра пояснює мету призначеної дієти:
Назвіть особливості дієтотерапії в разі виразкової хвороби шлунка:
Хворому із загостренням холециститу рідні принесли передачу. Вилучіть продукт, який не можна вживати хворому:
До фельдшера звернувся пацієнт 68 років, в якого гіпертонічна хвороба II стадії, з проханням порадити йому відповідне харчування. Яку дієту слід призначити пацієнту;
У вагітної нефропатія II половини вагітності. Яку дієту їй необхідно призначити:
Годування хворого через гастростому здійснюють у разі непрохідності:
Для запобігання подразненню шкіру навколо гастростоми слід обробити:
Із штучних методів живлення тяжкохворих найефективнішим і таким, що найчастіше застосовують, уважають: .
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома