При мікроскопічному дослідженні біоптату з ділянки пухлини слизової оболонки правого бронха встановлений клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді "ракових перлин". Визначте характер патологічного процесу
У хворого, який упродовж тривалого часу зловживав тютюнопалінням, з'явився кашель з виділенням в'язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкірних покривів, за останні два місяці схуднув на 12 кг. При мікроскопічному дослідженні біоптата був встановлений діагноз "плоскоклітинний рак". Визначте характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини
У біоптаті слизової оболонки бронха хворого 50 років, який 20 років страждав на хронічний бронхіт, виявлено стоншення слизової оболонки, кістозно змінені залози, ділянки заміни призматичного епітелію на багатошаровий плоский. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?
У біоптаті слизової оболонки бронха у хворого на хронічний бронхіт були знайдені ділянки багатошарового плоского незроговілого епітелію. Назвіть патологічний процес в слизовій оболонці бронха
У біоптаті бронха хворого, який зловживав палінням, в потовщеній слизовій оболонці оболонці виявлено хронічне запалення і трансформацію одношарового війчастого епітелію у багатошаровий плоский епітелій. Який з процесів найбільш вірогідний?
При гістологічному дослідженні новоутворення шкіри виявлено, що паренхіма сформована з покривного епітелію зі збільшеним числом пластів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму
Хворому зроблена резекція шлунку з приводу раку. При патогістологічному дослідженні виявлено: стінка шлунку потовщена, щільна, нерухома. Пухлина росте ендофітно, пухлинні клітини ростуть в сполучнотканинних прошарках, вражають слизовий, підслизовий і м'язовий шари. Назвіть клініко-анатомічну форму раку
При розтині жінки 33 років виявлено потовщення стінки шлунку в пілоричному відділі (на розрізі шари стінки розрізняються) з розростанням щільної білуватої тканини в підслизовому шарі і дрібними тяжами її в м'язовому шарі. Рельєф слизової оболонки збережений, складки ригідні, нерухомі. Яка макроскопічна форма пухлини в даному випадку?
У хворого при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлене пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер росту пухлини?
Під час бронхоскопії в правому головному бронху виявлена пухлина, яка майже повністю перекриває його просвіт. Вкажіть характер росту цієї пухлини по відношенню до просвіту бронха
При колоноскопії в слизовій оболонці товстої кишки виявлений її дефект з нерівним горбистим дном і нерівними краями, що височіють. Шари стінки кишки в краях і дні дефекту не відзначаються, тканина в краях і дні дефекту біляста, щільна, гомогенна. Встановіть макроскопічну форму пухлини
При гістологічному дослідженні біоптату вагінальної частини шийки матки у хворої 47 років з ерозією, що тривало не гоїться, виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставте діагноз
Хворому 56 років зроблена резекція шлунку з приводу раку; при гістологічному дослідженні пухлини діагностована аденокарцинома з великими ділянками некрозу, множинними свіжими крововиливами і вогнищами гнійного запалення. Виявлені в пухлині зміни свідчать про:
У жінки 46 років під час паліативної операції з приводу раку шлунку встановлена наявність крукенбергівських метастазів в яєчники ("крукенбергівский рак яєчників"). Який з приведених шляхів метастазування привів до ураження яєчників?
Хворий помер від ракової кахексії при первинній локалізації раку в шлунку. На аутопсії тіла померлого виявлена різко збільшена печінка з нерівною поверхнею через наявність безлічі вузлів, які мають на розрізі чіткі межі, округлу форму, сіро-рожевий колір, різну щільність, місцями з ділянками некрозу. Який патологічний процес розвинувся в печінці?
У померлої 42 років, прооперованої минулого року з приводу пухлини шлунку, при розтині яєчник різко збільшений в розмірах, щільної консистенції, білого кольору. При гістологічному дослідженні виявлені атипові епітеліальні клітини, розміщені серед пластів і тяжів сполучної тканини. Яке захворювання має місце в даному випадку?
При ректороманоскопії в прямій кишці виявлені дрібні вузли на тонкій ніжці у слизовій оболонці. При гістологічному дослідженні біоптата слизової оболонки визначаються розростання сполучної тканини і залоз. Про який процес йде мова?
У хворого з'явилася охриплість голосу, під час ларингоскопії визначена пухлина гортані, сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, покритої багатошаровим плоским епітелієм з вираженим зроговінням, без клітинного атипізму. Назвіть пухлину:
У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею, нагадує цвітну капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з безлічі сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію зі збільшеним числом шарів. В епітелії збережена полярність клітин, стратифікація, цілісність базальної мембрани. Який найбільш вірогідний діагноз?
При ендоскопічному дослідженні сечового міхура зроблена біопсія пухлини, що складається з тонких, таких, що галузяться, сосочків, покритих перехідним епітелієм. Назвіть пухлину
При гістологічному дослідженні видаленого новоутворення шкіри виявлені гніздові скупчення і тяжі атипових клітин багатошарового плоского епітелію, вростаючих у підлеглу тканину. Який діагноз можна припустити?
При мікроскопічному дослідженні біоптата шийки матки виявлена клітинна і ядерна атипія багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові "перлини" в глибині епітеліальних пластів. Ваш діагноз?
У літньої жінки з метрорагією в менопаузі при патогістологічному дослідженні в зішкрібі слизової оболонки шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих "ракових перлин". Ваш діагноз?
Чоловік 40 років, що страждав на хронічний бронхіт, помер від виснаження. На розтині в легенях у просвіті бронхів виявлено ендофітно розташоване утворення слизової оболонки світло-сірого кольору. При мікроскопічному дослідженні серед розростань атипового плоского епітелію виявлені "ракові перлини". Ваш діагноз?
При мікроскопічному дослідженні бронхобіоптату визначена пухлина, яка побудована з гніздоподібних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями з характерними "перлинами". Ваш діагноз?
У жінки 45 років при дослідженні біоптата шийки матки виявлений значний поліморфізм клітин багатошарового плоского епітелію, наявність патологічних мітозів клітин і рогових "перлин" в глибині епітеліальних пластів. Ваш діагноз:
У хворого 67 років з клінічним діагнозом "хронічний бронхіт, пневмосклероз, серцево-легенева недостатність" узятий біоптат із підозрілої ділянки слизової оболонки правого головного бронха. Гістологічно встановлений клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді "ракових перлин". Якому патологічному процесу відповідають вказані гістологічні зміни?
При мікроскопічному дослідженні бронхобіопсії виявлена пухлина, побудована з гніздових скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями з характерними "перлинами". Ваш діагноз?
У біоптаті з правого головного бронха 63-річного чоловіка, курця, виявлена пухлина, яка складається з груп атипових епітеліальних клітин, які проникають через базальну мембрану в слизовий шар, формуючи "гнізда" і тяжі, в центральних частинах яких розташовані концентричні, яскраво-еозинофільні маси. Діагностуйте захворювання
При гістологічному дослідженні пухлини шлунку виявлена безліч перстнеподібних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку
Хворій 57 років зроблена резекція шлунку з приводу хронічної виразки, яка кровоточить. При гістологічному дослідженні зрізів зі значно потовщеного краю виразки: хаотичні розростання залозистих структур різної форми і величини, які поширюються в м'язовий шар стінки шлунку. Залози утворені клітинами з незначними ознаками клітинного атипізму, у багатьох визначається многорядность епітелію, руйнування базальних мембран. Який гістологічний діагноз найбільш можливий?
При дослідженні біоптата зі слизової оболонки шлунку виявлені ознаки тканинного і клітинного атипізму, що дозволило встановити діагноз: "аденокарцинома". Які з перерахованих ознак стали вирішальними в постановці діагнозу?
При гістологічному дослідженні вузла у видаленій молочній залозі серед строми виявлені різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів в центрах комплексів. Клітини з великими ядрами, наявністю атипових митозов. Поставте діагноз
При мікроскопічному дослідженні біоптата легенів виявлені атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легенів має місце у хворого?
У хворої 55 років з'явилися рецидивуючі маткові кровотечі. Було проведено діагностичне вискоблювання порожнини матки. У зішкрібі ендометрія серед елементів крові визначаються залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповими клітинами з гіперхромними ядрами і численними мітозами (у тому числі й патологічними). Про який процес можна думати?
У хворого на малій кривизні у препілоричному відділі виявлено утворення кратероподібної форми. Із крайової ділянки взята біопсія. Гістологічно утворення представлене залозистоподібними структурами різної форми і величини, вростаючими в навколишню тканину, з вираженим атипізмом клітин. Назвіть гістологічний варіант цієї пухлини
При мікроскопічному дослідженні биоптата з товстої кишки виявлені атипові залізисті структури різної форми і розміру. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, визначаються патологічні митозы. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз?
При гістологічному дослідженні зішкрібу слизової оболонки матки у хворої 54 років з клінічним діагнозом "порушення оваріально-менструального циклу" виявлені розростання атипових залозистих структур, які складаються з клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів, атипією. Атипові залозисті структури вростають в міометрій. Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічно зміни?
У біоптаті пухлини молочної залози виявляються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строма виражена слабко, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановіть діагноз
При гістологічному дослідженні біоптатів, узятих з потовщених країв виразки шлунку, виявлені невеликі гніздові скупчення різко атипових гіперхромних невеликих епітеліальних клітин, розташованих серед дуже розвиненої строми. Визначте пухлину
Хворий 58 років надійшов з кровохарканням у торакальне відділення; при бронхоскопії виявлено звуження правого головного бронха внаслідок розростання сіро-білої тканини. При біопсії виявлена пухлина, що складається з дрібних, овальної і округлої форми клітин з гіперхромними ядрами з мізерною цитоплазмою, що створюють враження "голих ядер"; клітини пухлини ростуть пластами, тяжами. Гістологічна будова пухлини свідчить про:
При дослідженні гастробіоптату хворого 59 років, який страждає упродовж 23 років на виразкову хворобу шлунку, виявлені гіперхромні клітини з вираженим атипізмом, що ростуть серед пластів і тяжів грубоволокнистої сполучної тканини, з явним переважанням стромального компоненту. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
При гістологічному дослідженні злоякісної пухлини молочної залози виявлено, що пухлина побудована з низькодиференційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, розділені між собою прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант раку
Чоловік 45-ти років звернувся до лікаря з приводу бляшкоподібного утворення на шиї. У біоптаті шкіри гістологічно виявлені пухлинні клітини, що розташовані гніздами, мають круглу й овальну форму з вузьким обідком базофільної цитоплазми, і схожі на клітини базального шару епідермісу. Як називається пухлина у пацієнта?
У жінки через 6 місяців після пологів розвинулася маткова кровотеча; при гінекологічному огляді в порожнині матки виявлена тканина темно червоного кольору з множинними порожнинами, що нагадує "губку". При мікроскопічному дослідженні пухлини в лакунах крові виявлені атипові світлі епітеліальні клітини Лангханса і велетенські клітини синцитіотрофобласту. Вкажіть пухлину
У жінки 25-ти років через 4 тижні після аборту з'явився кашель, температура тіла підвищилася до 37,8oС. На рентгенограмах в легенях виявлені вогнища затемнення з обох боків. Упродовж 10-ти днів хвора отримувала антибіотики, але без ефекту. Зроблена крайова резекція легені. У препараті знайдена пухлина, яка складається з клітин цитотрофобласта і поліморфних велетенських елементів синцитіотрофобласта з високою мітотичною активністю: строма пухлини відсутня, множинні крововиливи. Діагноз за гістологічною картиною:
При інтраопераційній біопсії молочної залози виявлені ознаки тканинного атипізму, що виражаються в порушенні співвідношення паренхіми та строми з переважанням останньої, з залозистими структурами різних розмірів і форми, що вистелені одношаровим проліферуючим епітелієм. Ваш діагноз
Чоловік 75 років звернувся до лікаря з приводу вузлика, що з'явився на шкірі нижньої повіки. При гістологічному дослідженні видаленого вузлика виявлено: комплекси дрібних атипових епітеліальних клітин, переважно призматичної форми, з гіперхромними ядрами і вузьким обідком цитоплазми, розташованих перпендикулярно до базальної мембрани у вигляді частоколу, значне число мітозів. Гістологічна картина новоутворення характерна для:
Жінці 32 років проведена секторальна резекція молочної залози з наявністю пухлинного вузла діаметром 2,0 см, щільного, з чіткими контурами, на розрізі біло-рожевого кольору. На гістологічних зрізах паренхіма пухлини представлена залозами різної форми, вистеленими одним або декількома пластами дрібних темних епітеліоцитів без клітинного атипізму. Строма пухлини різко переважає над паренхімою, представлена щільною волокнистою сполучною тканиною. Вкажіть найбільш можливий гістологічний діагноз пухлини
При бронхоскопії у хворого 62 років у початковому відділі верхньодольового бронха правої легені виявлене поліпоподібне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні визначається пухлина, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітини розташовуються пластами і тяжами. Вкажіть, який з перерахованих видів пухлин найбільш можливий?
У хворої 45 років визначені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні матеріалу біопсії з лімфатичного вузла виявлений метастаз перстневидно-клітинного раку. Вкажіть найбільш вірогідну локалізацію первинної пухлини
Хвора прооперована з приводу пухлини матки, макроскопічно представленої губчастим строкатим вузлом у міометрії. Гістологічно виявлені великі світлі епітеліальні клітини, серед яких багато темних поліморфних клітин. Строма відсутня, судини мають вигляд порожнин, що вистелені пухлинними клітинами. Визначаються множинні крововиливи. Визначте виявлену пухлину?
При розтині трупа чоловіка 63 років, який помер від раку легені, виявлені множинні метастази. Які з них можна розцінити як імплантаційні (контактні) за механізмом розвитку?
У хворого внаслідок обтурації середньодольового бронха вузлом м'якої консистенції утворився ателектаз середньої долі правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлено розростання залозистого атипового епітелію з патологічними мітозами, інфільтрацією у підлеглі тканини і хрящ. Якому захворюванню найдостовірніше відповідають ці дані?
У жінки 38 років у товщі привушної залози виявлена пухлина, яка складається з окремих вузликів, розділених прошарками сполучної тканини. Патогістологічно виявлені клітини епідермоїдного типу, які утворюють солідні структури. Клітини формують тяжі, які вистилають порожнини, заповнені слизом. Третім елементом пухлини є дрібні клітини з гіперхромними ядрами. Про яку пухлину слід думати?
У хворого на шкірі обличчя поступово розвинулась бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні биоптата виявлені розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Який найбільш вірогідний діагноз?
У чоловіка 62 років видалили нирку, в якій при макроскопічному дослідженні виявлена пухлина у вигляді вузла діаметром до 8 см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно пухлина складається зі світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, з помірно вираженим інвазивним ростом. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Поставте діагноз
У жінки 39-ти років відзначається мокнуття в ділянці соска молочної залози, наявність неглибокої виразки з запальною гіперемією і набряком шкіри. При гістологічному дослідженні біоптата цієї ділянки в ростковому шарі потовщеного епідермісу виявлені атипові клітини зі світлою і оптично порожньою цитоплазмою, з відсутністю міжклітинних містків. Такі клітини знайдені і в гирлі великих протоків залози. Який найбільш вірогідний діагноз?
Хвора 46 років доставлена в клініку зі спонтанним переломом гілки нижньої щелепи. У місці перелому кістка заміщена щільною білястого кольору тканиною з бурими включеннями. При патогістологічному дослідженні виявлені епітеліальні острівці округлої форми, відмежовані циліндричними та кубічними епітеліоцитами. У центрі - полігональні, зірчасті, овальні клітини, які утворюють сітку. Як називається ця пухлина?
Хворий звернувся до лікаря з приводу пухлиноподібного утворення на передній поверхні грудної клітки, яке пальпується у вигляді рухливого вузла. Пухлина видалена. Макроскопічно вона має чіткі межі, покрита капсулою, на розрізі волокнистої будови, сіро-рожевого кольору. Гістологічно виявлений тканинний атипізм. Вкажіть вид пухлини за клінічним перебігом
У матці, видаленій оперативним шляхом, виявлена щільна пухлина, яка має чіткі межі, псевдокапсулу і тканинний атипізм. Виходячи з вказаної морфології вкажіть, яка ця пухлина за клінічним перебігом?
У молодої жінки видалили пухлину дистального кінця стегнової кістки, яка швидко росла. Макроскопічно: пухлина строкатого виду - від біло-сірого до коричнево-червоного кольору, рихлої консистенції. Мікроскопічно: основний тканинний компонент пухлини представлений кістковими й остеоїдними структурами, вистеленими атиповими остеобластами з патологічними мітозами; безліч тонкостінних судин. Який найбільш вірогідний діагноз?
При макроскопічному дослідженні пухлина матки м'якої консистенції, з крововиливами і ділянками некрозу, на розрізі нагадує «риб'яче м'ясо». При гістологічному дослідженні встановлені ознаки вираженого клітинного і тканинного атипізму, зустрічаються клітини з патологічними фігурами мітозів. Поставити діагноз
Через декілька років після забиття ліктя у хлопчика 12 років з'явилося пухлиноподібне розростання в області епіфізу плечової кістки, що не має чітких меж. При дослідженні біоптата виявлена велика кількість поліморфних клітин остеобластичного типу з великою кількістю патологічних мітозів. Визначте діагноз
У шкірі виявлена щільна, рухлива, чітко відмежована від навколишніх тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно представлена хаотично переплетеними колагеновими волокнами, клітин мало. Назвіть пухлину?
У молодої людини в м'яких тканинах лівого стегна з'явилося безболісне новоутворення без чітких меж. Макроскопічно утворення нагадує риб'яче м'ясо, гістологічно складається з незрілих фібробластоподібних клітин з множинними мітозами та проростанням у м'язи. Ваш діагноз?
У чоловіка 50 років видалена пухлина стінки товстої кишки. Мікроскопічно вона представлена пучками колагенових волокон різної товщини і форми, що йдуть в різних напрямках і невеликої кількості мономорфних клітин веретеноподібної форми, розподілених нерівномірно серед волокон. Клітинний атипізм не виражений. Як називається ця пухлина?
У товщі шкіри виявлена щільна, рухлива освіта. Мікроскопічно освіта представлена хаотично розташованими пучками колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Вкажіть пухлину?
У хворого на стегні є вузол, розташований у товщі м'язів. На розрізі вузол білястого кольору, волокнистий, без чітких меж. Мікроскопічно: пухлина складається з фібробластоподібних поліморфних клітин з великою кількістю мітозів і колагенових волокон. Дайте назву пухлині
Під час операції з приводу запаленого апендикса, який розташований під печінкою, хірург випадково виявив в стінці шлунку хворого чітко відмежований вузол щільної консистенції, сірого кольору, волокнистий на розрізі, діаметром 3,0 см. При мікроскопічному дослідженні: тканина вузла (при забарвленні пікрофуксином за Ван-Гізоном) складається з пучків веретеноподібних клітин без клітинного атипізму, які йдуть у різних напрямках і мають жовтий колір. Між ними зустрічаються невеликі прошарки сполучної тканини червоного кольору. Для якої пухлини шлунку характерні ці морфологічні зміни?
Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизовою оболонкою визначені багаточисельні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від навколишньої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури з явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?
У патологоанатомічну лабораторію для дослідження доставлена матка хворої. У товщі міометрія виявлені 5 вузлів різного розміру, з чіткими межами, щільної консистенції, на розрізі сірого кольору, волокнистої будови. Мікроскопічно при забарвленні пікрофуксином за Ван-Гізоном виявлені різної товщини пучки веретеноподібних клітин, які йдуть у різних напрямках і забарвлені в жовтий колір. Між ними широкі прошарки сполучної тканини червоного кольору. Така морфологічна картина найбільш відповідає:
У хворого 75 років з позачеревної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6см. Мікроскопічно представлена анаплазованими жировими клітинами з ознаками клітинного атипізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні потворні клітини, які мають в цитоплазмі жирові крапельки. Який найбільш вірогідний діагноз?
У чоловіка 36 років в заочеревинному просторі виявлено пухлиноподібне утворення розміром 17х15 см із проростанням його у брижу, яке цілком видалити хірург не зміг. Макроскопічно: тканина утворення на розрізі жовтувата, м'яка, з вогнищами некрозу. При мікроскопічному дослідженні виявлені клітини з вираженим поліморфізмом ядер, з наявністю патологічних мітозів, цитоплазма клітин світла та дрібновакуолізована, при фарбуванні суданом вакуолі дають позитивну реакцію. Визначте пухлину
При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, розділені нерівномірними прошарками сполучної тканини. Поставити діагноз
Під шкірою піднижньощелепної ділянки у жінки 55 років виявлене рухливе утворення 1,0x0,7 см з чіткими межами, тістоподібної консистенції, з повільним ростом. При гістологічному дослідженні утворення визначаються ліпоцити, які формують часточки, відмежовані тонкими прошарками сполучної тканини з судинами. Встановити діагноз
У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см з субсерозною локалізацією, темно-червоного кольору, на розрізі представлена порожнинами зі значним вмістом крові. Поставити попередній діагноз
У дитини на шкірі передпліччя є синюшний вузол з горбистою поверхнею. Мікроскопічно вузол складається з судин капілярного типу, що галузяться, з вузькими просвітами, базальною мембраною з ендотелієм і перицитами. Назвіть пухлину
У дитини 6 місяців на шкірі шиї виявлений плоский вузол червоного кольору, при натисканні склом вузол стає бліднішим. Який найбільш вірогідний діагноз?
При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з численних щілиноподібних порожнин, заповнених рідкою кров'ю і згортками. стінка їх вистелена сплощеним ендотелієм. Поставити діагноз
У дитини 5 років на обличчі видалена пухлина у вигляді нечіткого вузла діаметром 3 см з гладкою поверхнею, червоного кольору, при натисканні вузол бліднішає. При мікроскопічному дослідженні паренхіма пухлини представлена ендотеліальними клітинами, що утворюють судини капілярного типу з широкими просвітами, заповненими кров'ю, а строма - невеликою кількістю сполучної тканини. Клітинний атипізм не виражений. Про яку пухлину можна думати?
При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з чисельних щілиноподібних порожнин, вистелених сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров'ю. Поставити діагноз
У пухлині, видаленій з черевної порожнини, виявлені волосся і зуби. До яких з пухлин по гістогенезу віднесене це утворення?
У хворої 24 років видалена пухлина яєчника, представлена кістою, діаметром 8 см. При патогістологічному дослідженні стінки кісти виявлено наявність жирової, хрящової і нервової тканин, волосся. Яка це пухлина по гістогенезу?
При розтині дитини 3 років в мозочку визначається пухлина, що не має чітких меж з навколишньою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з гіперхромними ядрами. Ваш діагноз:
На розтині дитини 5 років в області черв'яка мозочка виявлений вузол d-2 см, м'якої консистенції, без чіткої межі, сіро-рожевого кольору, з ділянками крововиливу. Гістологічно пухлина складалася з мономорфних дрібних округлих клітин з великим ядром. Про яку пухлину можна думати?
У хворого 21 року видалена пухлина лобної частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, нечітко обмежена від навколишньої тканини. На розрізі - однорідного виду, гістологічно складається з клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетення. Про яку пухлину йде мова?
З кукси ампутованої нижньої кінцівки видалена пухлина в капсулі, діаметром 2 см, мікроскопічно складається з веретеноподібних клітин мономорфного виду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами "палісадні" структури. Який з перерахованих видів пухлин найбільш вірогідний?
При розтині жінки 62 років в порожнині черепа виявлений вузол, пов'язаний з твердою мозковою оболонкою, діаметром 6 см, щільної консистенції, з чіткими межами, що гістологічно складається з ендотеліоподібних клітин, які утворюють гніздові скупчення і мікроконцентричні структури, псамомні тільця. Яку пухлину лікар виявив при розтині?
На шкірі плеча видалена пухлина, що має вигляд синьо-чорного м'якого вузла, що проростає в дерму. Мікроскопічно пухлина побудована з меланобластів - поліморфних клітин, що містять у цитоплазмі пігмент бурого кольору. Пухлина характеризується безліччю патологічних митозов, наявністю вогнищ крововиливів і некрозу. Назвіть пухлину
Для патогістологічного дослідження доставлене очне яблуко: у сітківці ока в проекції очного нерва пухлина 1х1 см, щільної консистенції, коричневого кольору. Мікроскопічно пухлина складається з поліморфних клітин з прозорою цитоплазмою, згрупованих в альвеолярні структури, з наявністю патологічних мітозів, місцями з накопиченням бурого пігменту. Ваш діагноз:
У чоловіка 46 років на шкірі визначалася пляма, яка мала темний колір, клінічно не турбувало. З часом пляма почала збільшуватися, з'явився біль, змінився колір (чорно-коричневий), пальпувався вузлик. При гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких містила пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йде мова?
Для гістологічного дослідження доставлено очне яблуко, в судинній оболонці якого виявлено пухлиноподібне утворення 1х0,4 см чорного кольору. У клітинах - множинні патологічні мітози і в цитоплазмі багатьох з них визначається пігмент жовто-бурого кольору. Ваш діагноз?
На розтині хлопчика 14 років, померлого від крововиливу в головний мозок, виявлені: численні свіжі точкові і плямисті крововиливи в шкірі, слизових і серозних оболонках; збільшена дрябла селезінка (маса 300,0 г) червоного кольору на розрізі; збільшені медіастинальні і заочеревинні лімфатичні вузли блідо-сірого кольору на розрізі з легким рожевуватим відтінком; малиново-червоний кістковий мозок плоских і трубчастих кісток. Виявлені на розтині зміни свідчать на користь:
При гістологічному дослідженні біоптату печінки виявлена дифузна інфільтрація печінки поліморфними дрібними клітинами з помірним обідком цитоплазми. У гепатоцитах: жирова дистрофія. Про яке захворювання слід думати?
При розтині трупа чоловіка 48 років: кістковий мозок плоских кісток, діафізів і епіфізів трубчастих кісток соковитий, сіро-червоний або сіро жовтий гноєвидний (піоїдний кістковий мозок). Селезінка масою 7 кг. На розрізі вона темно червоного кольору, з ішемічними інфарктами. Усі лімфатичні вузли збільшені, м'які, сіро-червоного кольору. У печінці жирова дистрофія й лейкемічні інфільтрати. Ваш діагноз?
При клінічному обстеженні 15-річного підлітка в периферичній крові - лейкоцитоз (до 70 тис. лейкоцитів) з різким збільшенням числа бластних клітин і наявністю невеликої кількості зрілих елементів за відсутності перехідних дозріваючих форм, анемія, тромбоцито- та нейтропенія. На шкірі і слизових оболонках - петехіальні крововиливи. Незважаючи на антибактеріальну терапію, стан хворого прогресивно погіршувався, і при наростаючих явищах інтоксикації він помер. На аутопсії кістковий мозок губчастих і трубчастих кісток із зеленуватим (гноєвидним) відтінком. Лімфатичні вузли не збільшені, маса селезінки біля 600 г. Ваш діагноз?
При розтині трупа в різних ділянках тіла виявлені збільшені соковиті, частково зрощені лімфовузли, які утворюють скупчення розміром до 9-12 см3. Селезінка збільшена. Кістковий мозок червоного кольору. У крові переважають лімфобласти. Про яке захворювання йде мова?
У померлого чоловіка 30 років на розтині виявлена збільшена селезінка (вага 900 г), збільшена печінка (вага 4000г), збільшені лімфатичні вузли, кістковий мозок діафізу стегна соковитий, малиново-червоного кольору. Мікроскопічно в печінці визначаються густі інфільтрати переважно за ходом портальних трактів, що складаються з незрілих кровотворних клітин з округлим ядром і вузьким обідком цитоплазми. Про яке захворювання можна думати?
У головному мозку виявлені множинні точкові крововиливи і вогнище крововиливу діаметром 1см в довгастому мозку. Кістковий мозок хребців на розрізі сіро-зеленого відтінку. Лімфовузли трохи збільшені. Селезінка масою 7 кг. Про яке захворювання треба думати?
При патогістологічному дослідженні матеріалу біопсії печінки чоловіка 70 років, у якого в крові виявлена велика кількість лімфоцитів і пролімфоцитів, встановлено: множинні скупчення вказаних клітин переважно між печінковими часточками. Для якого захворювання характерні вищезгадані прояви?
У дитини 7 років з'явилися слабкість, носові кровотечі, численні петехії на шкірі, лихоманка, до якої приєдналися явища менінгіту. У крові кількість лімфоцитів збільшена до 50 тис, з них 80% - лімфобласти. Ваш діагноз?
При розтині померлого виявлена гіперплазія кісткового мозку плоских і трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегаліям(6 кг), гепатомегаліям(5 кг), збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?
Смерть 7-річного хлопчика настала внаслідок гострої постгеморагічної анемії, обумовленої профузною кровотечею з шлунково-кишкового тракту. В ході патологоанатомічного дослідження виявлено: макроскопічно - недокрів'я внутрішніх органів, збільшення різних груп лімфатичних вузлів, тимомегалия, помірно виражена гепатоспленомегалія, яскраво-червоний кістковий мозок; мікроскопічно - гіперцелюлярний кістковий мозок з мономорфним інфільтратом з бластних клітин, дифузно-осередкові пухлинні інфільтрати в печінці, селезінці, лімфатичних вузлах, оболонках і речовині головного мозку. Діагностуйте захворювання
У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу і вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітини Березовського-Штернберга) і одноядерні клітини, також великих розмірів. Ваш діагноз?
При розтині хворого виявлено системне збільшення лімфатичних вузлів з утворенням пухлинних конгломератів. Селезінка збільшена, на розрізі строката: на червоному фоні пульпи множинні дрібні вогнища жовто білого й сіруватого кольору. Якому захворюванню найімовірніше відповідають описані ознаки?
У пацієнтки 17 років при огляді стоматологом були виявлені збільшені підщелепні і шийні лімфатичні вузли. При мікроскопічному дослідженні збільшеного лімфатичного вузла виявлено: типова будова стерта, клітинна популяція гетерогенна, множинні одноядерні клітини великого розміру (клітини Березовського-Штернберга) також знайдені ділянки некрозу і вогнища склерозу. Про яке захворювання свідчать зміни?
У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені вогнища проліферації лімфоїдної тканини з наявністю велетенських клітин Березовського-Штернберга та еозинофілів, вогнища некрозу і фіброзу. Яке захворювання найбільш достовірне в цьому випадку?
При дослідженні біоптата лімфатичного вузла поставлено діагноз "Лімфогранулематоз". На підставі наявності яких клітин був поставлений діагноз?
Під час огляду стоматологом у хлопчика 16 років були знайдені збільшені підщелепні шийні лімфатичні вузли. Була проведена біопсія. Мікроскопічно в лімфатичних вузлах було виявлено: стертість малюнка, клітинна популяція гетерогенна, є присутніми великі клітини з багаточасточковими ядрами, множинні одноядерні клітини великого розміру, еозинофільні та нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити, крім того, знайдені ділянки некрозу і вогнища склерозу. Вкажіть захворювання
При гістологічному дослідженні лімфовузла хворого 18 років, узятого в ділянці заднього трикутника шиї, морфолог виявив скупчення клітин, серед яких зустрічаються одиничні багатоядерні клітини Березовського- Штернберга, великі клітини Ходжкіна, малі клітини Ходжкіна і багато лімфоцитів, одиничні плазматичні клітини, еозинофіли. Вкажіть захворювання?
У жінки 22 років виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі визначаються лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі вогнища казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?
При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний малюнок вузла стертий за рахунок атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю велетенських клітин Березовского-Штернберга, є ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни?
У хворого на шиї виявлені спаяні між собою лімфовузли щільної консистенції. При гістологічному обстеженні видаленого лімфовузла відзначається проліферація ретикулярних клітин, наявність клітин Березовського-Штернберга, клітин Ходжкіна. Про яке захворювання йде мова?
При томографії у хворого в середостінні виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібне утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин. Ваш діагноз?
У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах і спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких узятий біоптат. Мікроскопічно виявлено: атипові клітини, серед якихпереважають клітини Ходжкіна і велетенські клітини Рід-Березовського Штернберга, є присутніми лімфоцити, еозинофіли; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам?
У збільшеному шийному лімфатичному вузлі дівчинки 14 років мікроскопічно було виявлено: тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу і вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітини Березовського-Штернберга) і одноядерні клітини також великих розмірів. Діагностуйте захворювання
Пацієнт 47 років скаржиться на загальну слабкість, швидку втомлюваність, нічну пітливість, t тіла 39.8 С. При огляді: збільшені шийні лімфовузли, щільні на дотик, спаяні між собою, селезінка збільшена. Мікроскопічно: малюнок лімфовузла стертий, велика кількість проліферуючих лімфоцитів з поодинокими гістіоцитами. Спостерігаються великі клітини з часточковим ядром - клітини Березовського-Штернберга. Ваш діагноз
При дослідженні біоптату збільшеного шийного лімфатичного вузла виявлено стертість малюнка, тканина лімфовузла представлена великою кількістю проліферуючих лімфоцитів з домішкою одиничних клітин Березовського-Штернберга. Вкажіть захворювання
При гістологічному дослідженні лімфатичного вузла виявлене дифузне розростання лімфоїдних клітин з домішкою еозинофілів і атипових гістіоцитів, одиничні велетенські клітини з двома і більше ядрами, вогнища некрозу і склерозу. Ваш діагноз:
У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні виявлені збільшені в розмірах і спаяні між собою лімфатичні вузли, які були узяті для гістологічного дослідження. Мікроскопічно виявлені атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і велетенські клітини Рид Штернберга; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам?
Під час аутопсії тіла дівчинки 7 років виявлені пухлинні утворення у верхній щелепі, лімфатичних вузлах, нирках, надниркових залозах. Мікроскопічно пухлина представлена дрібними лімфоцитоподібними клітинами, серед яких зустрічаються великі, зі світлою цитоплазмою макрофаги у вигляді "зоряного неба". Про яке захворювання треба думати?
На аутопсії з різних частин тіла виявлені збільшені соковиті лімфовузли, збільшені мигдалики. У лімфатичних вузлах виявлені пухлинні клітини типу В- і Т-лімфоцитів, пролімфоцитів, лімфобластів та імунобластів. Кістковий мозок без змін. Про яке захворювання йде мова?
У хворого впродовж 4 місяців відзначається лімфаденопатія, схуднення. При біопсії з подальшим гістологічним дослідженням лімфовузлів виявлено: порушення їх нормальної гістоструктури внаслідок дифузної інфільтрації їх великими атиповими лімфоцитами. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз
У хворого в кістках щелеп рентгенологічно виявлені численні дефекти у вигляді округлих утворень. При гістологічному дослідженні - остеолізис та остеопороз при явищах слабкого остеосинтезу. У сечі хворого знайдений білок Бенс-Джонса. Ваш діагноз
У хворого 66 років в області патологічного перелому ребра виявлена пухлина літичного характеру. Гістологічно пухлина складається з атипових клітин типу плазмобластів. Подальше дослідження виявило остеопороз у кістках хребта і тазу. Вказані зміни характерні для:
При патологоанатомічному розтині тіла жінки 45 років у хребті, кістках черепа і ребрах знайдені дефекти кісткової тканини, по краях яких велика кількість пухлинних вузлів. Проведена мікроскопія пухлинних утворень в кістковому мозку і плоских кістках виявила проліферацію атипових клітин в основному плазмоцитарного ряду. Ваш діагноз?
На розтині виявлена картина дифузного остеопорозу з вогнищами деструкції кісткової тканини. У кістковому мозку проліферація плазматичних клітин. У сечі визначається білок Бенс-Джонса. Про яке захворювання йде мова?
У жінки 64 років виник патологічний перелом плечової кістки. При трепанобіопсії кісткового мозку - атипові плазматичні клітини. Рентгенологічно в місці перелому - пухлиноподібні утворення. Ваш діагноз:
У хворого при рентгенологічному обстеженні в плоских кістках виявлені множинні вогнища остеопорозу й остеолізису. У трепанобіоптаті кісткового мозку визначений високий вміст пухлинних плазматичних клітин. Ваш діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома