✏ Чоловік 32 років знаходиться в стані стресу через виробничий конфлікт. Який гормон забезпечив запуск стресової реакції організму?
✏ Для подовження тривалості інфільтраційної анестезії лікар додав до розчину місцевого анестетика засіб, що звужує судини. Який судинозвужувальний засіб застосовано?
✏ Пацієнтові з колаптоїдним станом необхідно терміново ввести препарат для підвищення АТ. Який препарат для внутрішньовенного краплинного введення необхідно обрати у цьому випадку?
✏ У хворого на цукровий діабет після чергової ін’єкції інсуліну стан погіршився: з’явився неспокій, холодний піт, тремор кінцівок, загальна слабкість, запаморочення. Який препарат є фармакологічним антагоністом інсуліну?
✏ У хворого анафілактичний шок. Від якого з перерахованих адреноміметиків можна очікувати найбільший терапевтичний ефект?
✏ Під час видалення зуба у хворого відкрилась кровотеча. Лікарстоматолог наклав тампон з лікарським засобом, і кровотеча зменшилась. Який препарат використав лікар?
✏ До лікарні швидкої допомоги доставили чоловіка 63 років з явищами колапсу. Для боротьби з гіпотензією лікар вибрав норадреналін. Який механізм дії цього препарату?
✏ До лікарні швидкої медичної допомоги доставлено чоловіка, 63 років, у колаптоїдному стані. Для боротьби з гіпотензією лікар вибрав 53 норадреналіну гідротартрат. Який механізм гіпертензивпої дії цього препарату?
✏ У хворого під час оперативного втручання з додатковим використанням гігронію різко знизився АТ. Представники яких груп лікарських засобів можуть нормалізувати АТ у даній ситуації
✏ Для корекції артеріального тиску при колаптоїдному стані хворому було введено мезатон. Який механізм дії даного препарату?
✏ Стимуляція α, β-адренорецепторівОфтальмолог з діагностичною метою (розширення зіниць для огляду очного дна) використав 1% розчин мезатону. Чим обумовлений мідріаз, викликаний препаратом?
✏ У пацієнта під час відвідування травматолога виникла різка гіпотензія. Який із препаратів, що стимулює адренергічну іннервацію, Ви запропонуєте використати для нормалізації АТ?
✏ У приймальне відділення лікарні доставлений хворий у стані гострої судинної недостатності (колапс) з тяжким отруєнням невідомою речовиною. Який із зазначених препаратів необхідно використовувати для надання невідкладної медичної допомоги
✏ У хворого колаптоїдний стан через зниження тонусу периферійних судин. Який препарат найефективніший у цій ситуації?
✏ Якому лікарському засобу відповідає така характеристика: синтетичний катехоламін, стимулює β1- та β2-адренорецептори, активізує роботу серця, зумовлюючи збільшення ЧСС. Але застосування препарату може призвести до зниження АТ, пригнічення пологової діяльності, він є фармакологічним антагоністом пропранололу.
✏ Хворому на бронхіальну астму призначено інгаляції 0,5% розчину ізадрину. Бронхоспазм був усунутий, але пацієнт почав скаржитися на болі в серці та серцебиття. Це пов’язано зі стимуляцією:
✏ У хворої виник спазм гладенької мускулатури бронхів. Використання яких для зняття нападу буде фізіологічно обгрунтованим?
✏ У дитини 12 років вірусна інфекція ускладнилась обструктивним бронхітом. Препарат якої фармакологічної групи доцільно призначити для інгаляцій з метою усунення бронхоспазму?
✏ Хворий прийшов на прийом до лікаря з приводу погіршення самопочуття. У черзі під час чекання у нього виник напад бронхіальної астми. Препарати якої групи доцільно застосувати для надання йому першої медичної допомоги?
✏ Хворий, 42 років, хворіє на бронхіальну астму. При нападі бронхоспазму лікар призначив сальбутамол. Яка дія препарату обумовлює лікувальний ефект
✏ У хворої з гіпертонічною хворобою розвинувся напад бронхіальної астми. Який засіб необхідно призначити для зняття нападу?
✏ У хворого з нападом бронхіальної астми супровідним захворюванням є стенокардія. Який бронхолітичний засіб потрібно призначати у цьому випадку?
✏ Лікар швидкої медичної допомоги викликаний до хворої, 40 років, на бронхіальну астму, у якої раптово виник напад бронхіальної ядухи з явищами стенокардії. Який із препаратів найбільш ефективний для невідкладної допомоги?
✏ У пологовий будинок ургентно доставлена з загрозою передчасних пологів. Який препарат необхідно призначити в даній ситуації
✏ Під час прийому у стоматолога у хворої розвинувся напад бронхоспазму, який було знято введенням 5% розчину ефедрину гідрохлориду. Через 20 хв напад повторився. Повторне введення ефедрину не мало ефекту у зв’язку з розвитком тахіфілаксії. Який механізм лежить в основі цього явища?
✏ Хвора на бронхіальну астму приймала таблетки, які викликали безсоння, головний біль і підвищення артеріального тиску. Який препарат міг стати причиною таких ускладнень?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома