До якої родини належать збудники гострих сальмонельозних гастроентеритів?
Які сальмонели не викликають сальмонельозні гастроентерити?
Який принцип мікробіологічної діагностики найчастіше використовується при сальмонельозах?
У хворого після вживання м’ясної страви вже через кілька годин з’явилися ознаки інтоксикації. При бактеріологічному дослідженні з блювотних мас на середовищі Ендо були виділені безкольорові колонії бактерій, що являли собою грам негативні палички. Який збудник був причиною захворювання?
Який фактор патогенності сальмонел порушує захисний бар’єр слизової оболонки кишківника і сприяє швидкому потраплянню збудника в кров?
Пацієнт декілька років тому перехворів на гострий сальмонельозний гастроентерит. Після вживання молока в нього знову з’явились симптоми сальмонельозу, діагноз було підтверджено мікробіологічними дослідженнями. Як можна пояснити виникнення вторинної сальмонельозної інфекції?
Для ретроспективного діагнозу сальмонельозного гастроентериту на 8-10 день дослідили кров реконвалесцента. З якою метою провели дослідження, яку реакцію використали?
Який термін можуть зберігатись сальмонели в замороженому м’ясі?
Показник натрію в плазмі крові в нормі:
Локалізація болю в животі при гастроентериті:
Етіологічні властивості збудника сальмонельозу:
Джерелом інфекції при сальмонельозі є:
Назвати ускладнення локалізованого сальмонельозу:
Для кишкової кровотечі характерно:
До збудників харчової токсикоінфекції належать:
Гематологічні ознаки згущення крові:
Рясні водянисті випорожнення зеленого кольору характерні для:
Для гіперсекреторної діареї характерно:
У хворого спостерігається різкий біль в надчеревній ділянці, нудота, блювання. Відомо, що він вживав у їжу в шкільній їдальні вінегрет. Такий стан характерний для:
При якій кишковій інфекції вражаються усі відділи кишкового тракту?
Хворому з частими випорожненнями і підвищеною температурою тіла встановлений діагноз «Сальмонельоз» Який характер випорожнень буде у даного хворого?
У інфекційне відділення поступив хворий з діагнозом «Сальмонельоз». Хто найчастіше є джерелом інфекції при даному захворюванні?
В патогенезі розвитку септикопіємічного варіанту сальмонельозу основним є:
Виберіть заходи неспецифічної профілактики сальмонельозу:
До генералізованої форми сальмонельозу відносяться варіанти:
Виберіть препарати для лікування харчових токсикоінфекцій:
У пацієнта через 3 години після вживання їжі в їдальні виникло блювання, слабкість, біль у животі, рідкі випорожнення. Об’єктивно: язик вологий, обкладений білим нальотом, живіт м’який, болючий в епігастрії. Вказати першочергові заходи відносно хворого:
У хворого скарги на біль у животі, розлади випорожнень (7 – 8 разів на добу з домішками слизу та крові). Сигмоподібна ободова кишка пальпується у вигляді болісного тяжа, напружена. Такі симптоми свідчать про:
У хворого спостерігається різкий біль в надчеревній ділянці, нудота, блювання. Відомо, що він вживав у їжу в шкільній їдальні вінегрет. Такий стан характерний для:
Хворий С. госпіталізований в інфекційне відділення зі скаргами на гарячку (39oС), загальну слабкість, багаторазове блювання, біль у животі, часті випорожнення із зеленкуватим відтінком. Із анамнезу відомо, що вчора хворий вживав сирі яйця. Яке захворювання можна запідозрити?
До фельдшера звернулась пацієнтка 22 роки з скаргами на болі в животі, нудоту, блювоту. З анамнезу відомо, що 3 год. тому вживала салат з майонезом. Вагітна 4 тижні. При обстеженні: живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці. Яку хворобу запідозрите?
На ФАП звернулася хвора М., 28 років, зі скаргами на підвищення температури тіла до 38°С, болі в животі, нудоту, діарею до 7 разів на добу, випорожнення водянисті з домішками слизу і зелені. Про яке захворювання можна думати?
На ФАП поступив пацієнт із скаргами на біль у животі знизу зліва, розлади випорожнень: 7 - 8 разів на добу з домішками слизу та крові. Сигмоподібна ободова кишка пальпується у вигляді болісного тяжа, напружена. Яке захворювання можна запідозрити в даному випадку?
Назвіть ферментні препарати, які призначають для покращення травлення при сальмонельозі:
У хворого блідість шкірних покривів, слабкість, апатія. Температура тіла 39,50С, брадикардія. Язик обкладений сіро-коричневим нальотом, краї і кінчик червоні, з відбитками зубів, на животі на 7 день хвороби з’явилась розеольозна висипка. Назвіть попередній діагноз:
В інфекційну лікарню поступив пацієнт 25 років, який захворів раптово. Підвищилась to до 38oС, непокоїло багаторазове блювання. Через декілька годин з’явився пронос: випорожнення рясні, кал смердючий зеленого кольору. Напередодні вживав сирі яйця. Яке захворювання треба запідозрити?
Після вживання в їжу сирих курячих яєць, пацієнт А., поступив в інфекційну
лікарню зі скаргами на високу температуру, біль у надчеревній ділянці і біля пупка, слабість, блювання, водянисті, пінисті випорожнення до 10 раз, з домішками слизу, крові. Про яке захворювання можна подумати?
При профілактичному обстеженні у вихователя дитячого закладу у випорожненнях виявлені сальмонели. Клінічні ознаки хвороби відсутні. Вкажіть форму інфекційного процесу?
Ви проводите обстеження хворого з підозрою на сальмонельоз. Звернули увагу на блідість шкіри , яка суха на дотик,зморшкувата та легко збирається в складки . На який стан вказують ці симптоми?
Хвора М., 28 років, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 38°С, болі в животі, нудоту, діарею до 7 разів на добу, випорожнення водянисті з домішками слизу і зелені. Про яке захворювання можна думати?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома