30 січня 1922 року було утворено СРСР
Навесні 1921 року було прийнято рішення про запровадження нової економічної політики і про заміну продподатку продрозкладкою.
"Воєнний комунізм" - це політика більшовиків, що передувала політиці НЕПу. Її основною метою біло утримання власної влади в країні та забезпечення Червоної армії продовольством та іншими необхідними в умовах війни ресурсами.
Протягом 1921-1923 рр. у південних та східних регіонах УСРР спостерігався масовий голод, який, за підрахунками вчених, забрав 3,5 млн осіб
Індустріалізація - це система заходів, спрямованих на прискорений розвиток важкої промисловості з метою технічного переозброєння економіки і зміцнення обороноздатності країни.
Одним із шляхів інтенсифікації (прискорення) виробництва з метою виконання планів п'ятирічки стало соціалістичне змагання між людьми та трудовими колективами.
Олексій Стаханов - металург заводу Азовсталь, який в 1935 році встановив світовий рекорд із виплавки сталі. Ця подія започаткувала так званий "стаханівський рух"
Сталінська колективізація передбачала ліквідацію цілого класу заможних селян, які відмовлялися вступати в колгоспи. Таких людей називали "куркулями" і на них чекали різні форми покарання: позбавлення майна, веселення за межі району їхнього проживання, депортація, ув'язнення, розстріл.
Голодомор 1932-1933 рр був актом геноциду українського народу з боку радянської влади.
У 1925 році було затверджено Конституцію УСРР, якою закріплювалося входження України до складу СРСР.
1929 рік назвали роком "великого перелому". Саме в цьому році Й.Сталін остаточно зосереджує владу у своїх руках після смерті Ленеіна і проголошує курс на форсовану індустріалізацію та суцільну колективізацію.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома