На рисунку зображено позитивно заряджене тіло й підвішені на нитках кульки 1 і 2, що мають заряди невідомих знаків. Визначте знаки зарядів кульок 1 і 2.
На рисунку 1 зображено силові лінії електричного поля між двома парами заряджених пластин. Електричне поле між якими пластинами є більш інтенсивним? Визначте знак заряду кожної пластини.
Електроскопу передали позитивний заряд (див. рис.(а)). Потім до нього піднесли не торкаючись іншу заряджену паличку (див. рис. (б)). Визначте знак заряду палички.
Задача (зараховується у разі надсилання розв'язування задачі). На якій відстані потрібно розташувати два точкових заряди 5 нКл і 6 нКл, щоб вони відштовхувалися один від одного із силою рівною 12⋅10 -4 Н?
На рисунку зображено три пари провідних кульок, які розташовані на однаковій відстані одна від одної. Модулі зарядів усіх кульок є однаковими. Чи з однаковою силою взаємодіють пари кульок? Якщо ні, то яка пара кульок взаємодіє сильніше?
Як зміниться сила взаємодії між двома точковими зарядами, якщо кожний заряд збільшиться в 4 рази, а відстань між зарядами зменшиться вдвічі?
Як змінилася відстань між двома точковими зарядами, якщо відомо, що сила їхньої взаємодії зменшилася в 9 разів?
Як зміниться сила взаємодії двох точкових зарядів, якщо модуль кожного з них збільшити у 2 рази?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома