Груповим реагентом на першу аналiтичну групу анiонiв є нiтрат барiю. Укажiть анiони першої групи:
При додаваннi до розчину, що аналiзується, розчину барiю хлориду утворився бiлий осад, нерозчинний у кислотах i лугах. Це свiдчить про присутнiсть у розчинi, що аналiзується:
Класифiкацiя анiонiв базується на рiзнiй розчинностi їх солей з iонами Ba2+ та Ag+. Анiони першої аналiтичної групи утворюють малорозчиннi у водi солi з iонами:
Який iон при нагрiваннi з металевим цинком у кислому середовищi утворює газ − арсин, що викликає появу жовто-бурої плями на паперi, просоченому солями ртутi (II):
Оберiть реагенти для виявлення сульфат-iонiв у розчинi, що мiстить карбонат-, сульфат-, тiосульфат-, фосфат-анiони:
Який iон при нагрiваннi з металевим цинком у кислому середовищi утворює газ − арсин, що викликає появу темної плями на фiльтрувальному паперi, просоченому розчином нiтрату аргентуму:
До розчину, що мiстить анiони першої аналiтичної групи, додали розчин арґентум нiтрату. Утворився жовтий осад. Це свiдчить про присутнiсть у розчинi:
Арсенiт- та арсенат-iони входять до складу деяких фармацевтичних препаратiв. Фармакопейною реакцiєю для виявлення названих iонiв є реакцiя з розчином:
При проведеннi проби на анiони нестiйких кислот з характерним шипiнням видiлився безбарвний газ. Який анiон знаходився у розчинi?
Розчин арсенату натрiю можна вiдрiзнити вiд розчину арсенiту за допомогою наступного реактиву:
Визначення аніонів I аналітичної групи проводять при дії:
Аналітик провів реакцію на тіосульфат-іони з мінеральними кислотами. Вкажіть аналітичний ефект реакції:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома