Реакція гіперчутливості імунної системи, запуск захисних реакцій на стимули, що не є шкідливими для організму.
Органи імунної системи
У відповідь на потрапляння в організм бактерій, отрут, вірусів утворюються...
Синдром набутого імунодефіциту, або СНІД - це....
Посилюють імунітет:
Якщо людину вкусила отруйна тварина, їй терміново вводять
Стан підвищеної чутливості у відповідь на дію алергенів є:
До зовнішніх алергенів відносять:
Речовини, що викликають алергію, називаються:
Вкажіть ознаки захворювання на КІР
Наведіть приклад неінфекційних захворювань людини.
Дитині 8 років. Скаржиться на млявість, незначний нежить та кашель. Загальний стан не порушений. Під час огляду звертає на себе увагу дрібноплямиста висипка на чистому тлі шкіри, переважно на розгинальних поверхнях кінцівок, на спині, сідницях. Збільшення потиличних, завушних і задньошийних лімфовузлів, які ущільнені та болючі при пальпації. Яке захворювання можна запідозрити?
На прийом в дитячу поліклініку прийшла мама з дитиною 12-ти місяців. Дитині проведені всі щеплення згідно наказу МОЗ України. Профілактику якого захворювання здійснить медсестра в цьому віці?
Інфекції дихальних шляхів такі як грип, коклюш, кір передаються:
До інфекційних захворювань дихальних шляхів відносяться:
Для якого захворювання характерні напади ацетонемічного блювання у дитини:
Які симптоми будуть діагностуватися у дитини з ексудативно-катаральним діатезом, при наявності в неї на волосистій частині голови гнейсу?
Дитині 4-х років з діагнозом «Сечокислий діатез» з профілактичною метою треба призначити контрольні лабораторні обстеження. На яке лабораторне обстеження треба виписати направлення цій дитині?
У хлопчика 5-ти років спостерігаються періодичне ацетонемічне блювання, нічні страхи, емоційна нестійкість. Об’єктивно: хлопчик пониженого харчування, астенічної тілобудови, інтелектуально добре розвинутий, вміє читати, по-дорослому пояснює життєві ситуації. В сечі - сечокислі солі (урати) +++.Ця клінічна картина характерна для діатезу:
Скарги на млявість, апатичність дитини. Об’єктивно:розростання аденоїдної тканини у носовій частині глотки,піднебінні мигдалики збільшені. На шкірі висипання по типу екземи. Який тип діатезу Ви діагностуєте?
Мати 6-ти місячної дитини скаржиться, що під час вживання фруктових соків у дитини з’являється почервоніння на щоках, у складках шкіри, на волосяній частині голови себорейні лусочки. Вкажіть, яке захворювання у дитини?
Дитині 1,5 роки. Часто хворіє ГРЗ, які мають затяжний перебіг. Перенесла 3 рази бронхопневмонію. Об’єктивно: дитина бліда, пастозна, збільшені лімфатичні вузли, аденоїдні вегетації ІІ ст., компенсований хронічний тонзиліт. Для якого стану характерні такі проблеми?
Під час профілактичного огляду дитини 1-го місяця, мати поскаржилась на неспокій, поганий сон, почервоніння та лущення шкіри щік, появу жовтих лусочок на тім’яній ділянці голови, схильність до нестійких випорожнень. Який найбільш імовірний діагноз?
Ви здійснюєте нагляд за дитиною 1 року з проявами алергічного діатезу. Які препарати доцільно призначити для зменшення клінічних проявів?
Коли найчастіше виникають напади судом при спазмофілії?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома