Про який судовий процес йде мова? "Підсудних привозили з тюрми не в "чорних воронках", а в звичайних автобусах, ніби на прогулянку. На сцені в перервах підсудним підносили чай з тістечками. Організатори явно перегравали...Особливо ці масні й демонстративно великі солодощі, кондитерські вершини тодішнього щасливого життя, тут були не до речі. Проте думаю, що відкинути, відсунути їх підсудний академік Сергій Єфремов, людина великої гідності, не міг. Не могли й інші"...
Коли відбувся судовий процес, про який йде мова в джерелі? "Підсудних привозили з тюрми не в "чорних воронках", а в звичайних автобусах, ніби на прогулянку. На сцені в перервах підсудним підносили чай з тістечками. Організатори явно перегравали...Особливо ці масні й демонстративно великі солодощі, кондитерські вершини тодішнього щасливого життя, тут були не до речі. Проте думаю, що відкинути, відсунути їх підсудний академік Сергій Єфремов, людина великої гідності, не міг. Не могли й інші"...
Виберіть твердження, яке розкриває зміст судового процесу описаного у джерелі. "Підсудних привозили з тюрми не в "чорних воронках", а в звичайних автобусах, ніби на прогулянку. На сцені в перервах підсудним підносили чай з тістечками. Організатори явно перегравали...Особливо ці масні й демонстративно великі солодощі, кондитерські вершини тодішнього щасливого життя, тут були не до речі. Проте думаю, що відкинути, відсунути їх підсудний академік Сергій Єфремов, людина великої гідності, не міг. Не могли й інші"...
На яку особливість суспільно-політичного життя 1930-х рр. вказує джерело? "На сцені висить портрет Сталіна. Доповідач говорить про Сталіна. Хор співає про Сталіна. Артисти декламують вірші про Сталіна. Що це таке? Відповідь: вечір, присвячений пам"яті Т. Шевченка".
Вкажіть причини масових репресій в Україні:
З даного переліку виберіть поняття, які можна використати для відображення Великого терору в Україні:
З яким географічним об"єктом пов"язані імена: Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Валер"ян Підмогильний...
З даного переліку виберіть керівників ДПУ-НКВС, які здійснювали репресії в Україні:
Про яке явище в суспільно-політичному житті республіки 1930-х рр. писав М. Хрущов?«По Україні наче Мамай пройшов. Не було... ні секретарів обкомів партії в республіці, ні голів облвиконкомів. Навіть секретаря Київського міськкому не було».
У наведеному уривку Р. Конквест, автор книги «Великий терор»
вказав: «Терор був настільки загальним і настільки “скоро
стрільним”, що законні органи влади розпалися. В українському ЦК більше не було кворуму; не існувало органу, що призначав уряд. Наркоми, що призначалися нерегулярно, з’являлись у наркоматах на тижні чи навіть на дні і потім щезали. Безпрецедентний удар по політичному керівництву означав повну руйнацію української партії. ...навіть формальна партійна і радянська робота завмерла».
Конституція Української РСР 1937 р. законодавчо закріплювала:
С. Косіор, виступаючи на з’їзді КП(б)У, заявив, що «На Україні класова боротьба більш напружена, ніж в інших містах, і ворог - куркуль, націоналіст — у нас більш досвідчений, лютіший, ніж де б то не було в інших республіках і областях Союзу». Ця теза стала теоретичним підґрунтям для здійснення в республіці:
В який період радянського будівництва масштабних репресій зазнали священники та чому?
Здійснення масових репресій вимагало від влади місць для утримання ув"язнених "ворогів народу". Яку структуру було створено для цього:
Зміна столиці УСРР відбулася:
Вкажіть правильні твердження:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома