При додаванні до невідомої суміші розчину натрій гідроксиду та розчину пероксиду водню з’явився осад, який зник після додавання надлишку цих реагентів. Про наявність катіонів якої аналітичної групи це свідчить?
Яка спільна властивість сполук катіонів Al3+, Zn2+, Cr3+, Sn2+ об’єднує їх в IV аналітичну групу (кислотно-основна класифікація)?
З якою метою в систематичному ході аналізу катіонів IV групи разом із груповим реагентом додають гідроген пероксид (H2O2)?
До досліджуваного розчину додали надлишок 6М розчину натрій гідроксиду і 3% розчину гідроген пероксиду. Розчин при нагріванні забарвився в жовтий колір. Це свідчить про присутність в розчині:
Якi катiони IV групи знаходяться у розчинi, якщо пiд дiєю розчину натрiй гiдроксиду утворюється забарвлений осад, розчинний у надлишку реагенту?
Аналiз сухої речовини завжди починають з попереднiх випробувань. Дослiджуваний зразок бiлого кольору, що дозволяє зробити висновок про вiдсутнiсть у зразку сполуки:
При проведеннi фармакопейної реакцiї на катiони цинку з калiй гексацiанофератом (II) утворюється:
Хiмiк-аналiтик для iдентифiкацiї катiонiв цинку (II) використав розчин реагенту калiй гексацiаноферату (II) (реакцiя фармакопейна). Якого кольору осад при цьому утворюється?
При дiї на дослiджувану сумiш катiонiв розчином KOH випав бiлий осад, що розчинився у надлишку реактиву. При дiї розчину K4[Fe(CN)6] утворився бiлий осад. Який катiон присутнiй у розчинi?
У розчинi присутнi катiони цинку i алюмiнiю. Вкажiть реагент, який дозволяє виявити в цьому розчинi катiони цинку:
Який з катiонiв IV аналiтичної групи можна вiдкрити крапельним методом з алiзарином з використанням аналiтичного маскування?
В розчинi присутнi катiони кальцiю, барiю, алюмiнiю, калiю, натрiю. До розчину додали невелику кiлькiсть амонiй гiдроксиду i розчин алiзарину. Утворився червоний осад. Який iон виявили цiєю реакцiєю?
В хiмiко-аналiтичнiй лабораторiї проводять iдентифiкацiю катiона алюмiнiю за допомогою реакцiї з алiзарином, з утворенням "алюмiнiєвого лаку". Який колiр має сполука, що утворюється?
Якiсною реакцiєю для визначення сполук Cr(VI) є утворення хром оксиду-дипероксиду, що забарвлює шар етеру в блакитний колiр. Вкажiть формулу цiєї сполуки хрому:
В якiсному аналiзi при дiї надлишку групового реагенту (розчин натрiй гiдроксиду ) на катiони IV аналiтичної групи, iони хрому (III) утворюють:
В якiсному аналiзi при дiї надлишку групового реагенту NaOH на iони алюмiнiю утворюється:
Фiльтрувальний папiр, просякнутий розчином кобальт (II) нiтрату i дослiджуваним розчином пiсля спалювання утворює попiл синього кольору. Це доводить наявнiсть iонiв:
Наявнiсть Арсену в сировинi, що використовується на фармпiдприємствах, визначають за реакцiєю Марша. В процесi визначення утворюється сполука Арсену з Гiдрогеном. Який ступiнь окиснення Арсену в цiй сполуцi?
При аналiзi сумiшi катiонiв IV аналiтичної групи катiони Zn при певних умовах можна визначити дробним методом з таким реагентом:
До досліджуваного лужного розчину катіонів IV аналітичної групи додали розчин дитизону. Утворилася сполука, яка забарвлює не тільки органічну, але й водну фазу в червоний колір. На присутність якого катіону вказує цей аналітичний ефект?
Під час проведення характерної реакції з натрій сульфідом на солі невідомого катіона утворився осад білого кольору. Вкажіть цей катіон.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома