Про який твір йдеться?
Провідний мотив твору - кохання, яке може настати в будь-яку хвилину і відійти з такою ж раптовістю та несподіваністю. Любов дає людині шанс на щастя, навіть, якщо вам не судилося більше побачитися.
Про який твір йдеться?
Провідний мотив твору - возвеличення краси природи в поєднанні з хаотичною динамікою душевних станів ліричного героя. Автор переніс центр уваги зі змісту на виражальні можливості, музикальність, ритміку. Використовує багато небуденної лексики та символів: блавати, арабески, камеї...
Про який твір йдеться?
Прийом сну дозволяє відтворити в уяві риси ідеального жіночого образу. Жінка постає наче немов загадкова принцеса, ідеал якої не доступний для всіх. Авторську позицію допомагає пояснити вислів "Життя коротке, мистецтво вічне".
Про який твір йдеться?
Твір побудований на антитезах: сльози й сміх, ранок і ніч. Автор лише констатує власний статус пасивного учасника боротьби цих протилежностей.
Про який твір йдеться?
Твір став відомим романсом. Автор закликає цінувати молодість - весну свого життя, не марнувати її можливостей і щасливих днів, ловити "летючу мить життя". Природа постає одухотвореною.
Про який твір йдеться?
Для вираження основної ідеї твору автор використовує символічні образи меча та сонця, які здатні стати справжньою зброєю на шляху до щастя рідної землі.
Про який твір йдеться?
Гаї своїм гомоном "обзиваються", повідомляючи про урочисту ходу весни, що ніби "квітами-перлами закосичена". Ліричний герой спостерігає вир весняних змін, до яких долучена і "любая-милая". Використання пестливих слів (поточки, дзвіночки) з авторськими неологізмами (самодзаонними, ніжнотонними) додає поезії вишуканої простоти.
Про який твір йдеться?
У творі поєдналися традиційні українські мотиви - весняна ніч, молодість, щастя, кохання, солов'ї. Але автор не просто нагадує, що все на світі повторюється, а наголошує, що кожне нове покоління буде все це відкривати лише для себе.
Про який твір йдеться?
Ця поезія має автобіографічну основу. Молодий поет безнадійно закоханий у Поліну Коновал, почуття до якої згодом переніс на її сестру. Для нього не важливо, у кого закоханий ліричний герой, головне те, що він любив.
Про який твір йдеться?
Ця поезія звучить, як болісний реквієм, епітафія героям та інвектива їхнім катам. Загиблих поет називає "українським цвітом".
Про який твір йдеться?
Кожен із творів - ніби окремий малюнок якоїсь частини добового циклу. Незвичайний ефект створюють персоніфіковані образи - ромашки розплющують очі, день випиває доброго вина, вечір приходить навшпиньки і вкладається спати...
Укажіть епізод, якого НЕМАЄ в поемі-симфонії "Сковорода"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома