В літній період хворий з накладеним артеріальним джгутом транспортується в лікарню. Вкажіть максимальний термін накладання джгута в літній період:
Швидка допомога приїхала на місце ДТП. Чоловік 30-ти років скаржиться на біль, відсутність рухів в правій нозі. При огляді: у середній третині гомілки набряк, деформація, патологічна рухомість. Що застосувати для транспортної іммобілізації?
У потерпілого площа опіків ІІ-ІІІ ступенів складає 20%, розвивається опіковий шок. Скажіть заходи протишокової терапії:
Пацієнтка 41-го року звернулася у травматологічний кабінет через 5 днів після отримання травми - розрізала руку залізним предметом. Лікар встановив інфікування рани. Виберіть ознаки інфікованої рани:
Ви - медична сестра комбустiологiчного відділення, де перебуває пацієнт з опіками передньої поверхні обох стегон та тулуба, а також промежини. Визначте % площі опіку:
Медсестра хірургічного відділення пояснює медсестрі, яку щойно взяли на роботу, про порядок проведення генерального прибирання. Як часто повинно проводитись генеральне прибирання в операційному блоці?
Жінку на вулиці покусав бездомний пес. При огляді: в ділянці правого передпліччя кілька ран з нерівними краями, незначна кровотеча. Які першочергові незалежні сестринські втручання?
Чоловік 30-ти років внаслідок бійки отримав тілесні ушкодження. Під час обстеження діагностовано перелом нижньої щелепи. Вкажіть вид пов’язки, яку слід застосувати медсестрі з метою транспортної іммобілізації:
У потерпілого шахтаря дві нижні кінцівки перебували під завалом 11 годин. На місці травми на стегна були накладені джгути. Які подальші дії медичної сестри
при транспортуванні потерпілого в лікувальний заклад?
У хворого під час переливання еритроцитарної маси з’явились: біль в попереку, відчуття стиснення в грудях, почервоніння обличчя, відчуття “страху смерті”, задишка. Об’єктивно: хворий неспокійний, пульс 110 за 1 хв., АТ – 90/60 мм рт.ст. Вкажіть ускладнення переливання крові:
У хворого В., 45 р. виявлена травма правого стегна. Пальпаторно - болючість в ділянці нижньої третини стегна, набряк, патологічна рухливість кісток, деформація стегна. Діагностовано закритий перелом в ділянці нижньої третини правого стегна. Як правильно надати невідкладну допомогу?
Яке найбільш небезпечне ускладнення може виникнути при кровотечі з яремних вен шиї ?
З чого починати надання невідкладної допомоги при закритому переломі?
Пацієнту призначена пункція черевної порожнини. Які інструменти повинна приготувати медична сестра?
В хірургічному відділенні знаходиться пацієнт Х., 50 років, якому буде проведена апендектомія під загальним знеболенням. Які препарати повинна приготувати медична сестра для проведення премедикації?
З операційної доставлена пацієнтка К. 35 років, яку прооперовано з приводу вузлового вола. Яке положення в ліжку буде найзручнішим для даної пацієнтки?
До Вас звернувся пацієнт, який травмував гомілку. При огляді відмічаєте: гематому і набряк по передній поверхні середньої третини лівої гомілки. При пальпації Ви відчули крепітацію та патологічну рухливість. Яку травму Ви запідозрили?
Якою пов'язкою фіксується перев'язувальний матеріал на плечовому суглобі?
Якщо реакція аглютинації позитивна з двома цоліклонами, яка група крові?
У потерпілого виявлено рану середньої третини правої гомілки, в глибині якої видно уламки кісток. Значна артеріальна кровотеча. Що потрібно виконати в першу чергу при наданні першої допомоги потерпілому?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома