Клепання коси - найкраща музика дитинства героя твору
Коні в яблуках снилися...
"Довга розлука з землею батьків", за словами автора, спричинила появу твору
Якого екзотичного звіра побачив Сашко ("Зачарована Десна")на березі Десни?
Хто з авторів писав у творі, що він "син свого часу" і весь належить сучасникам своїм; що "не втратив щастя бачити оті зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах; що "сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє".
Хто, за висловом Є.Маланюка, "відкрив і завоював нам море, море в значенні не географічному чи навіть геополітичному, а в значенні психологічному, як окремий духовний комплекс, який був або ослаблений у нас, або й цілком спаралізований".
Про кого говориться: "І як було всім зрозуміти, що в мене одна наречена, наречена з колиски, про яку я думав, мабуть, і тоді, коли не вмів ще говорити. Наречена, що для неї я жив ціле життя, їй присвятив сталеву шпагу й за неї підставляв під мечі важкий щит… "?
Програмою духовного відродження українців є твір
Про кого йдеться: "Почав фантазувати про далекі острови, про голих чорних королів і високі зелені пальми, що ревуть і гойдаються від шторму на піщаному березі".
Вставте потрібне слово: "Я потрусив ________, перепрошуючи його за кощунство, і нічого не почув у нього всередині".
"Майстер корабля" починається словами
Роман «Майстер корабля» має ознаки
Корабель у романі "Майстер корабля" символізує
"Бурлакою моря" у романі "Майстер корабля" названо
Новаторською є композиція "Майстра корабля", тому що її стрижнем стає
Хто "ходив, похитуючись і припадаючи то на одну, то на другу ногу, як моряк, — до речі, він і був колись моряком. Його корабель плавав лише в одному морі, бо коли він служив у флоті, саме відбувалася війна, вихід у інші моря охороняли турки, і їхній крейсер «Ісмет» наводив жах і збуджував паніку у флоті".
Хто говорив" "Я люблю людські руки. Вони мені здаються живими додатками до людського розуму... Я люблю її — вічну людську руку, незвичайний символ, і розумію велич тої хвилини, коли друг дає руку другові: цим він передає самого себе, своє серце і розум, дихання дітей. Дві людських руки вкупі — це кільце, за яке, ухопившися, можна зрушити землю".
"Дружня зустріч представників сусідських держав" - таку назву дали
Хто "хоче зайнятися ділом. Колодка — з горіха. Тут біля верстата, маючи під рукою кілька струментів, він хоче попрацювати над майстром корабля"?
Хто автор епіграфа: "Забирайте ж із собою в путь, виходячи з м’яких юнацьких літ до суворої, загартованої мужності, — забирайте із собою всі людські порухи, не залишайте їх на дорозі: не знайдете потім"?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома