Біологічне значення металічних і неметалічних елементів

Додано: 17 квітня 2022
Предмет: Хімія, 11 клас
Тест виконано: 10 разів
20 запитань
Запитання 1

Беруть активну участь у водно-сольовому обміні та підтриманні кислотно-лужної рівноваги в організмі тварин і людини. Вони є в еритроцитах і плазмі крові, травних соках.

варіанти відповідей

йони Магнію Mg2+

Йони Калію K+

Йони Натрію Na+

Йони Кальцію Са2+

Запитання 2

Добова потреба людини у цій речовині (якщо немає протипоказань) становить 1-3 г. Як нестача, так і надлишок в харчуванні людини шкідливі для її здоров'я. Основне джерело йонів для організму людини — кухонна сіль, у незначній кількості вони є в молоці, твердих сортах сиру, моркві.

варіанти відповідей

Na

K

Mg

Ca

Запитання 3

Позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи, забезпечують нормальне функціонування м'яких тканин (наприклад, клітин мозку і печінки), підвищують тонус гладеньких м'язів. Важливе значення відіграють у підтримці автоматизму скорочення серцевого м'яза — міокарда. 

варіанти відповідей

йони Са

йони Мg

йони К

йони Na

Запитання 4

Найважливіша функція - участь в утворенні кісткової тканини, що для вашого молодого організму вкрай важливо. Добова доза дорослої людини становить 450-800 мг.

варіанти відповідей

йони Натрію

йони Калію

йони Кальцію

йони Заліза

Запитання 5

В організмі людини він — універсальний регулятор біохімічних і фізіологічних процесів. Входить до складу ферментів, які каталізують численні біохімічні реакції. Катіони життєво необхідні для нормального функціонування нервової системи людини, забезпечення стресостійкості її організму, попередження депресивних станів.

варіанти відповідей

Мg

Na

Ca

K

Запитання 6

Hе існував би зелений пігмент рослин хлорофіл, а отже припинився б фотосинтез на Землі.

варіанти відповідей

йони Мg

йони Na

йони Ca

йони К

Запитання 7

Загальний вміст іонів цього елементу в організмі дорослої людини близько 21-24 г. Потреба організму суттєво збільшується у людей похилого віку, а також у разі фізичних навантажень, у спортсменів під час тривалих й інтенсивних тренувань.

варіанти відповідей

йони Кальцію

йони Магнію

йони Калію

йони Натрію

Запитання 8

Біологічне значення йонів цього елементу полягає в тому, що цей йон входить до складу гемоглобіну, дихальних ферментів — цитохромів, бере участь у перенесенні кисню від органів дихання до тканин, а вуглекислого газу — у зворотному напрямку. Добова потреба людини у цьому елементі становить всього 15-20 мг.

варіанти відповідей

Ca

Na

Fe

K

Запитання 9

Hестача йонів цього елементу викликає недокрів'я (анемію) — зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну в крові. Як наслідок — кисневе голодування всіх органів і тканин організму, що негативно впливає на розумову діяльність і фізичну активність.

варіанти відповідей

йонів Феруму Fe2+

йонів Магнію Mg2+

йонів Кальцію Са2+

йонів Калію K+

Запитання 10

Серед харчових продуктів найбільший вміст йонів цього хімічного елемента у продуктах рослинного походження (горіхи, пшеничні висівки, борошно грубого помелу, курага, сливи (чорнослив), фініки, какао (порошок), хліб, зелень (шпинат, петрушка, салат, кріп), лимони, грейпфрути, соя, свіжі фрукти (особливо банани) та кавуни, крупи (вівсяна, пшоняна, гречана), бобові (квасоля, горох), морська капуста, мигдаль, халва (соняшникова і тахінна), яблука, ревінь, капуста броколі). Багаті на нього кальмари і риба (оселедець, скумбрія та представники родини лососевих), яйця і м'ясо.

варіанти відповідей

Мg

Na

Ca

K

Запитання 11

Hезамінний в утворенні кісткової тканини, а ще забезпечує здоров'я ясен і зубів, впливає на роботу нирок і серця, бере участь у процесах накопичення та вивільнення енергії в клітинах.

варіанти відповідей

N

Cl

P

C

Запитання 12

Дефіцит може призвести до значних розладів у структурі і функціях організму людини, зокрема дистрофії.

варіанти відповідей

Карбону

Фосфору

Нітрогену

Флуору

Запитання 13

Структурний компонент усіх органічних сполук, з яких складаються живі організми. 

варіанти відповідей

Нітроген

Карбон

Гідроген

Оксиген

Запитання 14

Бере участь у різних видах обміну речовин в клітинах. Завдяки йому в організмах відбувається окиснення білків, жирів, вуглеводів, яке супроводжується вивільненням енергії для забезпечення життєдіяльності організмів. У спокої організм дорослої людини споживає 1,8-2,4 г його за хвилину.

варіанти відповідей

Нітроген

Карбон

Фосфор

Оксиген

Запитання 15

Входить до складу зубної емалі, кісток, нігтів, волосся. Його йони надходять до організму з питною водою, у разі їх недостачі виникає захворювання зубів — карієс

варіанти відповідей

йони Натрію

йони Кальцію

йони Флуору

йони Хлору

Запитання 16

Вони беруть участь у підтриманні рН у клітинах і біологічних рідинах, проведенні нервових імпульсів, утворенні шлункового соку, масова частка його сполуки з Гідрогеном у якому дорівнює приблизно 0,3 %. У разі недостатнього вмісту його у шлунковому соці людина може захворіти на гастрит

варіанти відповідей

йони Карбону

йони Флуору

йони Хлору

йони Нітрогену

Запитання 17

Міститься у крові, нирках, печінці, найбільше його в клітинах мозку. Він регулює нервову діяльність. Від нестачі виникають підвищена дратівливість, безсоння, неврози.

варіанти відповідей

Cl

Br

I

F

Запитання 18

Більша його частина сконцентрована в щитоподібній залозі у складі гормонів тироксину і трийодотироніну. Це високоактивні гормони щитоподібної залози, які на клітинному рівні впливають на мембранні процеси, мітохондрії, і ядро, обмін білків і ліпідів, нервову систему

варіанти відповідей

Карбон

Бром

Фтор

Йод

Запитання 19

У спокої організм дорослої людини споживає 1,8-2,4 г кисню за хвилину. Людина протягом однієї доби споживає 720 дм3, а протягом року — близько 262,8 м3 кисню.Користуючись наведеною інформацією, обчисліть кількість речовини кисню, яку людина вдихає за добу.

варіанти відповідей

З,2 моля

12 молів

32 молі

0.32 моля

Запитання 20

У вашому віці добова норма споживання цукру С12Н22О11 дорівнює приблизно 45 г (дівчата) і 60 г (хлопці). Обчисліть об'єм кисню, необхідний для його повного окиснення.

варіанти відповідей

дівчата 35,4л

хлопці 47,2 л

дівчата 3,5л

хлопці 4,72л

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест