Швидка допомога приїхала на мiсце ДТП. Чоловiк 30-ти рокiв скаржиться на бiль, вiдсутнiсть рухiв в правiй нозi. При оглядi: у середнiй третинi гомiлки набряк, деформацiя, патологiчна рухомiсть. Що потрiбно застосувати для транспортної iммобiлiзацiї?
При ушкодженнi порожнистих органiв черевної порожнини вiдсутня печiнкова тупiсть, а при рентгенологiчному дослiдженнi визначається ознака:
При оглядi хворого 38-ми рокiв, з ножовим пораненням грудної клiтки Ви виявили, що рана ”дихає” - чути ”свист”, в момент вдиху повiтря виходить iз рани, при видиху - заходить в плевральну порожнину. Яке ускладнення виникло у хворого?
Медсестру викликали в палату до пацiєнтки, у якої почалася кровотеча з варикозної виразки у дiлянцi нижньої третини лiвої гомiлки. Пацiєнтка налякана, скаржиться на слабкiсть. Вкажiть незалежнi втручання медичної сестри:
Хвора страждає на нирковокам’яну хворобу. Який характерний симптом при загостреннi цього захворювання?
Яке спiввiдношення мiж кiлькiстю вдихiв та компресiями грудної клiтки при виконаннi серцево-легеневої реанiмацiї?
Каретою швидкої медичної допомоги до приймального вiддiлення доставлено чоловiка 55-ти рокiв зi скаргами на одноразове блювання ”кавовою гущею”, виражену загальну слабкiсть протягом двох дiб. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, АТ- 105/75 мм рт.ст., ЧСС- 97/хв. До якого обстеження слiд готувати пацiєнта?
Яку терапiю в першу чергу потрiбно проводити хворим з черепно-мозковою травмою при пiдвищеннi внутрiшньочерепного тиску?
Ви працюєте на здоровпунктi великого пiдприємства де в цеху сталась виробнича травма. Потерпiлий поранив склом лiве передплiччя. З рани витiкає пульсуючим струменем з поштовхами яскраво-червона кров. Вкажiть Вашi дiї:
Жiнка 44-х рокiв госпiталiзована з приводу численних травм. Визначаються загальномозковi i менiнгеальнi ознаки, симптом окулярiв, спостерiгались кровотеча i лiкворея з носа. Що Ви запiдозрите у потерпiлої?
Студент 21-го року, пiд час перерви обiдав у їдальнi та жваво розмовляв. Раптово шматок їжi потрапив в дихальнi шляхи. Студент почав задихатись. Надайте невiдкладну допомогу:
Медичну сестру викликали до потерпiлого 18-ти рокiв, який пiд час бiйки отримав удар ногою в живiт. Об’єктивно: хворий блiдий, Ps- 120/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст., живiт болючий, напружений, позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга в правому пiдребер’ї. Яка медсестринська тактика в даному випадку?
Хворий знаходиться в станi клiнiчної смертi. З чого потрiбно розпочати реанiмацiйнi заходи?
Пацiєнтка 26-ти рокiв, пiсля дорожньотранспортної пригоди скаржиться на бiль в дiлянцi лiвої ключицi, неможливiсть рухати лiвою рукою. Об’єктивно: деформацiя лiвої ключицi, гематома та набряк. Яке ушкодження слiд запiдозрити?
З метою швидкої компенсацiї крововтрати пацiєнту через катетер у пiдключичну вену перелито 1000 мл одногрупної резус-сумiсної донорської кровi. Наприкiнцi гемотрансфузiї у пацiєнта з’явились занепокоєння, блiдiсть шкiри, тахiкардiя, судоми м’язiв. Яке ускладнення виникло у пацiєнта?
. У жiнки скарги на рiзкий бiль, свербiння, вiдчуття жару в лiвiй гомiлцi. Температура тiла - 38,8oC. Хворiє 2 доби. При оглядi: в дiлянцi гомiлки набряк, розлите почервонiння з чiткими контурами у виглядi язикiв полум’я, є окремi пухирi, наповненi жовтуватим вмiстом. Що з пацiєнткою?
В хiрургiчне вiддiлення поступив пацiєнт 56-ти рокiв з масивною крововтратою. Стан важкий. Група кровi ще невiдома. Назвiть препарат, з якого слiд почати поповнювати крововтрату:
Ви працюєте медичною сестрою в шкiльному медпунктi. До Вас звернувся учень 10-го класу, якого 5 хвилин назад вкусив за гомiлку собака. При оглядi: загальний стан потерпiлого задовiльний. В нижнiй третинi гомiлки, по заднiй поверхнi вiдмiчаються двi неглибокi рани, з яких повiльно витiкає невелика кiлькiсть темної кровi. Яка першочергова дiя медичної сестри?
Пiд час пожежi потерпiлий отримав опiк правої китицi. Медична сестра обстежуючи мiсце пошкодження дiагностувала опiк IV ступеня. Яка характерна ознака говорить про це?
При наданнi невiдкладної допомоги у разi травматичного шоку пацiєнту необхiдно ввести наркотичний анальгетик. Який з препаратiв НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ для введення внаслiдок пригнiчення дихання?
Хворий 26-ти рокiв звернувся зi скаргами на бiль в епiгастральнiй дiлянцi i його подальше перемiщення в праву клубову дiлянку, диспепсичнi розлади, гiпертермiю. Об’єктивно: хворий блiдий, позитивнi симптоми Щоткiна-Блюмберга та Ровзiнга. Яке захворювання спостерiгається у хворого?
У хiрургiчне вiддiлення доставлено хворого, який скаржиться на тупий, постiйний, оперiзуючий бiль у надчеревнiй дiлянцi, нудоту i блювання, яке не полегшує стан хворого. Стан хворого важкий, живiт здутий, болючий при пальпацiї в усiх вiддiлах, шкiра на животi цiанотична. Позитивний симптом Мейо-Робсона. У сечi пiдвищений рiвень дiастази. Про яке захворювання може подумати медсестра?
До Вас звернувся чоловiк 47-ми рокiв зi скаргами на погiршення загального стану, температура тiла - 39oC, озноб, бiль у потиличнiй дiлянцi шиї. Хворiє 5 днiв. Об’єктивно: на потиличнiй дiлянцi шиї щiльний iнфiльтрат дiаметром до 6 см, шкiра над ним яскраво-червона. В центрi iнфiльтрату шкiра має багряно-синюшний колiр, є декiлька отворiв, з яких видiляється густий зелений гнiй. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?
Пацiєнт 25-ти рокiв звернувся до медсестри з забитою раною лiвого плечового суглоба. Медсестра провела туалет рани, наклала стерильну серветку. Якою пов’язкою необхiдно зафiксувати перев’язувальний матерiал?
До сiмейної медичної сестри звернулась мати з дитиною вiком 1 мiсяць зi скаргами на постiйнi закисання правого ока з народження. При натисканнi на область слiзного мiшка iз нижньої слiзної точки видiляється гнiй. Яке захворювання запiдозрить медична сестра?
Ви медична сестра комбустiологiчного вiддiлення, де знаходиться пацiєнт з опiками, передньої поверхнi обох стегон та тулуба, а також промежини. Визначте % площi опiку:
Прибувши на мiсце аварiї, у потерпiлого дiагностували множинний перелом ребер. Потерпiлому надана перша медична допомога та вирiшено транспортувати його в лiкувальний заклад. В якому положеннi слiд здiйснювати транспортування пацiєнта?
Ви обстежуєте пацiєнта пiсля травми живота. Запiдозрили пошкодження порожнистого органу черевної порожнини Який основний симптом характерний при цьому?
У мiському парку перехожi знайшли чоловiка без ознак життя. При оглядi: свiдомiсть вiдсутня, дихання та пульсу на сонних артерiях немає, зiницi розширенi, рогiвка блискуча. Вашi дiї:
При рентгенологiчному дослiдженнi органiв черевної порожнини на знiмку виявляються чашi Клойбера. Яке захворювання можна запiдозрити?
На початку iн’єкцiї при внутрiшньом’- язовому введеннi пенiцилiну у дитини 8-ми рокiв з’явились свербiння шкiри i почуття жару в грудях. Медична сестра закiнчила вводити пенiцилiн, викликала лiкаря, поклала дитину на кушетку, приклала мiхур з льодом до мiсця iн’єкцiї, провела оксигенотерапiю. Якi дiї медсестри були помилковими?
Дитина 2-х рокiв хворiє на гострий стенозуючий ларинготрахеїт. Визначена IV ступiнь захворювання. Який метод невiдкладної допомоги доцiльний в цьому випадку?
Пацiєнтка 58-ти рокiв поступила у ендокринологiчне вiддiлення у тяжкому станi. При медсестринському обстеженнi виявлено: свiдомiсть вiдсутня, шкiра суха, очi запалi, цiаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбiльш доцiльно пiдготувати медсестрi для надання невiдкладної допомоги?
Хворий 30-ти рокiв отримав ножове поранення стегна. З рани витiкає кров темночервоного кольору, рiвномiрною цiвкою. Це характерно для:
У пацiєнта пiсля фiзичного перевантаження виник напад болю у правому пiдребер’ї з iррадiацiєю в праве плече, нудота, блювання, яке не принесло полегшення, здуття живота. Язик сухий, обкладений. Шкiра i склери жовтушнi. Для якого стану характернi вказанi проблеми пацiєнта?
Яке ускладнення може розвинутись в гострий перiод iнфаркту мiокарда?
У постраждалого площа опiкiв II-III ступенiв складає 20%, розвивається опiковий шок. Вкажiть заходи протишокової терапiї:
Дитина 10-ти рокiв постраждала в автокатастрофi. Непритомна, пульс на соннiй артерiї не визначається, дихання вiдсутнє. Якими повиннi бути дiї медичної сестри в цьому випадку?
Медсестра оглянула постраждалого, який упав з висоти 3-х метрiв на ноги. Об’єктивно: пальпацiя болiсна в дiлянцi III-го поперекового хребця, вiдсутня чутливiсть на нижнiх кiнцiвках. Зазначте засоби, що необхiдно застосувати при транспортуваннi даного пацiєнта:
До приймального вiддiлення швидка допомога привезла непритомного постраждалого. Об’єктивно: кровотеча з вух та носа, на потиличнiй дiлянцi голови - забiйна рана 4х3 см. До якого вiддiлення слiд направити пацiєнта?
. У пацiєнта, який працює в друкарському виробництвi, виник переймоподiбний бiль у животi, закрепи, солодкий присмак у ротi, бiль у головi, запаморочення. Навколо ясен i зубiв - лiлово-сiра смужка. Для якого отруєння характернi цi симптоми?
Чоловiк 40-ка рокiв отримав пiд час бiйки ножове поранення серця. Медична сестра, яку викликали до потерпiлого побачила, що злiва вiд груднини, в 4 мiжребер’ї, стримить нiж. Вкажiть тактику медичної сестри:
Через 2 години пiсля святкування дня народження у дитини 6-ти рокiв з’явилися нудота, переймоподiбний бiль у животi, багаторазове блювання. Якi першочерговi дiї медичної сестри при наданнi допомоги на догоспiтальному етапi?
. 5-мiсячна дитина хворiє на кашлюк. Пiд час нападу кашлю виник цiаноз шкiри обличчя, слизових оболонок, наступила зупинка дихання. Скiльки вдихiв за хвилину Вам необхiдно провести при виконаннi штучного дихання?
Дiвчинка 8-ми рокiв поскаржилась на загальну слабкiсть, запаморочення, миготiння перед очима, шум у вухах, втратила свiдомiсть. При оглядi: шкiра блiда, та потом, дихання рiдке, поверхневе, тони серця приглушенi, пульс - 105/хв., АТ- 70/35 мм рт.ст. Вкажiть, яке положення необхiдно надати дитинi:
В акушерське вiддiлення поступила вагiтна в термiнi 33 тижнi зi скаргами на кровотечу зi статевих шляхiв. При акушерському дослiдженнi виявлено: високе стояння голiвки плода по вiдношенню до входу в малий таз. При УЗД виявлено: плацента повнiстю перекриває внутрiшнє вiчко. Який стан характеризує дана клiнiчна картина?
У гiнекологiчний стацiонар бригадою швидкої допомоги доставлено жiнку 35-ти рокiв зi скаргами на раптовий бiль внизу живота з iррадiацiєю у пряму кишку, короткочасну втрату свiдомостi, запаморочення. При оглядi: АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс - 88/хв., шкiрнi покриви та слизовi оболонки блiдi. Пiхвове дослiдження - вiдмiчається рiзка болючiсть в дiлянцi заднього склепiння. Остання менструацiя була 2 мiсяцi тому. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До акушерського стацiонару доставлена вагiтна зi скаргами на сильний головний бiль, пелену перед очима, ”миготiння мушок”. Термiн вагiтностi 36 тижнiв. АТ170/110 мм рт.ст., протеїнурiя - 5 г/л, генералiзованi набряки. На пропускнику у вагiтної почалися тонiко-клонiчнi судоми. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До шкiльної медсестри звернувся школяр, який поранив склом праву гомiлку. При оглядi медична сестра виявила рану 3х1 см, з якої рiвномiрним струменем витiкає темна кров. Назвiть метод тимчасової зупинки кровотечi у даному випадку:
У пацiєнтки, пiсля укусу бджоли, виник набряк обличчя, особливо набрякли губи i шия. Потiм з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплiсть голосу. Який стан розвинувся у пацiєнтки?
. До дiльничної медичної сестри звернулась хвора 53-х рокiв зi скаргами на головний бiль переважно у потиличнiй дiлянцi, нудоту, блювання. При оглядi: пульс - 89/хв., ритмiчний, АТ- 210/120 мм рт.ст. Який препарат введе медсестра хворiй за призначенням лiкаря?
У пацiєнтки 28-ми рокiв, запiдозрено порушену позаматкову вагiтнiсть. Яке обстеження пiдтвердить Вашi припущення?
У пацiєнта в дiлянцi лопаток, хребта, лiктiв, п’яток поверхневе (неглибоке) порушення цiлiсностi шкiри з поширенням на пiдшкiрну основу. Стiйка гiперемiя, вiдшарування епiдермiсу. Як характеризувати стан пацiєнта?
У пацiєнта з пневмонiєю, пiсля прийняття жарознижуючих препаратiв, спостерiгається погiршення стану: з’явилися загальна слабкiсть, холодний липкий пiт, артерiальний тиск (АТ) знизився, пульс ниткоподiбний. Яке ускладнення виникло у пацiєнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома