✏ У хворого напад тахікардії. Які мембранні циторецептори кардіоміоцитів доцільно заблокувати, щоб припинити напад?
✏ Терапія анаприліном позитивно вплинула на динаміку хвороби у жінки 44 років, яка страждає на стенокардію. Який головний механізм дії цього препарату?
✏ У молодого чоловіка, спортсмена, підвищений артеріальний тиск і сила серцевих скорочень. Який з гіпотензивних засобів найбільш доцільно призначити?
✏ Хворій, 45 років, встановлено діагноз: миготлива аритмія, гіпертонічна хвороба ІІ ст. Який препарат вибору необхідно призначити для припинення нападу?
✏ Жінка, 60 років, яка хворіє на токсичний зоб, скаржиться на простійне серцебиття. Який з зазначених препаратів слід призначити для нормалізації серцевою ритму?
✏ Хворому зі скаргами на періодичні приступи тахікардії, було призначено лікарський засіб із групи β-адреноблокаторів. Тахікардія зникла, але з’явилися напади задухи. Який засіб було призначено хворому?
✏ У хворого на гіпертонічну хворобу після лікування препаратом з’явилася брадикардія, напади бронхоспазму. Який препарат отримував
✏ Хворому на миготливу аритмію, в анамнезі якого бронхіальна астма, треба призначити протиаритмічний засіб. Який препарат з цієї групи протипоказаний хворому?
✏ Хворий на ішемічну хворобу серця не повідомив лікарю, що у нього бувають напали бронхоспазму. Лікар призначив препарат, після приймання якого напади стенокардії стали рідшими, але почастішали напади бронхоспазму. Який препарат було призначено?
✏ У хворого на стенокардію після приймання антиангінального препарату виник бронхоспазм. Який препарат міг його спричинити?
✏ У хворої з бронхіальною астмою підвищений артеріальний тиск. Який гіпотензивний засіб може спровокувати напад бронхіальної астми?
✏ Пацієнт тривалий час хворіє на бронхіальну астму. Останнім часом у нього з’явилися напади стенокардії. Який з перерахованих препаратів призначати йому протипоказано
✏ Хворому для лікування ішемічної хвороби серця було призначено β-адреноблокатор. Через деякий час у нього з’явилися кашель, явища бронхоспазму. У якого з перерахованих засобів є така побічна дія?
✏ У процесі лікування миготливої аритмії у хворого з’явився бронхообструктивний синдром – утруднення дихання, кашель. Який з протиаритмічних засобів здатний спричинити таке ускладнення?
✏ Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом призначили гіпотензивний засіб. Через деякий час у пацієнта з’явилися напади ядухи, розвинулась виражена брадикардія. На ЕКГ відмічались ознаки порушення атріовентрикулярного проведення. При призначенні якого препарату найбільш імовірні такі побічні ефекти?
✏ Жінці, 36 років, що хворіє на ішемічну хворобу серця, лікар спочатку призначив анаприлін. Але з’ясувавши наявність супутнього захворювання, він вирішив замінити цей засіб на атенолол. Яке захворювання виявив лікар
✏ Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом у складі комплексної терапії призначили анаприлін. Через деякий час у хворого розпочалися напади ядухи. З чим пов’язане виникнення даного побічною ефекту?
✏ Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін-семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який з перелічених препаратів міг викликати таке подібне явище?
✏ Хворий на гіпертонічну хворобу довгий час приймав анаприлін. Після раптового припинення прийому препарату у хворого виник гіпертонічний стан. Що лежить в основі ускладнення?
✏ Хвора 57 років для лікування гіпертонічної хвороби тривалий час приймала анаприлін. Побічні ефекти спонукали пацієнтку відмовитись від прийому препарату, що призвело до розвитку гіпертонічного кризу і нападу стенокардії. Як називається ускладнення, яке виникло?
✏ Для лікування стенокардії напруження запропонуйте пацієнту селективний β1-адреноблокатор, який не має внутрішньої симпатоміметичної активності. Відомо, що препарат ліпофільний, середньої тривалості дії та випускається в таблетках і ампулах
✏ У хворого 40 років діагностовано ішемічна хвороба серця. Лікар призначив кардіоселективний адреноблокатор. Визначте препарат:
✏ Внаслідок хронічного некомпенсованого стресу у хворого виникли артеріальна гіпертензія і стійкі порушення в ритмі скорочень та кровообігу серцевого м’язу. Який засіб доцільно призначити хворому з такою патологією
✏ До кардіологічного відділення поступив хворий на ішемічну хворобу серця. Для профілактики нападів стенокардії призначено лікарський засіб з групи β-адреноблокаторів. Назвіть цей препарат:
✏ Чоловік, 50 років, звернувся до лікаря зі скаргами на біль за грудиною, який виникає на вулиці, по дорозі на роботу, при фізичному навантаженні. Хворіє протягом року. Спочатку біль зникав після приймання валідолу, але останніми днями його приймання неефективне. Який препарат слід призначити?
✏ Хвора 44 років страждає на стенокардію напруги. Який препарат необхідно застосувати для попередження нападів стенокардії?
✏ Хворому 50 років, діагноз: ІХС, кардіосклероз, миготлива аритмія. Вкажіть який з препаратів необхідно призначити хворому ?
✏ До терапевтичного відділення госпіталізовано хворого з підвищеним АТ, який спричинений спазмом периферійних судин. Який гіпотензивний препарат з групи α-адреноблокаторів найбільш доцільно призначити?
✏ Хвора гіпертонічною хворобою тривалий час лікувалась гіпотензивними засобами. В останній час стан хворої погіршився. З’явились нудота, набряк повік і губ, пронос, уртикарні висипи на шкірі, блювання, брадикардія, явища паркінсонізму. Який гіпотензивний препарат викликав ці явища?
✏ Хворий на гіпертонічну хворобу ІІ стадії з лікувальною метою приймав один з гіпотензивних препаратів. Через деякий час АТ знизився, але хворий став скаржитися на в’ялість, сонливість, байдужість. Пізніше з’явився біль у шлунку, була діагностовано виразкову хворобу. Який гіпотензивний препарат приймав хворий?
✏ Жінка 50 років звернулась до поліклініки із скаргами на головний біль, нудоту. Обстеження виявило початкову стадію гіпертонічної хвороби. Інтерн намагався виписати їй резерпін, але лікар-консультант заперечив це, вказавши на наявність супутнього захворювання. Який патологічний процес є протипоказанням до призначення резерпіну?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома