Завдання має чотири варіанти відповідей, із яких тільки одна відповідь є правильною.
Куля рухається зі швидкістю 600 м/с, а потяг - зі швидкістю 72 км/год. Визначте, у скільки разів швидкість руху кулі більша за швидкість руху потяга.
Рух катера між двома пристанями триває 2 год, якщо катер рухається за течією річки, і 4 год, якщо він рухається проти течії. Визначте час руху між цими пристанями за течією дерев'яного іграшкового кораблика, який упав у воду.
Рух катера між двома пристанями триває 2 год, якщо катер рухається за течією річки, і 4 год, якщо він рухається проти течії. Визначте час руху між цими пристанями за течією дерев'яного іграшкового кораблика, який упав у воду.
Колона спортсменів завдовжки 180 м рухається зі швидкістю 3,5 м/с. Тренер пробігає від першого до останнього спортсмена та повертається до голови колони за 110 с, рухаючись в обидва боки з однаковою за модулем швидкістю. Визначте швидкість руху тренера.
Два потяги, які рухаються прямолінійно рівномірно в зустрічних напрямках сусідніми коліями залізниці, проходять один повз одного протягом 25 с. Довжина пасажирського потяга дорівнює 350 м, модуль швидкості його руху - 24 м/с. Визначте модуль швидкості руху товарного потяга, якщо його довжина становить 550 м.
Ширина річки дорівнює 60 м, швидкість течії - 0,6 м/с. Плавець бажає перепливти річку за найменший час. Визначте, на скільки течія знесе плавця під час переправи, якщо швидкість руху плавця відносно води становить 1 м/с.
Ширина річки дорівнює 80 м, швидкість течії - 0,6 м/с. Плавець бажає перепливти річку найкоротшим шляхом. Визначте час переправи плавця, якщо швидкість його руху відносно води становить 1 м/с.
Турист пройшов прямим шляхом 8 км за 1,5 год, а потім ще 2 год рухався таким самим шляхом зі швидкістю 3 км/год. Визначте середню швидкість руху туриста за весь час руху.
Камінець, який кинули з вікна будинку на висоті 5 м, упав на землю на відстані 12 м від стіни будинку. Визначте модуль переміщення камінця, якщо траєкторія його руху лежить у площині, перпендикулярній до стіни будинку.
На рисунку наведено графік залежності проєкція швидкості руху потяга від часу при прямолінійному русі. Визначте інтервал часу, протягом якого модуль прискорення був більшим.
Матеріальна точка рухається вздовж осі Ох. Залежність координати від часу має вигляд x = 4 + 5t - 2t2 (значення всіх величин наведено в СІ). Визначте значення проєкцій початкової швидкості V0x і прискорення ax .
Тіло рухається вздовж осі Ох. За наведеним графіком залежності проєкції швидкості руху тіла від часу визначте формулу залежності проєкції переміщення sx від часу. Значення всіх величин у формулах наведено в СІ.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома