Біологічне значення металічних і неметалічних елементів

Додано: 5 листопада 2021
Предмет: Хімія, 11 клас
Тест виконано: 441 раз
12 запитань
Запитання 1

Він входить до складу амінокислот і білків, які виконують різномантні функції. Дефіцит цього елементу може призвести до значних розладів у структурі і функціях організму людини, зокрема дистрофії

варіанти відповідей

N

Br

I

P

Запитання 2

В організмі людини цей елемент міститься у крові, нирках, печінці, найбільше його в клітинах мозку. Він регулює нервову діяльність. Від нестачі .... виникають підвищена дратівливість, безсоння, неврози.


варіанти відповідей

I

Br

F

Cl

Запитання 3

Йони ..... беруть активну участь у водно-сольовому обміні та підтриманні кислотно-лужної рівноваги в організмі тварин і людини. Вони є в еритроцитах і плазмі крові, травних соках

варіанти відповідей

Ga

Na

Са

Ru

Запитання 4

Без йонів .... не існував би зелений пігмент рослин хлорофіл. В організмі людини йони .... - універсальний регулятор біохімічних і фзііологічних процесів. Він входить до складу ферментів, які каталізують численні біохімічні реакції. Катіони.... життєво необхідні для нормального функціонування нервової системи людини, забезпечення стресостійкості її організму, попередження депресивних станів

варіанти відповідей

Mg

Zn

Mn

Cl

Запитання 5

Йони ...позитивно впливають на роботу серцево - судинної системи, забезпечують нормальне функціонування м'яких тканин ( наприклад, клітин мозку і печінки ), підвищують тонус гладеньких м'язів. Важливе значення йони.. відіграють у підтримці автоматизму скорочення серцевого м'яза - міокарда

варіанти відповідей

Fe

K

Zn

Mg

Запитання 6

Цей елемент входить до складу кісток , нігтів, волосся, зубної емалі . Його йони надходять до організму з питною водою, у разі їх недостачі виникає захворювання зубів - карієс

варіанти відповідей

Br

I

F

Cl

Запитання 7

Біологічне значення йонів ........ полягає в тому, що цей йон входить до складу гемоглобіну, дихальних ферментів — цитохромів, бере участь у перенесенні кисню від органів дихання до тканин, а вуглекислого газу — у зворотному напрямку. Добова потреба людини у цьому елементі становить всього 15-20 мг. На перший погляд вона видається мізерною. Однак нестача Феруму викликає недокрів'я (анемію) — зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну в крові. 

варіанти відповідей

Fe

Ca

Cl

P

Запитання 8

Бере участь у багатьох фізіологічних процесах. Він входить до складу нуклеїнових кислот, які, як вам відомо, регулюють ріст і розвиток клітин, забезпечують зберігання і використання генетичної інформації. Подібно до Кальцію, ........ незамінний в утворенні кісткової тканини, а ще забезпечує здоров'я ясен і зубів, впливає на роботу нирок і серця, бере участь у процесах накопичення та вивільнення енергії в клітинах.


варіанти відповідей

P

Ca

Ru

F

Запитання 9

В організмі людини ......... міститься у крові, нирках, печінці, найбільше його в клітинах мозку. Він регулює нервову діяльність. Від нестачі виникають підвищена дратівливість, безсоння, неврози.

варіанти відповідей

Cl

Br

F

I

Запитання 10

Організми не можуть існувати без ........ Він входить до складу амінокислот і білків, які виконують різноманітні функції. Дефіцит цього елемента може призвести до значних розладів у структурі і функціях організму людини, зокрема дистрофії.

Основне джерело ............ для людини — продукти рослинного і тваринного походження, що містять білки.


варіанти відповідей

O

C

N

S

Запитання 11

Йони ........ містяться в усіх тканинах і рідинах організму людини, вони потрібні для нормальної роботи м'язів та зсідання крові. Скелет хребетних, тверді покриви ракоподібних черепах, молюсків, корали утворені кальцій ортофосфатом і кальцій карбонатом. Таким чином, однією з біологічних функцій, що потребує належного вмісту катіонів ........ в організмі, є опорна функція. Найважливіша функція .......... — участь в утворенні кісткової тканини, що для вашого молодого організму вкрай важливо. Добова доза .......... дорослої людини становить 450-800 мг.


варіанти відповідей

O

S

Mg

Ca

Запитання 12

Джерелами цього елемента є гречаний мед, цитрусові, злаки та крупи, фініки, інжир та інші сухофрукти, овочі, особливо листкові, горох, козяче молоко, яєчний жовток, насіння. Майже не піддається змінам під час кулінарного оброблення; в овочах велика частина міститься безпосередньо під шкіркою.

Добова потреба людини становить 250-500мг та підвищується під час стресів, у разі атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, жовчнокам’яної та гіпертонічної хвороб.

Нестача може призвести до захворювань кишечника; виникнення дратівливості й порушення емоційного стану; посмикування м’язів, тремтіння рук; м’язових судом, серцевої аритмії, зниження опірності організму; порушення структури кісткової тканини тощо.

Надлишок ніяк не позначається на здоровому організмі, однак за хворої печінки може спричинити сонливість, загальмованість, уповільнення пульсу, гіпотонію; параліч і асфіксію

варіанти відповідей

S

Ca

Mg

P

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест