До Вас звернувся хворий П., 69 років, який скаржиться на головний біль,
періодичний біль в ділянці серця. Хворіє близько 6 місяців. Об’єктивно: шкірні
покриви чисті. Аускультативно: тони серця ритмічні, акцент ІІ тону на аорті. АТ 160\95 мм рт.ст., ЧСС – 84 за хв.. ЕКГ: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка.
Ваш попередній діагноз?
Хвора К., 48 рокiв звернулася до Вас iз скаргами на сильний
головний бiль в потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуації, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об`єктивно: обличчя
гiперемiйоване, межi серця розширенi влiво на 1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ 190/100 мм.рт.ст., пульс напружений ритмiчний. У хворої:
На прийом звернулася жінка 48 р. зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, швидку втомлюваність, фізичну слабкість. Об’єктивно: межі серця розширені вліво. Вислуховується акцент другого тону над аортою. Ps – 95/хв. АТ – 150/90 мм рт. ст. Вкажіть, які додаткові методи обстеження слід призначити жінці?
Ви оглядаєте хворого. Стан середньої важкості. Об’єктивно: АТ-180/100
мм рт.ст., пульс – 82 уд/хв. Скарги на сильний головний біль в потиличній ділянці, шум у вухах, нудоту. Якій препарат доцільно ввести хворому за призначенням лікаря?
До Вас звернулась пацієнтка зі скаргами на напад сильного головного болю, серцебиття, нудоту, блювання. Гіперемія шкіри обличчя, тремтіння всього тіла. Рs -100/хв., АТ – 240/120 мм рт. ст.,межі серця розширені вліво, акцент ІІ тону над аортою. Вкажіть, яке ускладнення виникло.
Виберіть, який з перерахованих симптомів підтвердить II ст. гiпертонiчної хвороби у пацієнта, який знаходиться на диспансерному обліку:
До лікарні доставили хворого 43 років зі скаргами на головний біль, важкість у потиличній ділянці, нудоту, тупий біль в ділянці серця, серцебиття. АТ 210/110 мм рт.ст. Який імовірний діагноз?
Пацієнт 58 років страждає на гіпертонічну хворобу ІІІ ст. Ураження якіх органів та систем виявлять при обстеженні?
Що може спровокувати гіпертонічний криз у пацієнтів з гіпертонічною хворобою?
Пацієнт 60 років страждає на гіпертонічну хворобу ІІІ ст. Які зміни з боку нирок слід очікувати у пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома