Смерть хворого настала від гострої крововтрати. Встановлено, що причиною кровотечі була арозія артерії дна поздовжньо розташованої виразки нижнього відділу здухвинної кишки. Патологічно виявлено некроз стінки виразки, перифокальний катаральний ентерит, проліферацію ретикулярних клітин у пейєрових бляшках, мезентеріальних лімфовузлах, селезінці із витісненням лімфоцитів і утворенням макрофагальних гранульом. Вкажіть найбільш імовірне захворювання:
Хворий на черевний тиф помер на третьому тижні від кровотечі. На розтині встановлено, що краї виразок мають форму валика, нависають над їх дном. Дно виразок нерівне, із залишками некротизованої тканини. Вкажіть стадію черевного тифу.
Хворий на черевний тиф номер від перитоніту на четвертому тижні перебігу хвороби. При розтині у клубовій кишці виявлено поздовжні виразки, краї яких рівні, ледь заокруглені. Дно виразок гладке з перфорацією. Вкажіть стадію черевного тифу.
В інфекційному відділенні помер хворий на сальмонельоз. На розтині встановлено наявність катарального запалення слизових оболонок шлунка, тонкої кишки, з невеликими поверхневими виразками. Серозна оболонка кишки з дрібними крововиливами, повнокровна, з плівчастими накладеннями. Вкажіть імовірну форму сальмонельозу.
Хворий помер від домашньої холери, яка характеризувалася бактеріємією, гарячкою і знесиленням. На розтині виявлено метастатичні гнояки в головному мозку і легенях. У шлунково-кишковому тракті – ознаки гострого гастроентериту. Вкажіть імовірну форму хвороби.
Хворий помер від перитоніту. На розтині виявлено, що слизова оболонка сигмоподібної кишки нерівномірно некротизована та імбібована нитками фібрину. Фібринозна плівка коричнево-зеленого кольору. Вкажіть імовірне захворювання.
У померлого на розтині виявлено флегмону сигмоподібної кишки. У прямій кишці ознаки фібринозного коліту з виразкуванням. У печінці множинні абсцеси. Вкажіть ускладнення дизентерії.
Хворий помер від холерної коми в альгідний період. На аутопсії виражене трупне заклякання, “поза гладіатора”, значне зневоднення. Вкажіть імовірну причину холерної коми.
При огляді трупа відмічено наявність “гусячої шкіри”, “рук прачки”, “позу гладіатора”. Вкажіть ваш попередній діагноз.
У клініку поступив хворий з ознаками зневоднення. Відмічав профузну діарею, випорожнення типу рисового відвару. Вкажіть ваш попередній діагноз.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома