Перевірка знання змісту роману у віршах.
Визначити, кому належать слова: "Грицько ж, він міряв не тією міркою.В житті шукав дорогу не пряму.Він народився під такою зіркою,що щось в душі двоїлося йому".
Визначити, кому належать слова:"Ця дівчина... Обличчя, як з ікон.І ви її збираєтесь карати? А що, як інший вибрати закон,—не з боку вбивства, а із боку зради".
Визначити, кому належать слова: "Людській душі цей злочин осоружний.Не виправдання навіть і любов.Дожитися, щоб так погиб хорунжий,що ніяк похилити хоругов!"
Про кого говорять?"А сам він дід старезний, полотняний.А в нього сива борода, як дим.Розказує про Кафу, полонянок,про те, в які походи він ходив".
Визначити, про кого слова:"А якось їхав через Ворсклу возом,чи задрімав, чи так не додививсь,і в Іордань, затягнену морозом,вночі з конем і возом проваливсь..."
Коли говорив Гриць ці слова до Марусі?" Марусю! — каже.— Я прийшов навіки. Я на коліна стану, ти простиш?"
На захист Марусі у листі від гетьмана викладені усі аргументи, ОКРІМ
Хто кому радить? "То ви б усе взяли та й написали,та й був би слід по вашому життю.— Я написав, так торбу в мене вкрали,і всі мої папіруси тю-тю".
Мандрівному дяку належать усі репліки, ОКРІМ
Чия передана розмова? "Порадьте, діду, ви ж їй наче батько.Невже ж вона й загине так сама!— В такій біді ніхто вже не порадько.Немає ради. Ради тут нема".
Хто кому говорить?"Панове! Ви і ми—це рівні два народи.В боях рішили спір, і вільні ми тепер.Ви, значить, принесли до нас свої клейноди.Свого орла також. А нащо нам орел?"
Вислів"В житті найперше — це притомність духа,тоді і вихід знайдеться з нещасть".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома