Стосунки у прайді левів вивчає розділ екології:
Навесні часто можна спостерігати, що посаджені рано теплолюбні культури гинуть в першій половині травня, хоч до цього часу вони добре розвивалися. Причиною стають пізні весняні заморозки. Дія якого екологічного закону тут проявляється:
Існування хижаків у природних середовищах впливає на чисельність багатьох рослиноїдних тварин. Про який екологічний фактор ідеться в цьому прикладі:
З точки зору екології мурашник, в якому живуть руді лісові мурашки є:
При дослідженні малочисельних популяцій, які перебувають під загрозою зникнення, найважливішим показником, який говорить про можливість відтворення популяції при сприятливих умовах, є:
У популяціях синиці малої, при зменшенні в екосистемі кількості хижих птахів, буде переважати:
Самки багатьох видів метеликів за сезон роблять дві - три кладки. В кожній із них може бути від 100 до 200 яєць. Відклавши яйця, самки не турбуються за своє потомство. Яка стратегія виживання характерна для цих метеликів:
Чим відрізняються між собою поняття "ареал" та "екосистема":
В складі екосистеми є організми, які можуть бути автотрофами або гетеротрофами. Яка із цих груп включає в себе споживачів готової органічної речовини:
Наші поля із сільськогосподарськими культурами потребують постійного догляду. На відміну від них, луки, які теж мають трав'янисту рослинність, легко виживають впродовж багатьох років без втручання людини. Якою ознакою тут відрізняються ці екосистеми:
У агроекосистемах людина щороку вносить в ґрунт добрива, бо в іншому разі знижується родючість ґрунтів. В природних екосистемах добрив ніхто не вносить, але родючість ґрунтів там не знижується. Чим це можна пояснити:
На нашій планеті розрізняють шість видів наземних біомів. Вони відрізняються між собою кліматичними умовами, видовим складом, територіями поширення. В якій із цих груп названі біоми із найбільшою та найменшою видовою різноманітністю відповідно:
В наш час можна бачити як працівники лісового господарства облаштовують на узліссях місця для відпочинку людей: невеликі альтанки, столики, лавочки, майданчики для дітей. Це приклад виду природокористування:
Неподалік від нашого міста є кар'єри в яких добувають камінь та дроблять його на щебінь. За характером використання природних ресурсів цей вид діяльності належить до:
Мандруючи лісом ми можемо натрапити на бліду поганку. Це гриб, який є надзвичайно отруйним для людини. Людина не збирає і не використовує ці гриби. Вони отруйні і для інших ссавців - мешканців лісу. Можна б було прогнозувати, що за багато сотень років у лісі мали б бути цілі "звалища" уже відмерлих тіл блідої поганки, але ми таких звалищ ніколи не бачили. Яким законом природи урегульовуються такі проблеми:
Усім відомий дослід із посудиною, в якій є сінна паличка та інфузорія туфелька. Сінна паличка - бактерія, яка є кормом для інфузорії. Якщо в цій посудині створити відповідний температурний режим та регулярно додавати туди корм для інфузорії, то ми можемо спостерігати:
Людині доводиться стикатися із екологічними проблемами, які час від часу виникають. До якої групи проблем можна віднести забруднення водойми нафтою через пошкодження бурильної установки:
Один із міжнародних документів в справі охорони природи передбачає вилучення із використання холодильних установок із холодоагентом фреоном. Дослідження вчених довели, що фреон є тим газом, який викликає одну із глобальних екологічних проблем людства. Яку саме:
Серед глобальних екологічних проблем виберіть ключову, що є першопричиною виникнення всіх інших проблем:
Україна, як й інші держави, має ряд екологічних проблем. Вирішенню якої із цих проблем ми б могли посприяти своєю повсякденною екологічно обгрунтованою поведінкою:
Є Міжнародна Червона книга,Червона книга України. Яку із екологічних проблем на законодавчому рівні пробують вирішити ці документи:
Одним із видів фізичного забруднення є теплове. На які групи організмів це забруднення впливає найбільше:
Який із видів біологічного забруднення спричинив виникнення пандемії, яку ми з вами зараз переживаємо:
Людська діяльність повинна бути спрямована на те, щоб максимально повно використовувати природні ресурси, тобто із руд, наприклад, отримувати не тільки той метал, якого є найбільше, але й інші, кількість яких там може бути зовсім незначною. Видобувати нафту і газ не тільки до того часу, коли в родовищі їх є багато, але продовжувати видобуток і тоді, коли це родовище стає менш продуктивним. До якого із напрямів природокористування ми віднесемо таку діяльність людини:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома