6.Наявність тропової кислоти в алкалоїдах тропанового ряду підтверджують:
20.Яка реакція є загальною для лікарських засобів алкалоїдів пуринового ряду?
28. Реакція Віталі-Морена є позитивною для лікарського засобу:
32. Кількісне визначення органічних лікарських засобів, які є солями галогенвод-невих кислот, проводять методом ацидиметрії в неводному середовищі, додаючи розчин ртуті (II) ацетату. Вкажіть, для яких цілей призначений цей реактив:
37. Основні властивості алкалоїдів обумовлені наявністю в їх структурі гетероатома:
38. Для ідентифікації морфіну гідрохлориду може бути використана реакція отримання азобарвника, який утворюється за рахунок наявності в молекулі:
58. Фенольний гідроксил в молекулі морфіну можна ідентифікувати за реакцією:
108. При кількісному визначенні морфіну гідрохлориду методом ацидиметрії в неводному середовищі розчинником є:
114. Загальноалкалоїдними осаджувальними реактивами є:
119. При додаванні до розчину морфіну гідрохлориду розчину аміаку виділяється білий кристалічний осад, розчинний в розчині гідроксиду натрію. Це пояснюється наявністю в його молекулі:
121. Сольові форми алкалоїдів у неводному середовищі кількісно визначають методом:
122. Фармакопейною реакцією ідентифікації алкалоїдів є реакція з розчином:
137. В основу хімічної класифікації алкалоїдів покладено:
153. Мурексидна проба (реакція на ксантини) проводиться з наступними реактивами:
154. Який лікарський засіб з групи морфінану з реактивом Маркі утворює пурпурне забарвлення що переходить в фіолетове:
156. Бензоат-іон у кофеїн-бензоаті натрію ідентифікують з розчином заліза (III) хлориду за появою:
161. Реакція з реактивом Маркі є специфічною для алкалоїдів групи:
202. При транспортуванні субстанції кофеїн-бензоат натрію було пошкоджене маркування на упаковці. Проби на субстанцію були направлені в контрольно-аналітичну лабораторію. Однією з реакцій, яка дає можливість відрізнити кофеїн-бензоат натрію від кофеїну є реакція ідентифікації з реактивом:
203.При транспортуванні субстанції теоброміну було пошкоджене маркування на упаковці. Проби на субстанцію були направлені в контрольно-аналітичну лабораторію. Однією з реакцій, яка дає можливість відрізнити теобромін від теофіліну є реакція ідентифікації з реактивом:
204. Атропін за хімічною класифікацією відносять до похідних:
205. Морфін за хімічною класифікацією відносять до похідних:
206. Пілокарпін за хімічною класифікацією відносять до похідних:
207. Папаверин за хімічною класифікацією відносять до похідних:
208.При проведенні якісного хімічного аналізу субстанції кофеїну провели реакцію, в результаті якої утворюється білий осад, розчинний у надлишку реактиву. Який реактив був при цьому використаний?
209.При проведенні якісного хімічного аналізу субстанції кофеїну провели реакцію, в результаті якої утворюється коричневий осад, розчинний у розчині натрію гідроксиду. Які реактиви були при цьому використані?
210. При проведенні якісного хімічного аналізу субстанції теоброміну провели реакцію, в результаті якої утворюється фіолетове забарвлення, яке швидко зникає , а потім з’являється осад сірувато-блакитного кольору. Який реактив був при цьому використаний?
211. При проведенні якісного хімічного аналізу субстанції теоброміну провели реакцію, в результаті якої утворюється густа желатиноподібна маса, яка розріджується при нагріванні і знову застигає при охолодженні. Який реактив був при цьому використаний?
212. Провізор-аналітик проводить фармакопейний аналіз субстанції кофеїну методом йодометрії. Який реактив створює необхідні умови для взаємодії субстанції з титрантом?
213. Провізор-аналітик підтверджує наявність атропіну в субстанції атропіну сульфат реакцією з розчином калію йодвісмутату. Якого кольору осад утворюється при цьому?
214. Провізор-аналітик підтверджує наявність атропіну в субстанції атропіну сульфат реакцією з кислотою сірчаною концентрованою при нагріванні в присутності калію дихромату. Запах якої речовини при цьому відчувається?
215. Провізор-аналітик ідентифікує папаверину гідрохлорид реакцією з оцтовим ангідридом та кислотою сірчаною при нагріванні. Якого кольору розчин утворюється при цьому?
216.Для ідентифікації алкалоїдів використовують кольорові реакції зі спеціальними реактивами. До спеціальних реактивів належить:
217. При транспортуванні субстанції кодеїну фосфату було пошкоджене маркування на упаковці. Проби на субстанцію були направлені в контрольно-аналітичну лабораторію. Однією з реакцій, яка дає можливість відрізнити кодеїну фосфат від кодеїну є реакція ідентифікації з реактивом:
220. При транспортуванні субстанції етилморфіну гідрохлориду було пошкоджене маркування на упаковці. Проби на субстанцію були направлені в контрольно-аналітичну лабораторію. Однією з реакцій, яка дає можливість відрізнити етилморфіну гідрохлорид від морфіну гідрохлориду є реакція ідентифікації з реактивом
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома