1. (ЗНО, 2017)Амплітуда коливань тіла на пружині дорівнює 0,5 м. Визначити шлях, який проходить це тіло за п’ять періодів коливань.
Тягарець масою 500 г здійснює вертикальні коливання на пружині жорсткістю 200 Н/м. Визначте амплітуду коливань, якщо на відстані 4 см від положення рівноваги швидкість тягарця становить 0,6 м/с
Точка здійснює гармонічні коливання за законом x = A cos(ωt)
У певний момент часу зміщення точки x1 = 5 см, її швидкість v1 = 20 см/с, а прискорення α1 = –80 см/с2. Визначте циклічну частоту коливань.
(ЗНО, 2017)Сталева та дерев’яна кульки однакового радіуса підвішені на однакових довгих нерозтяжних нитках. Їх відводять убік на однакову невелику відстань і відпускають. Яке з наведених тверджень щодо коливань кульок правильне?
(ЗНО, 2018)Під час незатухаючих горизонтальних коливань тіла на пружині внаслідок її стискання зменшується
На рисунку схематично зображено математичні маятники 1 і 2. Період малих вільних коливань математичного маятника 1 дорівнює 1,20 с. Визначте період малих вільних коливань математичного маятника 2.
(ЗНО, 2017)Поперечна хвиля поширюється вздовж натягнутого шнура. Установіть відповідність між характеристиками руху точок на шнурі та точками, позначеними на шнурі буквами.
1. швидкість напрямлена вниз, прискорення угору А. точка А
2. швидкість і прискорення напрямлені вгору Б. точка Б
3. швидкість і прискорення напрямлені вниз В. точка В
4. швидкість напрямлена вгору, прискорення - униз Г. точка Г
Д. точка Д
(ЗНО, 2018)Глибину моря під кораблем вимірюють за допомогою ехолота. Визначте глибину моря під кораблем, якщо час від моменту посилання ультразвуку до моменту прийняття становить 0,6 с. Швидкість звуку в морській воді дорівнює 1400 м/с
(ЗНО, 2019)На поверхні води в озері поширюється хвиля, частота коливань частинок у якій дорівнює 2 Гц. У певний момент часу паперовий кораблик перебуває в найвищому положенні на поверхні води. Визначте найменший проміжок часу , через який кораблик перебуватиме в найнижчому положенні.
(ЗНО, 2017)Тягарець, підвішений до гумової нитки, здійснює вертикальні коливання. На рисунку поруч з лінійкою зображено гумову нитку без тягарця і крайні відхилення тягарця від положення рівноваги в процесі коливань. Визначте максимальну швидкість руху у см/с тягарця під час таких коливань. Ціна поділки лінійки становить 0,5 см. Уважайте, що для гумової нитки виконується закон Гука, прискорення вільного падіння дорівнює 9,8 м/с2.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома