У хворого в загальному аналізі крові: еритроцити - 3,0 × 10 12 /л; Hb - 90 г/л;
ретикулоцити - 0,5%. В мазку: пойкілоціти, гіпохромні еритроцити. Залізо
сироватки крові – 80 мкмоль/л. Для якої патології це характерно?
У хворого 54 років, який на виробництві багато контактував зі свинцем, виявлена гіпохромна анемія. Лікування препаратами заліза протягом місяця ефекту не дало. Встановлено підвищений вміст заліза в сироватці крові. Чим зумовлений розвиток анемії в цьому випадку?
У хворого атрофічним гастритом виник дефіцит вітаміну В12. Яка зміна лейкоцитарної формули є найбільш типовою для гіповітамінозу В12?
Хвора поступила в клініку на обстеження. З дитинства відзначалося зниження гемоглобіну до 90-95 г/л. Лікування препаратами заліза було неефективним. Аналіз крові при надходженні Е-3,2 * 1012/л, Hb-85 г / л, К.П.-0,78. У мазку анізоцитоз, пойкілоцитоз, мішенеподібні еритроцити, ретикулоцити 16%. Поставлений діагноз - таласемія. До якого виду гемолітичних анемій можна віднести дане захворювання?
У хворого, який прибув з Тунісу, виявлена альфа-таласемія з гемолізом еритроцитів і жовтяницею. Хвороба була діагностована на основі наявності в крові:
На шостому місяці вагітності у жінки з'явилася виражена залізодефіцитна анемія. Діагностичною ознакою її була поява в крові:
У хворої 36 років, яка лікувалася сульфаніламідами з приводу респіраторної вірусної інфекції, в крові гіпорегенеративна нормохромна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В кістковому мозку - зменшення кількості мієлокаріоцитів. Яка це анемія?
В аналізі крові 35-річного хворого: Нв - 58 г/л, еритроцити - 1,3х1012/л, колірний показник - 1,3, лейкоцити - 2,8х109 / л, тромбоцити - 1,1х109 / л, ретикулоцити - 2o/o, ШОЕ – 35 мм/год. Визначаються полісегментарні нейтрофіли, а також тільця Жоллі, кільця Кебота, мегалоцити. Яка це анемія?
У хворого в мазку крові виявлено: мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз, анулоцитоз. Для якої анемії характерні ці зміни?
У чоловіка 52 років через 3 роки після операції видалення шлунка вміст еритроцитів в крові становить 2,0х1012/л, Нв-85г/л, К.П.-1,27. Порушення засвоєння якого вітаміну викликало такі зміни?
При загальному огляді хворого встановлена гіперемія всіх шкірних покривів з ціанотичним відтінком. Звертає на себе увагу загальмованість хворого і уповільнення його рухів. Аналіз крові показав: еритроцити 9х1012/л, гематокрит 60%. При якому патологічному стані має місце абсолютний еритроцитоз?
В анамнезі: з дитинства відзначався знижений рівень гемоглобіну. Лікування препаратами заліза без ефекту. При госпіталізації в аналізі крові: кількість еритроцитів 3,1 * 1012/л, ретикулоцитів 16%, гемоглобіну 85 г/л, КП 0,75; в мазку крові: анізоцити, пойкілоцити, мішенеподібні еритроцити, еритроцити з базофільною зернистістю; рівень заліза в сироватці 30 мкмоль/л. Для якої патології системи крові характерні такі зміни?
У пацієнта, носія спадкової серповидної аномалії еритроцитів, захворювання пневмонією супроводжувалося гемолітичним кризом і розвитком анемії. Що є безпосередньою передумовою гемолітичного кризу в даному випадку?
У дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні коров'ячим молоком, розвинулася важка анемія: еритроцити -3,4 * 1012/л, Нb - 68 г/л, ретикулоцити - 0%. Яка анемія розвинулася у дитини?
Хвора звернулася в клініку зі скаргами на слабкість, задишку, швидку втомлюваність, запаморочення. В крові: ер. - 1,8 * 1012/л; Hb - 80 г/л; к.п. - 1,5; Лейк. - 3,2 * 109/л. В мазку: анізоцитоз, пойкилоцитоз, мегалобласти, мегалоцити. Який найбільш вірогідний діагноз?
У жінки 34 років діагностована спадкова мікросфероцитарна гемолітична анемія (хвороба Мінковського-Шоффара). Який механізм викликав гемоліз еритроцитів у хворої?
У хворого з гіпохромною анемією січеться і випадає волосся, підвищена ламкість нігтів, порушення смаку. Який механізм зазначених симптомів?
У клініку поступив чоловік у віці 40 років, якого вкусила змія. Де переважно буде проходити гемоліз еритроцитів в цьому випадку?
Чоловіка 57 років, після обстеження був поставлений діагноз - В12 дефіцитна анемія, призначено лікування. Через 3 доби був зроблений контрольний аналіз крові. Який параметр буде найбільш адекватним критерієм підвищення еритропоезу?
У хворого має місце мутація гена, що відповідає за синтез гемоглобіну. Це призвело до розвитку серповидно-клітинної анемії. Як називається патологічний гемоглобін, який виявляють при цьому захворюванні?
У чоловіка у віці 50 років при обстеженні було виявлено зниження кількості еритроцитів у крові і підвищення рівня вільного гемоглобіну в плазмі крові (гемоглобінемія). КП склав 0,85. Який вид анемії спостерігається у хворого?
У хворого діагностовано сидероахрестична анемія, перебіг якої супроводжується гіперпігментацією шкіри, розвитком пігментного цирозу печінки, пошкодженням підшлункової залози і серця. Вміст заліза в сироватці крові підвищений. Яким порушенням обміну заліза викликано таке захворювання?
У хворого з гемолітичною жовтяницею в мазку крові присутні еритроцити у вигляді микросфероцитів 1-6 в полі зору. Яка можлива причина гемолізу еритроцитів, що викликає виникнення такої форми жовтяниці?
У хворого після резекції шлунка розвинулась В-12 фолієводефіцитна анемія. Який з перерахованих кольорових показників характерний для цієї патології?
У хворого 35 років розвинулася імунна гемолітична анемія. Який показник сироватки крові збільшиться найбільшою мірою? ( непрямий тому що, він не встиг дійти кров'ю до печінки і там коньюгуватися у прямий).
Чоловік 47 років скаржиться на слабкість, запаморочення. Півроку тому переніс операцію з приводу резекції шлунка. Аналіз крові: Hb – 80 г/л, еритроцити-3,5 Т/л, кольоровий показник-0.69, ШОЕ-15 мм/год, Сироваткове залізо-5.4 мкмоль/л. Гіпохромія еритроцитів. Яка анемія найбільш ймовірно має місце у хворого?
Хворий (28 років) прибув в стаціонар зі скаргами на біль у животі, нестійкі випорожнення, слабкість, втома, задишка. В анамнезі: 2 роки тому операція з приводу гострої кишкової непрохідності з резекцією 60 см тонкої кишки. При вступі в аналізі крові: кількість еритроцитів 2,4 * 1012/л, ретикулоцитів 0,4%, гемоглобіну 80 г/л, КП 1,25; в мазку крові макроанізоцити, пойкілоцити, шизоцити, поодинокі мегалоцити, мегалобласти. Для якої патології системи крові характерні ці дані?
Хворий переніс операцію з приводу резекції пілоричного відділу шлунка. Через рік скаржиться на слабкість, періодичну появу темних кіл під очима, задишку. В крові: Hb - 70 г/л, ер. - 3,0 * 1012/л. Які зміни еритроцитів у мазках периферичної крові характерні для даного захворювання?
У жінки на 6-му місяці вагітності при обстеженні виявлено знижена кількість еритроцитів і гемоглобіну, кольоровий показник - 1,4. У мазку з'явилися мегалоцити, поодинокі оксифільні мегалобласти. Який вид анемії з патогенезу найбільш імовірний у даному випадку?
У хворого в анамнезі: з дитинства відзначався знижений рівень гемоглобіну. Лікування препаратами заліза не дає ефекту. В крові: ер.- 3,1 · 1012/л, ретик.- 16%, Hb - 85 г/л, КП - 0,75; у мазку крові анізоцити, пойкілоцити, мішенеподібні еритроцити, еритроцити з базофільною зернистістю, рівень заліза в сироватці 30 мкмоль/л. Для якої патології системи крові характерні такі дані?
У жінки 52-х років при обстеженні було виявлено зниження кількості еритроцитів в крові і підвищення рівня вільного гемоглобіну в плазмі крові (гемоглобінемія). КП - 0,85. Який вид анемії спостерігається у хворої?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома