При проведеннi систематичного ходу аналiзу на розчин подiяли груповим реагентом 1М H2SO4 у присутностi етилового спирту, утворився бiлий осад. Катiони якої групи присутнi у розчинi?
З якою метою поряд з використанням групового реактиву III аналiтичної групи використовують етиловий спирт?
У систематичному ходi аналiзу для переведення сульфатiв BaSO4, SrSO4, CaSO4 у карбонати використовують при нагрiваннi насичений розчин:
Леткi сполуки кальцiю забарвлюють безбарвне полум’я пальника в такий колiр:
Який катiон III аналiтичної групи (кислотно-основна класифiкацiя) знаходиться у розчинi, якщо при нагрiванні з гiпсовою водою через деякий час розчин мутнiє?
Яким iз зазначених реактивiв слiд скористатися, щоб визначити наявнiсть у розчинi катiону Ca2+?
За кислотно-основною класифiкацiєю до III аналiтичної групи катiонiв вiдносяться Сa2+, Sr2+, Ba2+. Вкажiть груповий реагент на катiони цiєї групи:
В розчинi, що аналiзується, мiститься кальцiю хлорид i натрiю бромiд. Для iдентифiкацiї iону кальцiю до розчину, що аналiзується, додали розчин:
До дослiджуваного розчину додали розчин хромату калiю. Випав осад жовтого кольору, який не розчиняється в оцтовiй кислотi. Це свiдчить, що у дослiджуваному розчинi присутнi катiони:
Катiони третьої аналiтичної групи (кислотно-основна класифiкацiя) вiдокремлюють у систематичному ходi аналiзу за допомогою такого групового реагенту:
Дослiджуваний розчин з родизонатом натрiю утворює червоно-буру пляму, яка червонiє в результатi дiї розчину хлоридної кислоти. Наявнiсть якого катiону це пiдтверджує?
В якiсному аналiзi при осадженнi сульфатiв катiонiв третьої аналiтичної групи (Ca2+, Sr2+, Ba2+) з метою зменшення розчинностi сульфатiв у розчин додають:
До дослiджуваного розчину, що мiстить катiони III групи, додали розчин калiю хромату. Випав осад жовтого кольору розчинний в ацетатнiй кислотi. Це свiдчить про присутнiсть у розчинi катiонiв:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома