Через 6 місяців після пологів у жінки 22-х років з’явились скарги на імперативні позиви до сечовипускання, затерпання та тяжкість в ногах. 2 роки тому у неї був випадок раптової втрати зору на праве око, яка після лікування в очному відділенні повністю пройшла. Для якого захворювання є типовими дані скарги?
У дитини 2-х років відмічається підвищення м’язового тонусу та рефлексів на нижніх кінцівках. Під час ходи спирається на пальці, перехрещує гомілки. Є дані про патологічний перебіг вагітності та пологів у матері, відставання дитини в психомоторному розвитку з перших місяців життя. Про яке захворювання можна думати?
У породіллі після пологів, розвинувся післяпологовий психоз. Вона постійно сумна, задумана, відмовляється від їжі, лежить в ліжку, відвернувшись до стіни. Яку загрозу для життя пацієнтки Ви повинні запідозрити?
У породіллі після пологів розвинувся післяпологовий психоз. Вона була постійно сумна, задумана, відмовлялася від їди, лежала у ліжку, відвернувшись до стіни. Після проведенного лікування стан покращився. Проведіть оцінку успішних результатів втручань:
Вагітна 27-ми років, після тривалого перебування на холоді скаржиться на неможливість закрити ліве око, сльозотечу з нього, порушення слуху, порушення смаку. Який симптом необхідно перевірити?
Після пологів у новонародженого шкірні покрови ціанотичні, дихання нерегулярне, поверхневе, знижена реакція на зовнішні подразники, безумовні рефлекси пригнічені. Діагностована гіпоксія. При лікуванні гіпоксії у новонароджених важливо, насамперед:
У вагітної, хворої на епілепсію, після самостійного припинення прийому протисудомних препаратів виник великий судомний напад. Які найбільш доцільні дії в цьому випадку?
Акушерка була викликана до породіллі, яка проявляє гнівливість, агресію. По відношенню до дитини байдужа, не реагує на її крик. Періодично говорить про заподіяння шкоди дитині. Які першочергові дії акушерки?
Пацієнтка, 65-ти років, хворіє на гіпертонію. Дві доби тому перенесла гостре порушення мозкового кровообігу Який сучасний додатковий метод обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
Пацієнтка скаржиться на біль в ділянці попереку, який віддає в праву ногу та посилюється при рухах. Хворіє довгий час. Які особливості догляду за пацієнткою?
У вагітної жінки протягом доби виникають багаторазові судомні напади один за одним. Свідомість пацієнтки між нападами не відновлюється. Про який діагноз можна думати?
У пацієнтки - розщеплення психічних процесів, зниження активності, згасання емоцій, аутизм, негативізм і прояви апатико-абулічного синдрому. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
У пацієнтки виявлено підвищення t° до 39°С, відсутність активних рухів в нижніх кінцівках, трофічні розлади на сідницях, порушення функції тазових органів по типу гострої затримки сечі. Для якого ураження характерні ці симптоми?
Машина швидкої допомоги доставила пацієнта в приймальне відділення лікарні з вулиці. Анамнез невідомий. При огляді: шкірні покрови багрового кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, ліві кінцівки нерухомі. Дихання шумне, АТ- 195/110 мм рт.ст. Яке захворювання можна запідозрити?
Пацієнтка скаржиться на перекос обличчя, ліве око не закривається, ліва брова нерухома, їжа виливається через лівий кут рота. Який нерв уражений у пацієнтки?
. У хворої на епілепсією безпричинно з’явились: незадоволення собою, оточуючими, дратівливість, похмурість. Про яку патологію емоцій можна подумати?
Пацієнтка на третій день після пологів почала себе дивно поводити: сміялась без причини, намагалась покинути відділення, пояснюючи терміновими справами, зустріччю з “великими” людьми. Яку патологію може запідозрити акушерка?
У пацієнтки 36-ти років, яка 2 дні тому перенесла травму голови з короткочасною втратою свідомості, наростає головний біль, нудота, слабість в лівій половині тіла. Об’єктивно: зіниці S<-, тонус м’язів зліва вищий, сухожилкові рефлекси S<-, симптом Бабінського зліва (+). Який попередній діагноз?
Акушерку ФАПу викликали до пацієнтки 50-ти років, яка знаходиться на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби. Прокинувшись вночі, хвора не змогла встати з ліжка через слабість в правих кінцівках, втратила мову. Виявлено підвищення АТ до 190/110 мм рт.ст. Які медикаменти необхідно застосувати в першу чергу?
Пацієнт 42-х років поступив в неврологічне відділення з підозрою на менінгіт. Яке діагностичне обстеження необхідно провести?
Пацієнтка не може стати на повну стопу, ходить на пальцях. Про яке захворювання можна думати?
Пацієнтка на прийомі у лікаря втратила свідомість. З’явились тонічні судоми, котрі через декілька секунд змінились клонічними. Дихання стало хриплим, з рота виділяється піна, спостерігається самовільне сечовиділення. Приступ тривав 3 хв. Яку патологію можна запідозрити?
У пацієнтки 32-х років, раптово виник головний біль, нудота, блювота, втрата свідомості. Об’єктивно: АТ- 190/130 мм рт.ст., пульс - 94/хв., напружений, шкіра гіперемована. Сопор. На запитання відповідає односкладно. Позитивні менінгеальні знаки. Ліквор кров’янистий. Встановіть попередній діагноз:
7-річний хлопчик - неуважний в класі. Вчитель звернув увагу на періодично відсутній погляд дитини і прицмокування губами. Падіння і судом не відмічалось. Під час короткої “відсутності” (1-2 секунди) не відкликався на своє ім’я. Який імовірний тип нападу?
У пацієнтки 40-а років, після фізичного навантаження виник біль у поперековій ділянці з іррадіацією по задній поверхні лівої ноги. Об’єктивно: сколіоз поперекового відділу, напруження м’язів спини. Назвіть симптом натягу, який необхідно перевірити при обстеженні:
На прийомі у жіночій консультації молода жінка стверджує, що вона вагітна. Зі слів пацієнтки остання менструація відбулась три місяці тому. Скаржиться на нудоту, блювання, зміну смаку. При вагінальному обстеженні та при УЗД ознак вагітності не виявлено. Відомо, що через неприємності на роботі жінка потрапляє під кримінальну відповідальність. Поставте попередній діагноз:
Акушерка пологового відділення помітила зниження м»язового тонусу та знерушеність правої руки, зниження чутливості у ділянці тильної поверхні 4 і 5 пальців правої кисті, неможливість зігнути 4 і 5 пальці у вагітної жінки. Об»єктивно м»язевий тонус і м»язова сила у правій руці знижені, обсяг рухів обмежений. Згинально-ліктьовий рефлекс з правого боку знижений. В анамнезі травма правого передпліччя. Встановіть попередній діагноз.
Хворий 28-ми рокiв хворiє епiлепсiєю з дитинства, пiсля перенесеного ГРВI, появились напади один за одним тонiчно-клонiчних судом. Мiж ними до тями не приходив. Об’єктивно: хворий в комi, гiперемiя обличчя, дихання ритмiчне 32/хв., Ps - 104/хв., ритмiчний, температура - 38,2oC, зiницi широкi, однакового розмiру, не реагують на свiтло, м’язова гiпотонiя, гiпорефлексiя, несвiдоме сечовипускання. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Акушерку ФАПу викликали до чоловiка 33-х рокiв, котрий пiд час ремонтних робiт на даху зачепився i впав, ударився головою та втратив свiдомiсть на 4-5 хвилин. Обставини травми не пам’ятає. Постраждалий блiдий, скаржиться на помiрний головний бiль, було одноразове блювання. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
У новонародженої дитини Т. тіла-39 С, повторне блювання, ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Брудзінського та Керніга, геморагічний висип з елементами зіркоподібної форми на тілі. Визначте діагноз.
Пацієнтка 50-ти років, впродовж 10-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу, гіпотензивні препарати приймає нерегулярно. Після фізичного і психічного навантаження раптово виник сильний головний біль, нудота, блювання, стала збуджена. При обстеженні: стан свідомості коматозний, гіперемія обличчя, АТ-200\100 мм.рт.ст, пульс – 54\хв, напружений. Позитивні имптоми Керніга, Брудзінського, ригідність потиличних м’язів. Температура тіла нормальна. Назвіть ускладнення гіпертонічної хвороби:
Чоловік 66-ти років після сну відчув слабкість у руці та нозі з лівої сторони, оніміння половини обличчя зліва, порушення ковтання, мови. При огляді відмічались парез зліва, тахікардія. Поставте діагноз.
До якої діагностичної процедури слід підготувати дитину, якщо у неї сильний головний біль, блювання, ригідність потиличних м’язів, позитивний симптом Керніга?
Жінка 37-років, після перенесеної ГРВІ, відчула головний біль постійного характеру без певної локалізації, який супроводжувався блюванням і підвищенням чутливості до світла і шуму. Об’єктивно: темп. 38,8 С, гіпергідроз, хвора збуджена, не орієнтується у місці і часі, не може нахилити голову вперед: під час розгинання ноги, зігутої під прямим кутом в колінах та кульшовому суглобах, виявляється опір м’язів. Поставте діагноз:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома