Про яке явище в суспільно-політичному житті республіки 1930-х рр. писав М. Хрущов?«По Україні наче Мамай пройшов. Не було… ні секретарів обкомів партії в республіці, ні голів облвиконкомів. Навіть секретаря Київського міськкому не було».
Про який судовий процес ідеться в цитованому документі?«На лаву підсудних сіло 45 осіб: академіки, професори, лікарі, священики, письменники, студенти та викладачі вищої школи, вчителі. Основним обвинувачуваним влада зробила віце-президента ВУАН С. Єфремова. Звинувачувальний вирок зайняв кілька номерів столичної газети “Вісті ВУЦВК”».
У наведеному уривку Р. Конквест, автор книги «Великий терор» вказав: «Терор був настільки загальним і настільки “скорострільним”, що законні органи влади розпалися. В українському ЦК більше не було кворуму; не існувало органу, що призначав уряд. Наркоми, що призначалися нерегулярно, з’являлись у наркоматах на тижні чи навіть на дні і потім щезали. Безпрецедентний удар по політичному керівництву означав повну руйнацію української партії. …навіть формальна партійна і радянська робота завмерла».
"Шахтинська справа" відбулася у:
Хто із перерахованих осіб був репресований як учасник "Спілки визволення України" (Три прізвища)
Прочитайте уривок із тексту і позначте, про яку справу в ньому йдеться."У липні 1929 р. почалися арешти провідних українських науковців та інших представників інтелігенції, звинувачених у приналежності до таємної організації; у березні-квітні 1930 р. в Харкові відбувався судовий процес над 45 членами цієї організації; на лаві підсудних опинилися академіки С.Єфремов і М.Слабченко, історик О.Гермайзе, педагог В.Дурдуківський, філолог Г.Голоскевич та ін.Цю справу сфабрикували каральні органи; підсудні були опозиційно налаштовані до радянської влади, але вони не створювали жодних підпільних організацій; метою процесу було обґрунтувати переслідування української інтелігенції та скомпроментувати політику "українізації"; звинувачених засудили до різних термінів ув'язнення, а згодом майже всі вони загинули в таборах".
Репресії тоталітарного режиму, що дістали назву "Великий терор", проходили в:
Назвіть мотиви, які переслідували діячі СРСР влаштовуючи Голодомор в Україні 1932-1933 рр.?
Хто такі куркулі (рос. кулаки)?
Назвіть заходи, які вчинила радянська влада, щоб вчинити Голодомор в Україні 1932-1933 рр.? (три правильні)
Арешти, розстріли і переселення значної кількості людей, що здійснювали державні органи влади:
Постанову СРСР "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної власності" в народі назвали:
У якому році почався голод?
Вкажіть причини голодомору (три вірних відповіді)
Як називалася постанова уряду СРСР, видана 7 серпня 1932 року ?
Куди заносили села та райони, які не бажали коритися більшовицькій владі?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома