5-річний хлопчик випадково ковтнув з пляшечки рідину, на якій було зазначено «аміак». Яким антидотом скористується медсестра при наданні першої допомоги дитині до приїзду швидкої медичної допомоги при отруєнні лугами?
Ви працюєте медсестрою в протитуберкульозному диспансері. У хворого почалась легенева кровотеча. Приготуйте кровоспинний препарат:
Сімейна медсестра бере участь в проведенні вторинної профілактики ревматоїдного артриту: контролює прийом базисних препаратів (делагілу), нестероїдних протизапальних препаратів. До нестероїдних протизапальних препаратів належать:
Медична сестра, виконуючи підшкірну ін'єкцію олійного розчину, не перевірила, чи не потрапила у судину. Яке може виникнути ускладнення?
До патронажної медичної сестри амбулаторії сімейної медицини звернулась жінка 25-ти років зі скаргами на біль і набряк великої статевої губи, незручність під час ходьби. При огляді: права статева губа збільшена, гіперемована, болюча при дотику. Для якої патології характерні дані клінічні ознаки?
Ви - медсестра дитячої інфекційної лікарні. До стаціонару надійшла дитина 12-ти років, хворіє 2-гу добу. Захворювання почалось раптово, підвищилась температура тіла до 39°С, багаторазове блювання, не пов’язане з прийомом їжі, турбує сильний головний біль в ділянці чола, потилиці, який посилюється при поворотах голови. Лікар діагностував менінгіт. До якого дослідження Ви підготуєте пацієнта?
У хворого скарги на сильний біль, почервоніння та набряк шкіри в ділянці лівої гомілки. Захворювання почалось гостро. Температура тіла - 39,5°С. В ділянці середньої третини лівої гомілки відмічається набряклість, почервоніння шкіри з чіткими фестончатими краями. З чим пов’язані проблеми пацієнта?
Пацієнтка 42-х років звернулася до Вас з такими проблемами: різкий біль в правому підребер’ї, який іррадіює в праве плече, шию, під праву лопатку, виник після вживання жирної, смаженої їжі. Вкажіть, які препарати найбільш доцільно застосовувати за призначенням лікаря для усунення даного нападу:
При обстеженні потерпілого в ДТП, медична сестра припускає перелом основи черепа. Які симптоми при обстеженні підтвердять цій діагноз?
У хлопчика 3-х років захворювання почалося раптово вночі: значно погіршився загальний стан, дитина стала неспокійна, весь час плаче, температура тіла піднялася до 38°С. Дихання стало глибоким і частим, його чути на відстані; з’явився нападоподібний гавкаючий кашель. Як називається такий невідкладний стан?
З метою швидкої компенсації крововтрати пацієнту через катетер у підключичну вену перелито 1000 мл одногрупної резус-сумісної донорської крові. Наприкінці гемотрансфузїї у пацієнта з’явились занепокоєння, біль за грудиною, блідість шкіри, тахікардія, судоми м’язів, зниження артеріального тиску. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
До Вас звернувся хворий 38-ми років. Скаржиться на біль у ділянці правого плеча, підвищення температури тіла до 38"6'. Об’єктивно: у верхній третині плеча на внутрішній поверхні спостерігається набряк, шкіра червоного кольору, у центрі щільний, різко болючий інфільтрат з великою кількістю гнійних утворювань. Вкажіть захворювання, для якого характерні ці ознаки:
У хворого внаслідок критичного зниження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?
Хворий скаржиться на раптовий гострий нестерпний біль у поперековій і правій паховій ділянках, статевих органах, правому стегні, а також на нудоту, блювання. Зазначені симптоми виникли після тривалої їзди на велосипеді. Об’єктивно: хворий збуджений, різко виражений неспокій, часто змінює положення тіла. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
Пацієнтка 58-ти років надійшла у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент за призначенням лікаря найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
Ви - медична сестра комбустіологічного відділення, де перебуває пацієнт з опіками передньої поверхні обох стегон та тулуба, а також промежини. Визначте % площі опіку:
Вагітна 20-ти років прийшла на прийом в жіночу консультацію для взяття на облік. Проведено обстеження. Встановлено: термін вагітності 10 тижнів. Проведена пельвіометрія. Розміри тазу - 26-28- 30-20. Дайте оцінку отриманим даним:
Хворий 43-х років, працівник м’ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, різь в очах, біть у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтутпний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла - 37,8°С, АТ- 90,50 ч\: рт.ст. Дані ознаки характерні для:
Яку терапію в першу чергу потрібно проводити хворим з черепно-мозковою травмою при підвищенні внутрішньочерепного тиску?
У хворого 55-ти років, що страждає на гіпертонічну хворобу протягом 10-ти років, вночі раптово з'явилася інспіраторна задишка, кашель з виділенням рожевого пінистого мокротиння. Шкіра бліда, ціанотична, ЧДР- 36/хв., пульс - 100/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. Який патологічний стан розвинувся у пацієнта?
В жіночу консультацію звернулась вагітна (32 тижні) зі скаргами на сильний головний біль, миготіння перед очима, набряки на ногах. АТ- 170/100 мм рт.ст. При дослідженні сечі виявлено білок. До якої патології належить даний стан пацієнтки?
Ви - сімейна медсестра, приймаєте пацієнта. При обстеженні живота відзначається посилення болю при раптовому віднятті руки від живота. Виберіть, який цей симптом:
Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останніх декількох місяців швидкої втомлюваності, постійного серцебиття, дратівливості, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’явились після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тремор пальців рук. Яке захворювання може припустити медсестра?
Хворий 42-х років госпіталізований бригадою ШМД в інфекційну лікарню з діагнозом: черевний тиф. Назвіть можливе джерело інфекції:
При дослідженні пульсу медична сестра виявила, що у пацієнта частота пульсу - 110/хв. Як вона повинна оцінити такий результат?
У пацієнта, що працює у сільському господарстві, де протруюють насіння пестицидами, розвинулось отруєння ртутьорганічними сполуками. Який антидот слід використати для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту, якого доставлено у відділення інтенсивної терапії?
Хворий 35-ти років звернувся до приймального відділення зі скаргами на біль при дефекації, підвищення температури тіла до 38,5°С, безсоння. Відзначається гіперемія, інфільтрат з розм’якшенням навколо ануса, різка болючість при пальцевому дослідженні. Яке захворювання можна припустити у хворого?
Медсестра проводить постановку газовідвідної трубки для пацієнта, який страждає на метеоризм. Яке ускладнення може виникнути у пацієнта, якщо газовідвідна трубка буде знаходитися в кишечнику більше 2-х годин?
Ви - медсестра палати новонароджених, вимірюєте обвід голови новонародженої доношеної дитини, яка народилася з вагою 3300 г, довжиною тіла - 52 см. Який в нормі має бути обвід голови у даної дитини?
Під час медсестринського обстеження у хворого 42-х років виявлено посмикування м’язів і болючість в ділянці рани, яку отримав 3 дні тому, а також тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів. Ознаки якого захворювання спостерігаються у пацієнта?
До інфекційної лікарні надійшла дитина 6-ти років зі скаргами: біль при ковтанні, підвищення температури тіла до 38°С. Загальний стан середньої важкості. При огляді: мигдалики гіперемовані, набряклі, вкриті фібринозною плівкою. При реалізації плану медсестринських втручань першочерговими діями медсестри будуть:
Швидка допомога приїхала на місце ДТП. Чоловік 30-ти років скаржиться на біль, відсутність рухів в правій нозі. При огляді: у середній третині гомілки набряк, деформація, патологічна рухомість. Що застосувати для транспортної іммобілізації?
У дівчинки 12-ти років ювенільна кровотеча. Складіть план медсестринських втручань:
У приймальне відділення доставлений хворий, який лежить на правому боці з приведеними до живота ногами. З розмови з супроводжуючими виявлено, що чоловік на вулиці випадково відчув різкий біль у животі, впав. Перехожими доставлений у лікарню. Стан важкий. Хворий блідий. Живіт ’’дошкоподібний’.’ Вкажіть Ваші дії:
Хлопчику 3 дні. При сповиванні дитини медсестра помітила на пелюшці червонуватий осад, який лишився після сечовипускання. Об’єктивно: шкіра рожева, активні рухи кінцівками, виражений м’язовий тонус, фізіологічні рефлекси, активно ссе з грудей молоко. Кількість сечовипускань - 10 разів на добу, сеча темно-цегляного кольору, каламутна. Ці симптоми характерні для:
У пацієнта, хворого на гострий гломерулонефрит, який не дотримувався водно-сольового режиму при лікуванні, раптово виникла втрата свідомості та судоми спочатку тонічного, потім клонічного характеру. Яке небезпечне ускладнення виникло у пацієнта?
До жіночої консультації звернулась вагітна у терміні 28 тижнів. Після проведення зовнішнього акушерського обстеження за Леопольдом-Левицьким було визначено, що голівка розташована у дні матки, спинка з лівого боку та повернута допереду. Визначте вид позиції плода в цьому випадку:
У дитини 10-ти місяців дисбактеріоз кишечника. Із анамнезу відомо, що дівчинка тривалий час отримувала антибіотики. Дитина неспокійна, живіт роздутий, стілець нестійкий. Яке незалежне втручання необхідно запланувати медсестрі для полегшення стану дитини?
Пацієнтка 41-го року звернулася у травматологічний кабінет через 5 днів після отримання травми - розрізала руку залізним предметом. Лікар встановив інфікування рани. Виберіть ознаки інфікованої рани:
До сімейної медичної сестри звернулась мати з дитиною віком 1 місяць зі скаргами на постійні закисання правого ока з народження. При натисканні на область слізного мішка із нижньої слізної точки виділяється гній. Яке захворювання може припустити медична сестра?
Чоловік 30-ти років внаслідок бійки отримав тілесні ушкодження. Під час обстеження діагностовано перелом нижньої щелепи. Вкажіть вид пов’язки, яку слід застосувати медсестрі з метою транспортної іммобілізації:
Перед проведенням ревакцинації проти туберкульозу дитині 7-річного віку провели проби Манту. Оцінка проби - папула 4 мм. Ваші висновки щодо результату:
У чоловіка 57-ми років, який протягом 10-ти років страждає на ішемічну хворобу серця, годину тому раптово виник інтенсивний стискаючий біль за грудиною, який іррадіює в ліву руку. Після прийому З таблеток нітрогліцерину біль не зник. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом; пульс - 100/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Яку патологію може припустити медсестра?
Пацієнт 60-ти років перебуває на лікуванні в терапевтичному відділенні з приводу бронхіальної астми. Займає таке положення: сидить на ліжку з опущеними ногами і руками спирається в край ліжка. Як називається таке положення хворого?
До Вас звернувся хворий з пораненням грудної клітки справа в ділянці IV міжребер’я по середньоключичній лінії. З рани виділяється піниста кров. Хворий неспокійний, блідий, дихання прискорене. Яку допомогу медсестра повинна надати?
Жінка 35-ти років скаржиться на відчуття свербіння, печіння в ділянці зовнішніх статевих органів, надмірні піхвові виділення із запахом ’’гнилої риби’.’ При бактеріологічному дослідженні виділень із піхви виявлено велику кількість гарднерел. Про яке захворювання йде мова?
У новонародженої з внутрішньочерепною травмою спостерігаються проблеми - підвищення внутрішньочерепного тиску, набряк мозку, судоми. Які препарати доцільно ввести при цьому?
Якого співвідношення вдихів та компресій під час проведення СЛР у дорослих необхідно дотримуватись як однією, так і двома особами згідно з рекомендаціями 2010 року Європейської Ради ресусцитації?
Ви працюєте в акушерському стаціонарі. Які дві тактики ведення III періоду пологів існують на сучасному етапі ведення пологів?
Жінка скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що виникає через 3-4 години після їжі, вночі. Полегшення настає після прийняття їжі. Що може припустити медична сестра?
Пацієнт 16-ти років отримав травму при падінні з висоти. Скаржиться на біль у черевній порожнині, більше зліва, слабкість, нудоту, Рэ- 102/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. При обстеженні виявлено позитивний симптом Іванця-Киванця. Яка тактика медичної сестри при цьому стані?
Який з наведених препаратів призначають пацієнту для попередження тромбоутворення в післяопераційному періоді?
Медсестра оглядає пацієнта з закритим переломом правого стегна. Яка ознака перелому вважається абсолютною?
Ви медична сестра дитячого дошкільного закладу. В одній з груп захворіла дитина на епідемічний паротит. Карантин триватиме:
У хворого 48-ми років після швидкої ходи, підйому по сходах на 2-й поверх виник біль за грудиною, тиснучого характеру, тривалістю 5 хвилин, який віддавав у ліве плече і ліву руку. Після прийому нітрогліцерину біль зменшився. Що можна припустити?
Лікар призначив лежачому хворому який перебуває в стаціонарі олійну клізму. Що з запропонованого є показанням до використання олійної клізми?
До гінекологічного відділення звернулась жінка 30-ти років зі скаргами на затримку менструації на 8 тижнів, мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів, тест на вагітність позитивний. При бімануальному дослідженні: розміри матки не відповідають терміну вагітності, матка щільноеластичної консистенції, при УЗД картина ’’снігової бурі'.’ Ці симптоми характерні для:
Хворому 56-ти років, який лікується в кардіологічному відділенні з приводу інфаркту міокарда, лікар призначив 10000 ОД гепарину. Яку кількість гепарину треба набрати в шприц ємністю 2 мл, якщо в 1 мл міститься 5000 ОД?
Роділля у другому періоді пологів з вузьким тазом. Положення плода повздовжнє, голова притиснута до входу в таз. Серцебиття плоду приглушене 160/хв. Перейми стали болючі. Матка у вигляді ’’піщаного годинника’.’ Контракційне кільце на рівні пупка. Нижній сегмент матки болючий при пальпації. Яке ускладнення виникло у пологах?
Хворому який надійшов в приймальне відділення зробили рентгенологічне дослідження. Про яке захворювання свідчить наявність чаш Клойбера на оглядовій рентгенограмі?
Дитина виписана з пологового будинку додому. В даний час дитині 6 днів: загальний стан задовільний, груди смокче активно, спить на добу 22 години, рефлекси відповідають даному періоду. Якому періоду відповідає даний вік?
Медична сестра обстежує пацієнта з бронхіальною астмою. Якого характеру харкотиння виділяється у пацієнта?
Перед початком антибіотикотерапії медична сестра пульмонологічного відділення провела внутрішньошкірну пробу на чутливість до антибіотика. Протягом якого часу потрібно спостерігати за пацієнтом?
Першовагітна прийшла на черговий прийом до жіночої консультації. З анамнезу: перші рухи плода відчула 4 тижні тому. Дно матки на рівні пупка. Визначте термін вагітності:
У роділлі 24-х років ЗО хвилин тому народилася дитина масою 4200 г. Ознаки відділення посліду відсутні. Кровотеча досягла 450 мл. Яка першочергова подальша тактика?
Медсестрі, яка працює в дитячому садку, потрібно провести розрахунок маси тіла дітей середньої групи. Яку формулу вона використає, щоб вирахувати приблизну масу тіла дітей віком 4-5 років?
Жінку на вулиці покусав бездомний пес. При огляді: в ділянці правого передпліччя кілька ран з нерівними краями, незначна кровотеча. Які першочергові незалежні сестринські втручання?
Жінці 30-ти років в жіночій консультації встановлений діагноз: ерозія шийки матки. Який метод обстеження потрібно використати?
Пацієнт 36-ти років з метою зняття болю прийняв таблетку спазмалгону. Незабаром став відчувати оніміння язика та губ, зростання задишки. Об’єктивно: хворий загальмований; ніс, губи, вуха набряклі, дихання шумне, видих значно подовжений. ЧД- 38/хв. Який стан розвинувся у пацієнта?
У пацієнтки 34-х років виникло шумне дихання, з утрудненим видихом, яке чути на відстані, блідість шкіри з синюшним відтінком, набряклість шийних вен, вона стоїть спершись руками на підвіконня. Для якого стану характерні ці симптоми?
Роділля в III періоді пологів. При візуальному контролі за роділлею через 10 хвилин дно матки відхилилося у бік правого підребер’я. Вкажіть ознаку відділення плаценти:
У стаціонар надійшов пацієнт з клінічними симптомами отруєння фосфорорганічними речовинами. Лікар призначив антидотну терапію. Який препарат введе медична сестра пацієнту?
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 45-ти років з хронічною недостатністю кровообігу. Визначивши кількість виділеної сечі за добу (добовий діурез) та порівнявши її із кількістю випитої рідини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацієнт виділив більше сечі, ніж отримав рідини. Як називається цей діурез?
У пацієнта, який працює в друкарському виробництві, виник переймистий біль у животі, закрепи, солодкий присмак у роті, головний біль, запаморочення. Навколо ясен і зубів - бузково-сіра смужка. Для якого отруєння характерні ці симптоми?
Дитині 1 місяць. На 2-му тижні життя з’явилось блювання. Останній тиждень блювання виникає після кожного годування у вигляді ’’фонтану’.’ Об’єм блювотних мас перевищує об’єм висмоктаного молока. Дефіцит маси тіла - 8%. Яке захворювання можна припустити?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома