Соціальний статус визначає позицію людини в
це певний спосіб дій, поведінка індивіда (або групи), яка відповідає прийнятим у суспільстві нормам та здійснюється залежно від соціального статусу.
Економічна незалежність громадян; розвинута демократія; рівноправність громадян; забезпеченість прав і свобод громадян; вільне формування громадської думки, ідеологічний і політичний плюралізм; свобода створення та діяльності засобів масової інформації є ознаками суспільства
- це суспільство
недержавного типу, з розвиненими економічними, політичними,
правовими, релігійними та культурними відносинами між людьми.
- це складний багатоплановий процес встановлення і розвитку контактів між людьми, що породжується потребами у спільній діяльності і включає обмін інформацією, сприймання й розуміння іншої людини, вироблення єдиної стратегії взаємодії.
- сукупність людей, об'єднаних історично складними формами взаємозв'язку і взаємодії з метою задоволення своїх потреб, яка характеризується цілісністю, самовідтворенням, самодостатністю, спільністю території, саморегулюванням і субкультурою.
Термін пояснюється через такі
явища, як «значущість», «життєва позиція», «особистісний смисл»,
«мотив» та «установка», «потреби».
Почуття формується в процесі виховання.
Почуття формується в процесі ухвалення самостійних рішень.
- норми, установки та якості, притаманні громадянинові демократичного суспільства.
Рівність у громадянському суспільстві рівність вільних і один стосовно іншого суб'єктів (членів суспільства) по єдиному спільному для всіх них масштабу, єдиній мірі, єдиному критерію.
Ніхто не може бути свавільно позбавлений .
Громадянин України може перебувати одночасно лише в політичній партії.
- це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Первинним за часом появи та значенням і невід'ємним правом людини є її право на , що виникає з моменту народження.
Демократія може розглядатися як «влада ».
Людська не може бути безмежною, вона має бути розумною, моральною, тобто обмеженою в ім'я загального блага.
Критерієм справедливості є сама , її потреби, інтереси тощо
Стаття 23 Конституції України - кожна людина має право на розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
Рада ООН відповідає за підтримання миру та безпеки у відносинах між країнами-членами організації.
Розділ II України закріплює основні права і свободи людини і громадянина, в цілому їх можна поділити на наступні.
Рівень - свобода від чогось і для чогось, а також розуміння того, де пролягає їхнє розмежування і якою є міра; що відбувається, коли межу досягнуто, а міру переповнено, і чому більше не можначи не виходить бути вільним.
Рівень - незалежність (щодо чого і завдяки чому), а також те, що означає порядок і навіщо він потрібен; що і як можна підлаштувати під себе, а під що чи кого треба підлаштуватися; чому не можна бути і не виходить бути цілковито незалежним.
- це сукупність чи популяція людей на землі чи якійсь певній території на континенті, у країні, у регіоні чи якомусь адміністративно-територіальному підрозділі.
- люди, які живуть на одній території (у країні, у регіоні)
- це таке місце, яке ми вважаємо найкращим для себе середовищем проживання, місце, у якому ми хотіли 6 перебувати й жити, яке прагнули 6 берегти й охороняти.
покоління прав людини можна назвати солідарними (колективними), тобто правами всього людства правами людини і правами народів.
покоління прав людини - поглиблення особистих (громадянських) і розвиток соціально-економічних і культурних прав.
покоління прав людини невідчужувані особисті (громадянські) і політичні права.
- сфера спілкування, взаємодії, спонтанної самоорганізації і самоврядування вільних індивідів на основі добровільно сформованих асоціацій, яка захищена відповідними законами від прямого втручання і регламентації з боку держави і в якій переважають громадянські цінності.
- правда, що здається брехнею.
- брехня, що здається правдою.
гарантована законом міра свободи (можливості) особи, яка відповідно до досягнутого рівня еволюції людства в змозі забезпечити її існування і розвиток та закріплена у вигляді міжнародного стандарту як загальна і рівна для усіх людей і гарантовані законами держави як невідчужувані.
права це можливості розпоряджатися предметами матеріального характеру та здобувати засоби для існування і розвитку.
права можливості громадянина на участь у процесі прийняття та реалізації політичних рішень, діяльності елементів політичної системи, формування представницьких органів влади.
права це можливості збереження і розвитку національної самобутності людини, її духовного збагачення.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома