Набряковий синдром при гломерулонефриті виникає внаслідок:
Яка мінімальна величина мікробного числа в 1 мл сечі свідчить про істинну бактеріурію і має діагностичне значення:
У хворої А., 45 років, за даними клініко-лабораторних досліджень виставлено діагноз хронічного пієлонефриту у фазі загострення. Для оцінки стану концентраційної функції нирок потрібно призначити:
Хворий К., 38 років, скаржиться на генералізовані набряки по всьому тілу, особливо рук і ніг. В анамнезі хвороба Бехтерева протягом 6 років. На УЗД: нирки збільшені в об’ємі, ущільнені, “велика сальна нирка”, збільшеної ехогенності. Аналіз сечі: еритроцитів – 3-5 у п/зору, лейкоцитів – 2-3 у п/зору, добова протеїнурія – 4 г/л. У хворої виявлено нефротичний синдром, який виник після тривалої протеїнурії. Два дні тому було проведено біопсію ясен, при забарвленні біоптату конго червоним виявлено рожеве світіння, яке у поляризованому світлі стає зеленуватим, після додавання розчину калію перманганату – зеленувате світіння зникає. Поставте попередній діагноз:
Схема лікування тубулоінтерстиціального нефриту включає:
Хвора звернулася в лікарню із скаргами на нудоту, блювання, понос, виділення незначної кількості сечі протягом доби. В аналізах крові виявлено підвищення кількості сечовини, креатиніну, калію, магнію, зниження-натрію, кальцію, хлору. Які клініко-лабораторні прояви характерні для початкового періоду гострої ниркової недостатності?
При яких захворюваннях нирок завжди спостерігається ніктурія?
Найбільш ефективним методом корекції азотемії при гострій нирковій недостатності є:
Вкажіть типові рентгенологічні ознаки деформуючого остеоартрозу:
Назвіть типові симптоми деформуючого остеоартрозу:
При гострому подагричному артриті небажано використовувати:
Назвіть тип деформації кистей при ревматоїдному артриті:
Хворий 48 р. скаржиться на запаморочення, які виникають вранці після підйому з ліжка, тривають 5-10 хв. Постійно приймає гипотіазид з приводу підвищення АТ. Змін загального стану та порушень на ЕКГ при звертанні в поліклініку не виявлено. Яке обстеження найкраще застосувати
Жінка 22 р. скаржиться на постійний біль на верхівці серця, перебої, задуху при ходьбі, слабкість. Хворіє 2 тижні після ГРВІ. Об-но: серцева тупість збільшена на 2 см. На верхівці І тон глухий, систолічний шум, ЧСС=П=96/хв., поодинокі екстрасистоли. В аналізах крові і сечі змін немає. На ЕКГ: РQ – 0,24 с, QRS – 0,10 с, амплітуда R знижена, T – сплощений. Призначте патогенетичне лікування:
У хворого 62 р., через 1 рік після інфаркта міокарду виявлене порушення ритму серця,Об-но: ЧСС 88, АТ 165/100 мм рт. ст., На ЕКГ: зубець Q ( 0,04 мсек в IІІ, aVF, Т – негативний; зареєстровані часті та групові позачергові комплекси з QRS = 0,14 с, деформовані, Р відсутній перед QRS. Якому медикаментозному засобу слід надати перевагу?
Чоловік 52 років, інженер за професією, скаржиться на періодичну появу нападів серцебиття, які тривають 3-8 хв, а потім самостійно проходять. Повторні огляди та ЕКГ долідження не зафіксували порушення ритму. Який із спеціальних методів діагностики порушень ритму слід провести хворому в першу
У хворого З., 18 років, при значному фізичному навантаженні виникає біль в потиличній ділянці, втома. Вперше підвищений артеріальний тиск було виявлено півроку тому під час профогляду. Відмічається виражена гіпертрофія плечового поясу. Нижні кінцівки дещо гіпотрофічні, бліді, холодні на дотик. В бокових відділах грудної клітини виражена пульсація підшкірних судинних колатералів. Пульс 86 в 1 хвилину, аритмічний. АТ 180/95 мм рт. ст., на стегневих артеріях 80/40 мм рт. ст. Тони серця аритмічні, звучні, акцент П тона на аорті. Грубий систолічний шум в ділянці верхньої частини грудини і міжлопатковому просторі. Який діагноз є найбільш вірогідним?
Хворий 38 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, перебої в роботі серця, короткочасні запаморочення. До цього часу вважав себе здоровим. Об’єктивно: Пульс – 76 за 1 хв. АТ – 120/80 мм рт. ст. Ліва межа серця - на лівій середньо-ключичній лінії. Сістоличний шум у точці Єрба. На ЕКГ: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка, зміщення ST донизу та негативні T в I, V5, V6. ЕхоКГ: задня стінка лівого шлуночка 1 см, міжшлункова перетинка 1,5 см, Який найбільш імовірний діагноз?
Підліток 16 р., який переніс 2 тижні тому “грип”, скаржиться на задуху при фізичному напруженні, слабкість, серцебиття. Блідий, ЧДД 24/хв., пульс аритмічний, слабкий. АД 80/40 мм рт.ст. Серцева тупість збільшена вліво і вправо. Тони глухі. Над легенями з двох сторін крепітація. Набряків немає. Печінка +1см. Діурез 300 мл. В сечі: відн.щ. 1020, білок 0,03 г/л; лейкоцитів 4-5; ер. 0-2 в п/з.Найбільш вірогідний діагноз :
У хворої, що скаржиться на прогресуючу задишку, кровохаркання, раптово виникаюче серцебиття, діяльність серця аритмічна, тони різної звучності, Ps -108/хв. На верхівці серця трьохчленна мелодія, діастолічний шум. Яка найкраща подальша тактика лікування?
У хворого 45 років протягом останнього року періодично в нічний час спостерігаються напади стискаючого болю за грудниною, які ірадіюють в ліву руку, тривають до 15 хв. Вдень хворий почуває себе здоровим, добре переносить фізичне навантаження. При знятті ЕКГ під час нападу спостерігали екстрасистолічну аритмію, підйом інтервала ST ізолінією в І та в 2-6 грудних відведеннях. Яка з наведених проб буде найбільш інформативною для діагностики виду стенокардії ?
У жінки 43 років після вакцинації проти дифтерії через 8 днів з'явився озноб, лихоманка, інтенсивний давлячий біль в ділянці серця, серцебитття, задишка. Пульс-110/хв, аритмічний, АТ-100/70 мм рт.ст.Тони сердця ослаблені, над верхівкою вислуховується систолічний шум, ритм галопу, визначається екстрасистолія. Інші органи та системи – без патологічних змін. Який найбільш імовірний діагноз у хворої ?
Хворий 65 р. відчуває перебої в "серці". На ЕКГ передчасні розширені і спотворені комплекси QRS з довгою паузою після них. ЧСС 100 за 1 хв. АТ-100/60 мм рт. ст. Що з перерахованого найкраще застосувати у хворого?
У чоловіка , який знаходиться в ПІТ з приводу гострого інфаркту міокарда / перший день/ на ЕКГ зўявились шлуночкові екстрасистоли, 10 - 15 за 1 хв., інколи парні, недовгі “пробіжки” шлуночкової тахікардії У цій ситуаці найбільш корисне введення .
Хворий 70 років скаржиться на слабкість , запаморочення , короткочасні періоди непритомності , біль в області серця . При аускультації серця – ЧСС- 40 за хв , тони ритмічні , І-й тон глухий , періодично значно посилений . АТ 180/90 мм рт ст . Найбільш ймовірною причиною гемодинамічних порушень у нього є :
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома