1. У хворого після перелому верхньої третини плечової кістки розвинувся параліч задньої групи м’язів плеча і передпліччя. Який нерв пошкоджено?
1. Хворий не може розігнути гомілку, у нього відсутня шкірна чутливість на передній поверхні стегна. Неврологічне обстеження виявило ураження нерва. Якого?
1. Хворий після поранення лівої гомілки втратив здатність утримувати стопу в пронованому положенні. Який нерв пошкоджено?
1. Внаслідок вивиху нижньої щелепи у пацієнта спостерігається відсутність відчуття смаку передньою частиною язика та сльозовиділення. Подразненням якого нерва це викликано?
1. В клініку звернувся чоловік 45 років із скаргами на втрату чутливості в ділянці задньої 1/3 язика. Функція якої пари черепно-мозкових нервів порушена?
1. У хворого, який поступив у неврологічне відділення, при обстеженні виявлено відхилення язика вбік при висовуванні, атрофічні зміни половини язика, порушення мови. Який нерв пошкоджений?
1. Під час обстеження хворого, який звернувся у неврологічне відділення, виявлено зглаженість лобних складок, неможливість примружити очі, кут рота опущений, ”парусить” щоки. Який нерв пошкоджений?
1. Під час обстеження хворого виявлено опущення верхньої повіки, розхідну косоокість, розширена зіниця, обмеженість рухомості очного яблука. Який нерв пошкоджений?
1. В травматологічний пункт доставлений хворий з пораненням великого поперекового м’яза. Хворий втратив можливість розгинати гомілку в колінному суглобі. Який нерв ушкоджений в даному випадку?
1. У хворого 30 років з різаною раною передпліччя з’явились порушення розгинання пальців кисті. Це свідчить про пошкодження:
1. Після перенесеного запального захворювання у хворого виникло неповне відведення очного яблука в латеральну сторону. Який нерв у хворого пошкоджений?
1. У пацієнта при епідемічному енцефаліті спостерігаються одно- або двосторонній птоз (опущення повіки), розходяща косоокість, порушення акомодації. Зіниці розширені. Ядра якої пари черепно-мозкових нервів уражені?
1. У пацієнта визначається стійке розширення зіниць. Яку іннервацію порушено?
Визначте розташування центрального відділу симпатичної нервової системи
1. У пацієнта порушена мовна артикуляція (голосоутворення). Під час обстеження фельдшером виявлено: смакову, тактильну та температурну чутливість язика збережено, проте є порушення його форми (сплощення), симетрії і руху. Симптоми будь-яких порушень центральної нервової системи не виявлено, отже, мова може іти про периферійні розлади. Патологія якого нерву можна припустити?
1. Якими структурами представлений периферичний відділ симпатичної нервової системи
1. Визначте розташування центрального відділу парасимпатичної нервової системи
1. Визначте відділ вегетативної нервової системи, що не іннервує посмуговані м’язи
1. Визначте анатомічні особливості нервових волокон вегетативної нервової системи
1. Фізіологічно черепні нерви поділяють на три групи: чутливі, рухові та мішані. Визначте які пари черепних нервів відносяться до чутливих
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома